تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > دینی و مذهبی > روزگار وصل

روزگار وصل

تقویم اسلامی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-10-06, 05:21 PM   #1
Royaash
مدیر انجمن

آواتار Royaash

موقعیت: Tehran
تشکر کرده : 6,655
تشکر شده 20,847 بار در 2,293 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Royaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond repute
پیشفرض فرصت ویژه این ماه

فرصت ویژه این ماه: آداب ختم سوره واقعه
سلام علیکم
در احادیث آمده هرزمان که ماه های قمری با روز دوشنبه شروع شود

ختم سوره واقعه را برای حاجات شروع کنند تا حاجاتشان انشاء الله برآورده شود
روش ختم سوره واقعه روز دوشنبه اول ماه خواندن سوره واقعه به مدت چهارده روز

*روز اول یک سوره واقعه روز دوم دو سوره واقعه روز سوم سه سوره واقعه تا روز چهاردهم به همین ترتیب به شماره روز ها سوره واقعه خوانده می شود یعنی روز چهادهم 14 سوره واقعه خوانده می شود این سوره ها را می توان در طول روز خواند .

امیدوارم این فرصت را که از فردا شروع می شود از دست ندهیم التماس دعا
قدیمی 2013-10-06, 05:24 PM   #2
Royaash
مدیر انجمن

آواتار Royaash

Royaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond reputeRoyaash has a reputation beyond repute
پیشفرض خواص این عمل:

خواص این عمل:

در روایتی از معصوم (ع) آمده است وقتی که اول ماه قمری با روز دوشنبه مصادف گردید ختم سوره واقعه را به روشی که در ذیل خواهد آمد انجام دهید خواندن این سوره دارای فضایل وبرکات زیادیست ازجمله :

* از حضرت رسول اکرم (ص) نقل شده که ...
هرکه سوره واقعه بخواند در هر شب به او پریشانی نمی رسد

* از امام جعفر صادق(ع) نقل شده است که هرکه سوره واقعه بخواند در هر شب پیش از آنکه بخوابدملاقات کند خداوند را در حالتی که روی آن چون ماه باشد

*خواندن این سوره موجب ازدیاد رزق می گردد

*از امام جعفر صادق(ع) نقل شده که هرکه مشتاق بهشت است سوره واقعه بخواند.
قدیمی 2013-10-06, 05:25 PM   #3
Royaash
مدیر انجمن

آواتار Royaash

پیشفرض دعای ختم سوره واقعه

دعای ختم سوره واقعه

بعد از هر ختم سوره دعای آن را هم بخوانید

بسم الله الرحمن الرحیم اللهُمّ ارزُقنا رِزقَاً حَلالًا طَیّباً واسِعاً مِن غَیرِ کَدٍّ .وَاستَجِب دَعوَتَنا مِن غَیِر رَدٍّ .

وَاَعوذُ بِکَ یا اللهُ مِنَ الفَضِیحَتَینِ اَلفَقرِ وَالدَّینِ بِحَقّ الاِمامَیِن السِّبـطَیِن اَلحـََسَنِ وَالحُـسَینِ .اللهُمَّ یا رازِقَ المُقِلِّیَن وَیا راحِمَ المَساکِین وَذاالقّوةِ المَتینِ یا غیاثَ المُستَغیثینِ . اللهُمَّ اِن کانَ رِزقی فی السّما ء فَاَنزِلهُ وَاِن کانَ فِی الاَرضِ فَاَخرِجهُ

وَاِن کانَ بَعُدَ فَقَرِّبهُ وَاِن کانَ قَرِیباً فَیَسِّرهُ وَاِن کانَ یَسیراً فَکَثِّرهُ وَاِن کانَ کَثیراً فَحَلِّلهُ

وَ اِن کانَ حَلالًا فَطَیّبهُ وَاِن کانَ طَیّباً فَبارِکهُ لَنا بِرَحمَتِک َیا اَرحَم الرّاحِمینَ وَصَلَّی اللهُ عَلی مُحَمّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرِینَ

مرحوم مجلسی در طریقه ختم سوره واقعه از امام سجاد(ع)نقل کرده که حضرت فرمود:هرگاه روز اول ماه قمری روز دوشنبه باشد .شروع به خواندن سوره واقعه کن تا چهاردهم وودر روز اول یک مرتبه و روز دوم دومرتبه تا روزچهاردهم

بخواند و روزهای پنچ شنبه بعد از تلاوت سوره این دعا را نیز بخواند

«یا واحدُ یا ماجد یا جواد یا علیم یا منان یا کریم ،اسئلک تحفه من تحفاتک تلم بها شعثی و تقضی بهادینی و تصلح بها شان برحمتک یا سیدی.الهم ان کان رزقی فی م یا واحدد یا ماجد یا جواد یا علیم یا منان یا کریم ،اسئلک تحفه من تحفاتک تلم بها شعثی و تقضی بهادینی و تصلح بها شان برحمتک یا سیدی.الهم ان کان رزقی فی السماء فانزله ،و ان کان فی الارض فاخرجه،و ان کان بعیدا فقربه و ان کان قریبا فیسره و ان کان قلیلا فکثره،و ان کان کثیرا فبارک لی فیه ،و ارسله علی ایدی خیار خلقک ،و لا تحوجنی الی شرار خالقک ،و ان کان یکن فکونه بکینونیتک و و حدانیتک ،الهم انقله الی حیث اکون و لا تنقلی الیه حیث یکون،انک علی کل شی قدیر یا رحیم یارحیم یا غنی صل علی محمد و ال محمد تمم علینا نعمتک،وو هنئنا کرامتک و البسنا عافیتک ،یا ارحم الرحمین

التماس دعا...
قدیمی 2014-05-01, 08:13 AM   #4
Royaash
مدیر انجمن

آواتار Royaash

پیشفرض پاسخ: فرصت ویژه این ماه

از مهمترین اعمال و مراقبات این ماه از آغاز تا پایان ، پیش چشم داشتن حدیث فرشتۀ «داعی» است : از پیامبر (ص) گزارش شده : « خدای را در آسمان هفتم فرشته ای است به نام « داعی » هرگاه ماه رجب فرا رسد در همه شبهای آن از آغاز تا با مداد ، این فرشته چنین ندا می دهد : ذاکران ! مطیعان ! مستغفران ! توبه جویان ! مژده ، مژده ، بشارت ،بشارت خداوند می فرماید : من همنشین آنم که با من همنشین شود ، من مطیع آنم که مطیع من باشد ، من بخشندۀ آنم که از من بخشش خواهد ، ماه ماه من است و بنده بندۀ من است و رحمت رحمت من است هر که مرا در این ماه بخواند پاسخش می دهم و هر که از من چیزی بخواهد ، خواسته اش برآورده می سازم ، هر که از من راه بخواهد ، هدایتش می کنم ، این ماه را رشته پیوند میان خود و بندگانم ساخته ام، هر که بدان دست یازد به من رسد ».

پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله) درباره پاداش روزه داران ماه رجب فرموده است :
« مَنْ صَامَ مِنْ رَجَب أربَعَةَ عَشَرَ يَوماً أعطَاهُ اللهَ عَزَّوَجَلَّ مِنَ الثَّوَابِ مَا لاَ عَينٌ رَأت وَلاَ أُذُنٌ سَمِعَتْ وَلاَ خَطَرَ عَلى قَلبِ بَشَر مِن قُصُورِ الجِنَانِ الَّتى بُنِيَت بِالدُّرّ وَاليَاقُوت ».
هر كه از ماه رجب چهارده روز را روزه بگيرد خداى عزيز و جليل از بهشت هايى كه با درّ و ياقوت ساخته شده پاداشى به او عنايت مى كند كه نه چشمى ديده و نه گوشى شنيده و نه بر دل بشرى خطور كرده است .
قدیمی 2014-06-24, 05:14 PM   #5
noura
کاربر نیمه فعال

آواتار noura

تشکر کرده : 1,447
تشکر شده 1,715 بار در 478 پست
noura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant futurenoura has a brilliant future
پیشفرض پاسخ: فرصت ویژه این ماه

امام صادق (ع):

« مَن صامَ ثَلاثَةَ أیّامٍ مِن آخِرِ شَعبانَ
و وَصَلَها بِشَهرِ رَمَضانَ،
کَتَبَ الله‌ُ لَهُ صَومَ شَهرَینِ مُتَتابِعَینِ»

هر کس سه روز آخر شعبان را روزه بدارد

و آن‌ها را به ماه رمضان متّصل کند،

خداوند برای او پاداش روزه دو ماه پیاپی را می‌نویسد.

(الإقبال: 1/43، بحار الأنوار: 97/72 . )

التماس دعا دوستان عزیز
noura آفلاین است   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از دوست گرامی noura عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
1956 (2014-06-24), baran78 (2014-06-24), Maryam_chef (2014-06-24), M_R_Z_khanomi (2014-06-24), متینه (2014-06-24), zahori (2014-06-24)
پاسخ

کلیدواژه
فرصت, ماه, ویژه, این

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump