تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > دینی و مذهبی > آموزگاران مکتب نــور

آموزگاران مکتب نــور

سیره انبیاء و امامان

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2014-08-10, 07:06 AM   #386
Mitra@
مدیر انجمن

آواتار Mitra@

تشکر کرده : 3,754
تشکر شده 4,665 بار در 1,350 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
Mitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: بقیة الله اعظم (عجل الله فرجه شریفه)

......علائم و نشانه هاى متعدّد و گوناگونى جهت ظهور و قيام آن حضرت ، توسّط معصومين عليهم السلام بيان و مطرح شده است ، كه در كتاب هاى مختلف اهل سنّت و شيعه به طور مشروح و مبسوط مذكور مى باشد.
وقتى حضرت در مكّه معظّمه ظهور نمايد، 313 نفر از اصحاب و فرماندهان او از اطراف و شهرهاى مختلف در كنار كعبه الهى جمع شوند و در دست هر كدام شمشيرى خواهد بود.
و سپس منادى بين زمين و آسمان گويد:
اين مهدى موعود است كه ظهور كرده و به شيوه حضرت داوود و سليمان عليهماالسلام قضاوت خواهد نمود و بيّنه و شاهد، لازم ندارد.
طبق آنچه در روايات آمده است : حكومت آن حضرت بين هفت تا نُه سال به طول خواهد انجاميد.(5)
مدّت امامت : حضرت بنابر مشهور بين روايات ، روز جمعه ، نُهم ربيع الاوّل ، سال 260 هجرى قمرى پس از شهادت پدر بزرگوارش ،
در سنين پنج سالگى به منصب و مقام عظمى و والاى امامت و خلافت نائل گرديد.
و از آن زمان تاكنون حدود 1157 سال مى باشد
و در آينده تا هر لحظه كه خداوند متعال اراده نمايد، امامت و هدايت جامعه را به عهده خواهد داشت .
مدّت عمر: آن حضرت حدود پنج سال ، هم زمان با پدر بزرگوارش حضرت ابومحمّد، امام حسن عسگرى عليه السلام بوده و پس از آن تا اين زمان - كه روى هم 1162 سال باشد - عمر پربركت آن حضرت مى باشد
و در آينده تا هر زمان كه خداوند بخواهد، تداوم خواهد يافت.....
6 کاربر زیر از دوست گرامی Mitra@ عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2014-08-10), Beauty (2014-09-01), derakhshan20 (2014-08-13), marzi.kh (2014-08-13), noura (2014-08-11), آرینا2010 (2014-08-11)
قدیمی 2014-08-11, 10:46 AM   #387
Mitra@
مدیر انجمن

آواتار Mitra@

Mitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond reputeMitra@ has a reputation beyond repute

قالَ عليه السلام : يَعْمَلُ كُلُّ امْرِى ءٍ مِنْكُمْ ما يَقْرُبُ بِهِ مِنْ مَحَبَّتِنا،
وَلْيَتَجَنَّب ما يُدْنيهِ مِنْ كَراهيَّتِنا وَ سَخَطِنا،
فَاِنَّ امْرَءا يَبْغَتُهُ فُجْاءةٌ حينَ لا تَنْفَعُهُ تَوْبَةٌ،
وَ لا يُنْجيهِ مِنْ عِقابِنا نَدَمٌ عَلى حُوبَةٍ.(92)
ترجمه :
فرمود: هر يك از شما بايد عملى را انجام دهد كه سبب نزديكى به ما و جذب محبّت ما گردد؛
و بايد دورى كند از كردارى كه ما نسبت به آن ، ناخوشايند و خشمناك مى باشيم ،
پس چه بسا شخصى در لحظه اى توبه كند كه
ديگر به حال او سودى ندارد و نيز او را از عِقاب و عذاب الهى نجات نمى بخشد
baran78 (2014-08-11), Beauty (2014-09-01), derakhshan20 (2014-08-13), marzi.kh (2014-08-13), noura (2014-08-11), آرینا2010 (2014-08-11)
قدیمی 2014-08-12, 07:12 AM   #388
Mitra@
مدیر انجمن

آواتار Mitra@

....وقتى حضرت در مكّه معظّمه ظهور نمايد، 313 نفر از اصحاب و فرماندهان او از اطراف و شهرهاى مختلف در كنار كعبه الهى جمع شوند و در دست هر كدام شمشيرى خواهد بود.

و سپس منادى بين زمين و آسمان گويد:
اين مهدى موعود (عج))است كه ظهور كرده و به شيوه حضرت داوود و سليمان عليهماالسلام قضاوت خواهد نمود و بيّنه و شاهد، لازم ندارد.

طبق آنچه در روايات آمده است :
حكومت آن حضرت بين هفت تا نُه سال به طول خواهد انجاميد....
baran78 (2014-08-12), Beauty (2014-09-01), derakhshan20 (2014-08-13), Maryam_chef (2014-08-13), marzi.kh (2014-08-13), noura (2014-08-13)
قدیمی 2014-08-13, 07:34 AM   #389
Mitra@
مدیر انجمن

آواتار Mitra@

مرحوم كلينى - صاحب كتاب شريف كافى - به نقل از برادرش ، اسحاق بن يعقوب حكايت نمايد:

سؤال هاى مختلفى را نوشتم و خدمت وكيل خاصّ امام زمان عجّل اللّه تعال فرجه الشّريف ، به نام ابوجعفر محمّد بن عثمان عَمرى رفتم
و از او تقاضا كردم تا جواب سؤال هاى مرا از حضرت حجّت عليه السلام دريافت نمايد.
پس از گذشت مدّتى كوتاه ، جواب كلّيه آن سؤ ال ها را به عنوان توقيع آن حضرت - به اين شرح - دريافت كردم :

آنچه پيرامون منكرين و مخالفين من از خويشان من و پسر عمويم سؤ ال كردى ،
پس بدان كه بين خداوند متعال و هيچ يك از بندگانش خويشاوندى وجود ندارد؛
و هر كه منكر من باشد، من نيز از او بيزار هستم
و بايد بداند كه راه او همچون راه پسر حضرت نوح عليه السلام مى باشد.
4 کاربر زیر از دوست گرامی Mitra@ عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Beauty (2014-09-01), derakhshan20 (2014-08-13), marzi.kh (2014-08-13), noura (2014-08-13)
قدیمی 2014-08-13, 07:34 AM   #390
Mitra@
مدیر انجمن

آواتار Mitra@

مرحوم كلينى - صاحب كتاب شريف كافى - به نقل از برادرش ، اسحاق بن يعقوب حكايت نمايد:

سؤال هاى مختلفى را نوشتم و خدمت وكيل خاصّ امام زمان عجّل اللّه تعال فرجه الشّريف ، به نام ابوجعفر محمّد بن عثمان عَمرى رفتم
و از او تقاضا كردم تا جواب سؤال هاى مرا از حضرت حجّت عليه السلام دريافت نمايد.
پس از گذشت مدّتى كوتاه ، جواب كلّيه آن سؤ ال ها را به عنوان توقيع آن حضرت - به اين شرح - دريافت كردم :

آنچه پيرامون منكرين و مخالفين من از خويشان من و پسر عمويم سؤ ال كردى ،
پس بدان كه بين خداوند متعال و هيچ يك از بندگانش خويشاوندى وجود ندارد؛
و هر كه منكر من باشد، من نيز از او بيزار هستم
و بايد بداند كه راه او همچون راه پسر حضرت نوح عليه السلام مى باشد.

آخرین ویرایش توسط Mitra@ در تاریخ 2014-08-13 انجام شده است علت: تکرار پیام
Mitra@ آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی Mitra@ عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Beauty (2014-09-01), Maryam_chef (2014-08-13), marzi.kh (2014-08-13), noura (2014-08-13)
پاسخ

کلیدواژه
فرجه, فرشته, قرآن, لباس, ماست, مذهبی, معروف, نماز, کتاب, گفتگو, آخرالزمان, الله, امام حسین, ایمان, اعظم, بقیة, بندگی, بیمار, تعطیلی, حلقه, خدا, داستان, دعا, ذکر, شهید, شهادت, شهدا, شریفه, عبادت, عجل

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump