تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > نان های مدرن

نان های مدرن

انواع نان های مدرن، حجیم، شور و شیرین

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-01-15, 11:03 AM   #16
baran78
مدیر انجمن

آواتار baran78

تشکر کرده : 76,446
تشکر شده 173,363 بار در 15,227 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
baran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: نان باگت

در ابتداي دستور گفته شده كه:

شیر، کره و آب رو بریزید توی قابلمه و روی حرارت بذارید تا با هم مخلوط شن...

اگه من بخوام مايه خمير رو جداگونه عمل بيارم، خب مايه خمير رو با آب و شكر مخلوط مي كنم. بعد كه ور اومد، بايد با شير و كره حرارتش بدم مثل دستور؟؟
Azijam (2013-08-14), Sepnta (2013-01-15), veronika (2013-10-02), Vijeh (2013-01-15)
قدیمی 2013-01-15, 11:11 AM   #17
Sepnta
مدیر انجمن

آواتار Sepnta

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 41,873
تشکر شده 65,916 بار در 4,014 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 4 Thread(s)
Sepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط باران78 مشاهده موضوع

اگه من بخوام مايه خمير رو جداگونه عمل بيارم، خب مايه خمير رو با آب و شكر مخلوط مي كنم. بعد كه ور اومد، بايد با شير و كره حرارتش بدم مثل دستور؟؟
من برای به عمل آوردن مایه خمیر نصف شیر رو با کمی از شکرش جدا گانه با مایه خمیر عمل آوردم و بقیشو با کره گذاشتم آب بشه.
متاسفانه عکس یادم رفت بگیرم.

ای هیچ برای هیچ به دنبال هیچ مپیچ
Sepnta آفلاین است   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از دوست گرامی Sepnta عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2013-08-14), baran78 (2013-01-15), مهرانه (2013-01-15), veronika (2013-01-15), Vijeh (2013-01-15), رها62 (2013-01-15)
قدیمی 2013-01-15, 11:16 AM   #18
Sepnta
مدیر انجمن

آواتار Sepnta

Sepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط bahari مشاهده موضوع
در هر حال امیدوارم براتون قابل استفاده باشه و جای ثابتی تو سفره های پر برکتتون پیدا کنه احیانا اگر با مشکل یا سوالی هم در تهیه مواجه شدید ... مطرح کنید که با هم حلش کنیم و به نتایج و تجربه های بهتری برسیم
بهاری جون من یه سوال داشتم.
من باهاشون نون همبرگر درست کردم خیلی عالی شد. واقعا مزه نونهای فانتزی رو میداد.
اما تو موقع استراحت دادن تو سینی فر نایلونم اومد رو خمیرم. خیلی آروم برش داشتم اما پف خمیرم نصف شد. به نظرتون چیکار کنم که این مشکل دیگه پیش نیاد

5 کاربر زیر از دوست گرامی Sepnta عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2013-08-14), Bahari (2013-01-15), baran78 (2013-01-15), veronika (2013-10-02), Vijeh (2013-01-15)
قدیمی 2013-01-15, 04:29 PM   #19
Bahari
کاربر فعال

آواتار Bahari

موقعیت: Tehran
تشکر کرده : 6,950
تشکر شده 14,827 بار در 954 پست
Tagged: 0 Thread(s)
Bahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond reputeBahari has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط Sepnta مشاهده موضوع
بهاری جون من یه سوال داشتم.
من باهاشون نون همبرگر درست کردم خیلی عالی شد. واقعا مزه نونهای فانتزی رو میداد.
اما تو موقع استراحت دادن تو سینی فر نایلونم اومد رو خمیرم. خیلی آروم برش داشتم اما پف خمیرم نصف شد. به نظرتون چیکار کنم که این مشکل دیگه پیش نیاد
دقیقا پریسا جون برای همین گفتم فضا ایجاد کنید ... چون پف خمیر خیلی زیاده (و باید هم این طور باشه که داخلش پوک بشه) و با کمترین اشاره ای هوای داخلی اش از بین می ره ... اگر خیلی نیست - یعنی خیلی پفش نخوابید 10 دقیقه زمان بدید که دوباره کمی پف کنه ولی کاری که من می کنم اینه که همون طور که گفتم یک پلاستیک بزرگ برمی دارم از سه طرف به سینی فر وصل می کنم و اضافه اش رو می برم زیر سینی یا حتی می تونید با چسب نواری محکم کنید ... بعد وسطش - که روی خمیر قرار می گیره - با دست به سمت بالا هدایت می کنم چند تا ضربه هم حواله اش می کنم که همون بالا بمونه و کمتر و دیرتر پایین بیاد بعد سمت باز رو روی سینی میارم و با یک دستمال فضا رو می پوشونم - درست منظورمو رسوندم آیا ؟! بعد از زمان استراحت هم خیلی خیلی آروم - حتی می تونی از یک نفر دوم هم کمک بگیری اول پارچه ربع چهارم رو برمی دارم و آروم پلاستیک رو بالا می برم دوباره بعد سه قسمت دیگه رو جدا می کنم و یک باره همش رو با هم بلند می کنم . رومال رو هم خیلی با احتیاط روش می دم که پفش نخوابه ...

نقل قول:
ارسالی توسط nazgoli مشاهده موضوع
دوستان یک سوال
به جای خمیر مایه فوری میتونم از مایه خمیر معمولی استفاده کنم؟
البته که می تونید اما در نظر داشته باشید که میزانش متفاوته ...
وزن خمیر مایه خشک فوری × 1/25= وزن خمیر مایه خشک معمولی یعنی در واقع هر قاشق مربا خمیر مایه فوری رو باید با 1و1/4 ق مربا خمیر مایه معمولی جایگزین کنید .

نقل قول:
ارسالی توسط باران78 مشاهده موضوع

نه عزیزم خمیر مایه رو اگر حرارت بدید که کلا دی اکتیو می شه برای عمل آوری جداگانه اگر تو دستوری مثل دستور فوق الذکر شیر و آب هردو رو داشتیم ارجحیت عمل آوری خمیرمایه با آب هست !!!
شیر به خاطر درصد چربی که داره دیرتر و کمتر خمیرمایه درش عمل میاد ... پس شما خمیر مایه رو تو آب عمل میاری ... شیر و کره رو روی حرارت میگذاری و بعد باقی مراحل ...
یک نکته تجربی هم بگم ؟! این روی حرارت گذاشتن صرفا برای رسیدن به یک دمای واحده .... من خودم زمانی که برای بعضی نانها فرصت ندارم کره رو به دمای محیط برسونم شیر یا آب رو داغ می کنم بعد کره رو داخلش میندازم که آب بشه و بعد خمیرگری می کنم .
Bahari آفلاین است   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از دوست گرامی Bahari عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
890143629 (2014-08-20), Azijam (2013-08-14), baran78 (2013-01-15), Beauty (2016-01-12), Rana.Y (2013-01-16), Shady (2013-01-15), spring daughter (2014-07-17), veronika (2013-01-15), Vijeh (2013-01-15)
قدیمی 2013-01-15, 04:41 PM   #20
Sepnta
مدیر انجمن

آواتار Sepnta

مدال های افتخار

ممنون بهاری جونم. این دفعه همین کار رو میکنم . شاید یه چیزیم گذاشتم زیرش که بالا نگهش داره

3 کاربر زیر از دوست گرامی Sepnta عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2013-08-14), Bahari (2013-01-15), veronika (2013-10-02)
پاسخ

کلیدواژه
فانتزی, قهوه, مزه, نان, پاسخ, ایتالیایی, ایران, باگت, تره, تست, ذکر, ساندویچ, شير, شیرینی, صبحانه, طلایی, عکس, عطر

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump