تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > چی بپزم ؟؟؟ - Chibepazam.RoozMenu.com > از من بپرس چی بپزی؟

از من بپرس چی بپزی؟

بگو در یخچال چی داری تا بگم چی بپزی؟

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2019-09-18, 11:45 PM   #1
cooklett
کاربر جدید

تشکر کرده : 0
تشکر شده 0 بار در 0 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
cooklett در آغاز راه است
پیشفرض ذرت - در چه غذاهایی ذرت به کار رفته؟

ابتدا کمی اطلاعات در مورد ذرت
ذرت گیاهی بزرگ و دانه‌دانه است که نخستین بار در دوران ماقبل تاریخ در آمریکای مرکزی کشت شد. ذرت نشاسته فراوانی دارد و همین ویژگی آن‌را برای پخت‌وپز مناسب کرده است. شش نوع ذرت وجود دارد که شامل ذرت دندان اسبی، ذرت بلوری، ذرت غلاف‌دار، ذرت بودادنی، ذرت آردی و ذرت شیرین هستند.
امروزه ذرت کاربردهای وسیعی دارد. علاوه بر تغذیه انسان می‌توان برای تغذیه دام‌ها، تولید شیرین‌کننده‌ها، مواد پلاستیکی، دارو و سوخت زیستی از آن استفاده کرد. ذرتِ شیرین ماده‌ای خوشمزه، بدون گلوتن و مناسب فصل تابستان است. ذرت را به شکل‌های متنوعی مانند سرخ کردن، پختن، کباب کردن، بو دادن و حتی در مایکروویو می‌توان آماده کرد.
فصل
تابستان و پاییز

ذخیره و نگه‌داری ذرت
ذرت‌هایی را که غلاف خوش‌فرم و سبز روشن، پوسته محکم و دانه‌هایی شیری و درشت دارند بخرید. اگر غلاف ذرت خشکیده است آن‌را نخرید.
ذرت را بلافاصله پس از خرید مصرف کنید و یا آن را در یخچال، ترجیحاً با غلاف دورش و حداکثر دو تا سه روز، نگه‌دارید.

نکات مربوط به پخت ذرت
برای این‌که خوشه‌های ذرت را به راحتی دانه کنید، کاسه‌ کوچکی را به‌صورت سروته در کاسه بزرگی بگذارید، خوشه ذرت را روی کاسه کوچک قرار دهید و دانه‌ها را جدا کنید.
ذرت را با همان حالت خوشه‌ای در مایکروویو بگذارید. 1 تا 4 ذرت بی‌غلاف را در مایکروویو قرار دهید و سه چهار دقیقه بپزید. بعد از این‌که پخت، بگذارید خنک شود و در آخر ذرت‌های پخته شده را از غلاف خارج کنید.
برای تهیه ذرت بوداده (پاپ‌کورن) مقداری ذرت و روغن کانولا در قابلمه گودی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. وقتی ذرت‌ها صدا دادند، نصف فنجان دیگر ذرت در آن بریزید و به آرامی قابلمه را تکان دهید. تا زمانی‌که صدای ذرت‌ها کم شود این عمل را تکرار کنید. ذرت‌ها را در کاسه‌ای بریزید و مقداری کره ذوب شده و چاشنی‌های دیگری که دوست دارید رویش بریزید.

انواع غذاهای خوشمزه با ذرت

طرز تهیه سالاد مکزیکی

طرز تهیه هات داگ با ذرت گریل شده

طرز تهیه دیپ ذرت پنیری
cooklett آفلاین است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کلیدواژه
چه, کار, انواع غذا, به, ذرت, رفته؟, غذا چی بپزم, غذاهایی, غذای خوشمزه

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump