تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > نکات و سوالات درباره نان

نکات و سوالات درباره نان

نکات پر کاربرد و سوالات درباره پخت انواع نان

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2015-11-18, 12:54 PM   #1
samaneh_hamidi
کاربر جدید

تشکر کرده : 0
تشکر شده 0 بار در 0 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
samaneh_hamidi در آغاز راه است
new1 نان جو بهتر است یا نان گندم؟

به تازگی متوجه شدم که اکثر مارک‌های محبوب نان در سطح شهر، از اغلب انواع نان‌هایشان، نسخه‌ی جوی آن‌ها را نیز تولید کرده‌اند، پس بنظرم رسید که امتحانشان کنم! اگر بخواهم روراست باشم من خیلی زیاد نان مصرف نمی‌کنم، اما شوهرم چرا، اصلاً مهم نیست چقدر تلاش کنم، او از این عادتش دست بردار نیست، او نان را بخشی از رژیم غذایی اش می‌داند.

پس به تست این نان‌ها مصمم شدم تا ببینم در مزه چقدر تفاوت دارند. راستش را بگویم خیلی مزه‌ی متفاوتی با نان گندم داشت!

چرا نان جو؟

جو، منبع بهتری از کربوهیدرات خوب است، هضمش بیشتر طول می‌کشد، و برای مدت زمان بیشتری احساس سیری در شما ایجاد می‌کند. همچنین جو منبع خوبی از فیبر هم هست و پروتئین بیشتری هم دارد! و آنطور که تحقیقات نشان داده، رژیم غذایی سرشار از فیبر، به کاهش خطر ابتلا به برخی از سرطان‌ها به ویژه سرطان روده‌ی بزرگ، دیابت، مشکلات گوارشی و بیماری‌های قلبی کمک می‌کند.

جوی دو سر کامل، جویی است که هنوز حاوی آندوسپرم، سبوس و جوانه است. جوی دو سر کامل، منبعی غنی از فیبر، پروتئین و انواع ویتامین‌هاست. مطالعات روشن کرده‌اند که جو نوع خاصی فیبر به نام بتاگلوکان دارد که اختصاصا در کاهش کلسترول بسیار مؤثر است. جوی کامل شامل ۷ ویتامین، از جمله ویتامین E، آهن و کلسیم است. همچنین جو به نسب گندم یا ذرت، دو برابر پروتئین دارد!

اگر بخواهم با توجه به چیزهایی که یافتم، بصورت خلاصه بین نان‌ها مقایسه‌ای انجام دهم باید بگویم که نان جو کمی کربوهیدرات پایین‌تر و پروتئین بالاتر و فیبر خیلی بالاتری دارد.

چه چیز فیبر خوب است؟

فایده‌ی مصرف فیبر این است که حجم بیشتری در معده جای می‌گیرد، مدفوع را نرم می‌کند و زمان جابجایی مواد غذایی در دستگاه گوارش را کاهش می‌دهد.

نان جو یا نان گندم؟

با توجه به اینکه طعم این دو نان آنقدرها هم باهم تفاوت ندارد، بنظر می‌رسد که انتخاب نان جو انتخاب مفیدتری به نسبت نان گندم باشد. مخصوصاً اگر در حال مراقبت از وزنتان یا کاهش وزن هستید. انتخاب نان جو به کاهش مقدار مصرف کربوهیدرات، و افزایش مقدار مصرف پروتئینتان هم کمک می‌کند، بنابراین برای کسانی که به دنبال عضله سازی یا ترمیم عضلاتشان هستند گزینه‌ی بهتری است.

منبع: مجله تناسب اندام
samaneh_hamidi آفلاین است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کلیدواژه
نان, یا, گندم؟, بهتر, جو

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump