تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > کافی شاپ روزمنو > بـســتـنـی ها

بـســتـنـی ها

دستور تهیه انواع بستنی های خانگی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2014-10-24, 04:49 PM   #1
NedaBahari
کاربر نیمه فعال

آواتار NedaBahari

موقعیت: مشهد
تشکر کرده : 6,768
تشکر شده 10,245 بار در 507 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
NedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond reputeNedaBahari has a reputation beyond repute
new02 بستنی خرمالو

بستنـــــــــــی خرمالــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــو ( ورژن ندا پز )

کارگاه اموزش :: قنادی با خرمالو :: ویژه جشنواره پاییز هزار رنگ

یه توضیح کوچیک واسه دستور :

من با دستور بستنی میوه ای که داشتم این بستنی رو درست کردم...

توی دستور اصلی برای 2 برابر این مقدار مواد 12 زرده تخم مرغ داشت که من واسه نصف دستور به جای 6 تخم مرغ 3 تخم مرغ استفاده کردم...

به جای خامه پرچرب ( منظور خامه لبنیاتی ها ) از خامه فرم گرفته استفاده کردم و مقدار شکر دستور رو 1.3 برابر کردم...

توی دستور اصلی اسانس هم داشت که من حذفش کردم...

خلاصه که این دستور خیلی دست کاری شده واسه اینکه حق مطلب ادا بشه خواستم بدونین چه تغییراتی توش انجام دادم فردا قیامت مدیون کسی که دستور مال اونه نشم بیاد رو پل صراط جلوم و بگیره...

به جای پوره خرمالو میتونیم از هر میوه پوره شده دیگه ای استفاده کنیم ( به شدت موز و توت فرنگی رو توصیه میکنم )...

همین طور میتونیم پوره میوه رو کلا حذف کنیم و به جاش کاکائو و یا نسکافه و یا زعفران اضافه کنیم...

مواد لازم :

زرده 3 عدد
شکر 1.2 پ
شیر 3.4 پ
خامه فرم گرفته 100 تا 150 گرم
پوره خرمالو 3.4 پ
وانیل 1.8 ق چ

طرز تهیه :

زرده + وانیل+ شکر انقدر میزنیم تا پوک و سفید بشه ...

شیر را میجوشانیم ،از روی حرارت برداشته و مواد فوق را بهش اضافه میکنیم و چند دقیقه مجدد میزاریمش روی حرارت...

وقتی مواد بالا از حرارت افتاد میزاریمش توی یخچال تا کاملا سرد بشه ...

مواد سرد شده را با خامه مخلوط میکنیم و پوره خرمالو + رنگ را بهش اضافه کرده و مخلوط میکنی ...

ظرف ( که بهتره استیل باشد)را داخل فریزر میذاریم و هر یک ساعت از فریزر در میاریم و با قاشق همش میزنیم وقتی یکدست شد مجددا میزاریمش توی فریزر ...

بستنی حداقل باید به مدت 24 ساعت داخل فریزر بمونه ...

راستی طعم خرمالو کاملا مشخصه دوستان ...

حالا بستنی ما آمادست نوش جان ...
Attached Thumbnails
18092014621.jpg   18092014630.jpg  

NedaBahari آفلاین است   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از دوست گرامی NedaBahari عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Shima* (2014-10-26), baran78 (2014-10-24), hasty7 (2014-12-03), Maryam_chef (2014-10-25), setareh69 (2014-10-24), مهرانه (2014-10-24), zhale (2014-10-27), حمیده پهلوانپور (2014-10-24), حمیده25 (2014-10-25)
پاسخ

کلیدواژه
بستنی, خرمالو

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump