تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع کیک و تزئینات در روزمنو > لوازم قنادی و شیرینی پزی

لوازم قنادی و شیرینی پزی

(معرفی لوازم قنادی و شیرینی پزی)

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2015-06-05, 03:21 PM   #56
sahar70
کاربر نیمه فعال

آواتار sahar70

موقعیت: مراغه
تشکر کرده : 1,274
تشکر شده 1,462 بار در 143 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
sahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud of
پیشفرض پاسخ: روغن های قنادی

نقل قول:
ارسالی توسط somi joon مشاهده موضوع
سحر جون تا جایی که من تو کارگاه قنادی دیدم روغن صاف مخصوص دانمارکی به صورت مستطیل و تخته ای نازکه (ضخامت2-3سانت)که خیلی راحت با دستگاه میره لای خمیر اصلا سفت نیست.
اگه مطمئنید که روغن صافه و مارگارین نیست میتونین با روغن لادن طلایی آبی مخلوط کنین(متاسفانه کیفیت روغنا افت کرده یه بار کارتن 16 کیلویی روغن 50 لادن گرفتم اینقدر سفت بودبه نسبت مساوی با نیمه جامد مخلوط و ذوبش کردیم گذاشتیم تو دمای محیط سفت شد )
شما هم واسه امتحان میتونی با یه مقدارنیمه جامدمخلوطش کنی و مثلا باهاش نون چای بپزی.
مقدار روغن هم با میزانی که توی دستوراومده یکیه.
موفق باشی عزیزم.
خیلی ممنونم از راهنماییت عزیزم
بله فکرکنم روغن صافه. چون گفتم روغن صاف همینو داد. ندیدم جایی نوشته باشه که مارگارین داره. تبریزم که رفتم لوازم قنادی اونجا هم دیدم از همینی بود که من خریدم.
پس بهتره ذوبش کنم؟ روغن ورامین خریدم اونم جامده واسه شیرینی خیلی خوبه. با اون میتونم ترکیبش کنم؟
baran78 (2015-06-05), somi joon (2015-06-06)
قدیمی 2015-06-06, 12:56 PM   #57
somi joon
کاربر نیمه فعال

آواتار somi joon

تشکر کرده : 6,815
تشکر شده 10,138 بار در 340 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
somi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: روغن های قنادی

خواهش میکنم دوستم.
درمورد مارگارین چون 2قالب 5کیلویی تو کارتنشه فکر کردم خرده فروشی کردن از اونا بریدن دادن بهتون.
و اما روغنتون اگه از نوع صاف نرم بود نیاز نبود ذوب بشه اما چون خیلی سفته ممکنه همزنتون آسیب ببینهمن که تا حالا همین کارو کردم و ازش راضی بودم.
روغن ورامین هم اگه کاملا جامده که اصلا صاف رو باهاش مخلوط نکنین (پالم روغن صاف خیلییی زیاده)اما اگه میخواین صافتون هم مصرف بشه به نسبت مساوی مخلوط کنین خوب میشه.
somi joon آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی somi joon عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2015-06-06), sahar70 (2015-06-28), مهرانه (2015-06-07), محدثه جون (2015-06-06)
پاسخ

کلیدواژه
قنادی, روغن

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump