تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > نکات و سوالات درباره نان

نکات و سوالات درباره نان

نکات پر کاربرد و سوالات درباره پخت انواع نان

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-10-06, 05:59 PM   #6
آفتاب بانو
کاربر نیمه فعال

آواتار آفتاب بانو

موقعیت: خراسان زیبا
تشکر کرده : 5,079
تشکر شده 3,070 بار در 500 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
آفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: خمیر مایه

سلام از راهنماییتون ممنونم مهرانه جان.
من قبلا یک بسته 1 کیلیویی خمیرمایه گرفتم مارک فریمان ولی چون داخل کابینت بود خراب شد و ریختم دور.
خود فروشنده گفت که ما توی محیط مغازه نگه میداریم و نیازی نیست بگذاری توی یخچال به همین خاطر خراب شد و حالا از بسته بندی های 100 گرمی خودشون میخرم حالا به نظر شما اگه دوباره ازون بسته بندیها بگیرم یا همین طوری 100 گرمی؟
و اینکه بعد از دراوردن از یخچال باید بگذاریم به دمای محیط برسه یا میشه مستقیم استفاده کنیم؟
خود شما به چه صورت خرید می کنید کلی یا به مقدار کم؟
7 کاربر زیر از دوست گرامی آفتاب بانو عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
fana (2015-04-07), leili (2013-11-28), marie (2013-12-07), Simin1 (2013-10-07), surme (2013-10-06), مهرانه (2013-10-06), مامان <باران> (2013-10-06)
قدیمی 2013-10-06, 06:29 PM   #7
مهرانه
مدیر انجمن

آواتار مهرانه

موقعیت: مشهد
تشکر کرده : 33,881
تشکر شده 96,728 بار در 5,419 پست
Mentioned: 3 Post(s)
Tagged: 12 Thread(s)
مهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط آفتاب بانو مشاهده موضوع
سلام از راهنماییتون ممنونم مهرانه جان.
من قبلا یک بسته 1 کیلیویی خمیرمایه گرفتم مارک فریمان ولی چون داخل کابینت بود خراب شد و ریختم دور.
خود فروشنده گفت که ما توی محیط مغازه نگه میداریم و نیازی نیست بگذاری توی یخچال به همین خاطر خراب شد و حالا از بسته بندی های 100 گرمی خودشون میخرم حالا به نظر شما اگه دوباره ازون بسته بندیها بگیرم یا همین طوری 100 گرمی؟
و اینکه بعد از دراوردن از یخچال باید بگذاریم به دمای محیط برسه یا میشه مستقیم استفاده کنیم؟
خود شما به چه صورت خرید می کنید کلی یا به مقدار کم؟
سلام آفتاب گلم خانمی یک کیلو یک کیلو من که هفته تقریبا یکبار درست می کنم 100 گرمشو شاید ظرف 3 یا 4 ماه تموم کنم خوب اونا یک کیلو رو چون مصرفشون زیاده زود تموم می کنند یک کیلو اونم در دمای محیط زود فاسد میشه می تونستین بذارید داخل فریزر و تا 2 سال استفاده کنید . من از یخچال درمیاریم استفاده می کنم ولی بهتره اگر در فریزر نگهداری می کنید مقدای که لازم دارید برارید و بذارید به دمای محیط برسه . به نظر من همون 100 گرمیش مناسبه برای مصرف روزانه من خیلی وقته بسته بندی استفاده نمی کنم از نانوایی آشنا همون حدود 100تا 200 گرم میگیرم یک مقدارشو تو یخچال و در قوطی درب بسته نگهداری می کنم نصف دیگه اش رو تو فریزر
پیچ من در ‎‏اینستاگرام https://instagram.com/toranj_talaie
كانال تلگرامي من https://telegram.me/chefme
مهرانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از دوست گرامی مهرانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Araz (2013-10-06), leili (2013-11-28), marie (2013-12-07), samira88 (2013-11-01), Simin1 (2013-10-07), surme (2013-10-06), آفتاب بانو (2013-10-06)
قدیمی 2013-10-19, 09:22 PM   #8
آفتاب بانو
کاربر نیمه فعال

آواتار آفتاب بانو

موقعیت: خراسان زیبا
تشکر کرده : 5,079
تشکر شده 3,070 بار در 500 پست
Tagged: 1 Thread(s)
آفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond repute

سلام . خمیر مایه را وقتی داخل یخچال قرار می دهیم سرد میشه. ایا لازمه قبل استفاده به دمای محیط برسه؟
3 کاربر زیر از دوست گرامی آفتاب بانو عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
leili (2013-11-28), marie (2013-12-07), مهرانه (2013-10-19)
قدیمی 2013-10-19, 09:29 PM   #9
مهرانه
مدیر انجمن

آواتار مهرانه

موقعیت: مشهد
تشکر کرده : 33,881
تشکر شده 96,728 بار در 5,419 پست
Mentioned: 3 Post(s)
Tagged: 12 Thread(s)
مهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط آفتاب بانو مشاهده موضوع
سلام . خمیر مایه را وقتی داخل یخچال قرار می دهیم سرد میشه. ایا لازمه قبل استفاده به دمای محیط برسه؟
داخل فریزر بله لازمه به دمای محیط برسه برای داخل یخچال هم بهتره به دمای محیط برسه .
پیچ من در ‎‏اینستاگرام https://instagram.com/toranj_talaie
كانال تلگرامي من https://telegram.me/chefme
مهرانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی مهرانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2013-10-19), leili (2013-11-28), marie (2013-12-07), آفتاب بانو (2013-10-19)
قدیمی 2013-11-01, 02:27 PM   #10
samira88
کاربر جدید

تشکر کرده : 25
تشکر شده 45 بار در 7 پست
Tagged: 0 Thread(s)
samira88 به زودی در خوب بودن معروف می شود

مهرانه جان من امروز از نانوایی تافتون محل 100 گرم خمیر مایه گرفتم از اینا که دونه هاش ریزه و یه کمی کشیده،یه قاشق ازش پاشیدم روی نصف استکان آب و با قاشق چوبی یه بار هم زدم. حل شد ولی حباب و کفی ندیدم. یه خمیر مایه هم داشتم بیش از دو سال مونده، بود با اونم همین کارو کردم،اونم شکل و رنگش همین بود و همونطوری حل شد و کف نکرد فقط شاید خیلی کم بوش متفاوت بود.اون قدیمیه رو ریختم دور،به نظرت به همینی که از نانوایی گرفتم اطمینان کنم؟
samira88 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی samira88 عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
leili (2013-11-28), marie (2013-12-07), مهرانه (2013-11-01)
پاسخ

کلیدواژه
قهوه, مواد, مایه, معروف, نان, هر, یک, آموزش, آنها, اولیه, ایران, تاثیر, تغذیه, خمیر, ذکر, شير, عطر

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 9 (0 عضو و 9 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump