تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > آشـپزی ملل > غذاهای اسپانیایی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2012-04-25, 04:03 PM   #1
میکا
کاربر جدید

آواتار میکا

موقعیت: کرج
تشکر کرده : 133
تشکر شده 1,474 بار در 99 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
میکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud ofمیکا has much to be proud of
پیشفرض کوفته مرغ اسپانیایی

نمیدونم این دستور کلا اسپانیایی هست یا اینکه فقط پسوند اسپانیایی رو داره

اگر هم اسپانیایی باشه من یک کم بنا به ذائقه ایرانی خودمون تغییرش دادم

مواد لازم:

2 عدد سینه مرغ پخته و ریش ریش شده

۲۰۰گرم کره گیاهی

یک عدد پیاز متوسط

نصف پیمانه آرد که سه بار الک شده

2 لیوان شیر

2 پیمانه پودر نان خشک یا پودر سوخاری

نمک و کمی آویشن

تخم مرغ 2 عدد

مواد لازم در دستور اصلی همین مواد بودند. اما من بنا به ذائقه ایرانی ها که دوست داریم کوفته مواد میانی هم داشته باشد کمی مواد برای وسط کوفته هم درست کردم . که عبارت بود از:

کمی زرشک.

پیاز داغ

کمی گردوی خرد شده
که این سه را با هم تفت دادم. و کنار گذاشتم.

طرز تهیه:

سینه مرغ را با کمی پیازو سیر و زرد چوبه پخته و ریش ریش می کنیم. سپس نصف قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه می کنیم.و کنار میگذاریم
در یک ظرف گود پیاز نگینی شده را با کره سرخ میکنیم. وقتی پیاز طلایی شد آرد را اضافه میکنیم. حدود 5 دقیقه در حرارت ملایم آرد را هم میزنیم. وقتی آرد کمی طلایی شد شیر را اضافه کرده و مدام هم می زنیم تا غلیظ و شبیه سس شود.همین کمی نمک و آویشن به آن اضافه می کنیم.

صبر می کنیم تا سس کمی خنک شود. سپس آنرا به مرغ اضافه میکنیم.

نکته مهم اینجاست که باید سس را کم کم وآروم آروم به مرغ اضافه کنید. تاهر وقت که مرغ حالت خمیری شود.

چون اگر سس بیش از حد ریخته شود. مواد شل شده و نمی توان به آن فرم داد.(مشکل خود من همین بود که یک دفعه همه سس را ریختم و باعث شد مواد شل بشه)

حالا یه انازه یک گردوی بزرگ از خمیر را برداشته. وسط آن مواد میانی را میگذاریم و گلوله میکنیم

دو عدد تخم مرغ را هم زده تا یک دست شود. گلوله ها را اول در تخم مرغ و بعدا در پودر سوخاری گردانده و در تابه ای گود سرخ میکنیم

نکات:

*بهتر است از روغن زیتون جهت سرخ کردن این کوفته استفاده شود.

*من مواد لازم(که در بالا ذکر شده) را نصف کردم . چون دو نفر بودیم که به من تعداد 6 تا کوفته متوسط را داد.

*اندازه کوفته بستگی به خودتان دارد.
*من خودم مواد میانی (زرشک .گردو. پیاز داغ)رو به دستور اصلی اضافه کردم که به نظرم باعث خوشمزه تر شدنش شد. شما می توانید آن را حذف کنید یا از هر مواد میانی دیگری که صلاح میدونین استفاده کنین.

*بنا به توصیه مامانم ! می توانید ازیک عدد تخم مرغ را در خمیر مرغ بریزید که باعث انسجام بیشتر آن شود( من این کار رو نکردم. چون در دستور اصلی نیامده بود)

*این غذا برای کسانی که طعم چیکن استروگانف رادوست دارند بسسسسسسسیار مطبوع و دلچسب خواهد بود. بنابراین فکر میکنم. سیب زمینی سرخ کرده هم کنار این غذا بسیار خوشمزه و مورد استقبال خواهد بود
Attached Thumbnails
DSC00017.jpg  
پاسخ

کلیدواژه
مرغ, نان, کوفته, اسپانیایی, ذکر

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump