تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > مـــــادر و کــــودک > تغذیه و غذای کودک

تغذیه و غذای کودک

آشپزی برای کودکان - Baby's Food

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-09-07, 12:50 PM   #11
*AZITA*
کاربر نیمه فعال

آواتار *AZITA*

تشکر کرده : 2,705
تشکر شده 9,358 بار در 489 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute*AZITA* has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: كودك بد غذاي من

اینم تجربه من در مورد غذا دادن به فرزندامونه:اصلا اصلا اجبار نکنید که بیا بخور..اتو ماتوار خودش موقعی که گشنشه میاد و طلب غذا میکنه...و حتی اون غذایی را که شما دوست داشتین که بخوره ولی امتناع میکرد را .حداقلش اینه که بهش دارین آموزش میدین که نمیتونه میلی رفتار کنه و هر چی دلش خواست رو بخوره و هرچی رو دلش نخواست رو پس بزنه...واسه آینده بچه هامون واقعا این مسیله مهمه ...از بنده که بچه بد غذا داشتم باور بفرمایید..حالا که بزرگ شده یه طوری تربیتش نکردم که تو مهمونی باعث خجالت من یا دیگران بشه.مثلا بگه وای من این غذاهارو دوست ندارم....من نمیخورم......خوب این خیلی ناجوره......و چون خودمن تو اطرافیانم همچین چیزی رو دیدم که با وجود سن وسال میاد تو مهمونی مثلا نه مرغ دوست داره نه گوشت .نه خورشتهای لذیذ .هیچی .فقط ته دیگ میخوره.سس.....چیپس.. نوشابه ...در حالی که میزبان کلی زحمت کشیده چند مدل خورشت درست کرده و پلو و سوپ و.مخلفات دیگه ولی این بنده خدا تقریبا هیچی نمیخوره.چون خود مادر گرامیشون می فرمایند که تا میدیدم هیچی نمیخوره زنگ میزدم چلوکبابی!!!!و این شد که این فرد بزرگسال حالا بعد ازدواجشم هنوز همون راه را داره میره....و این شد الگوی من تو تربیت بچه هام..جلوی بچه با قدرت وایستادم و گفتم ببین همین رو دارم که خیلیم خوشمزست.. میخوری بخور.نمیخوری من دیگه خستم نمیتونم مثلا حالا زرشک پلو بپزم....ایشالله فردا!!!و خدایی جواب میده...اگه آینده تغذیه ای بچه هاتون از هر نظر که فکرش رو میکنید تربیتی ..رفتار تو اجتماع...سلامتیش در مرحله نخست.یک کمی محکم در برابر توقعات و در خواستهای تغذیه ای که منظور من البته نا مناسبش هستش - وایستید...........و راه حل آسونترش اینه که چیزهای مضر و کم ارزش از نظر تغذیه ای رو اصلا تو منزل نداشته باشید اینطوری میشه یه کوچولو نق و گریه شون را تحمل کرد ولی خدای نکرده عوارض خطرناک بعدیشون رو از بدنشون دور کرد........... چو ن این گلها هدیه هایی از طرف خداوندمهربون بماست لازمه که خیلی باغبون خوبی باشیم کنیم تا درست به ثمر برسونیمشون.......
*AZITA* آفلاین است   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از دوست گرامی *AZITA* عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Negar* (2011-09-07), Afrodit (2011-09-07), Fatemeh1 (2011-09-07), Hanasakura (2011-09-07), kooty (2011-09-07), Marjan (2011-09-07), Narges (2011-09-07), Neshat (2011-09-07), rose rose (2011-09-07), لوتوس (2011-09-08), افسانه (2011-09-07), ریحان (2011-09-07)
قدیمی 2011-09-07, 02:47 PM   #12
افسانه
کاربر جدید

آواتار افسانه

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 5,427
تشکر شده 7,214 بار در 1,112 پست
افسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: شام چی‌ دارید؟

نقل قول:
ارسالی توسط ریحان مشاهده موضوع
والا این مامان من که دلش می اومده گویا!

خاله ام همچنان دلش میاد و این کارو میکنه

نتیجه اخلاقی: مامان بزرگم هم این کارو می کرده!

نتیجه علمی: این اختلال ژنتیکی بوده و قابل درمان نیست!
دقیقا ژنتیکیه ! چون خودم هم همینطور بودم و مامانم برام غذای جدا میزاشت.
انگار که نیستی چو هستی خوش باش

افسانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
قدیمی 2011-09-07, 03:01 PM   #13
افسانه
کاربر جدید

آواتار افسانه

تشکر کرده : 5,427
تشکر شده 7,214 بار در 1,112 پست
افسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

با سلام خدمت مادران عزیز
پسر بزرگم به کلی گوشت نمیخوره ولی به طور غیر مستقیم (کتلت و ماکارانی و کباب کوبیده...) میخوره. همسرم هم بچه بوده همینطور بوده و الان هم نمیخوره.اصلا هم اجبارش نمیکنم چون پسر خوب و صبوری هست و در هیچ موردی باهاش مشکل ندارم وقتی هم باهاش حرف میزنم میگه سعی میکنم بخورم ولی میبینم که با اکراه میخوره و بعد از ۲ لقمه میگه سیر شدم. پسر دومم برعکس خیلی خوش خوراک هست و خیلی از غذاهایی که من نمیخورم دوست داره و میخوره. من با هر دو یه رفتار داشته ام ولی چرا پسر اولم اینطور شد؟

با تشکر،
مادر نگران
انگار که نیستی چو هستی خوش باش

آخرین ویرایش توسط افسانه در تاریخ 2011-09-07 انجام شده است
افسانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی افسانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*AZITA* (2011-09-07), Afrodit (2011-09-07), Khaleh Mary (2011-09-07), لوتوس (2011-09-08)
قدیمی 2011-09-07, 10:58 PM   #14
Afrodit
کاربر نیمه فعال

آواتار Afrodit

تشکر کرده : 4,520
تشکر شده 4,909 بار در 997 پست
Afrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

افسانه جون از ترس شیدک اینجا جوابتو می دم
بله من دلم میاد
ببین به نظر من یک مادر باید منطقش بر عاطفه اش حکمفرما باشه
کاری رو انجام بده که به صلاح فرزندت هست حتی اگه ازت ناراحت بشه یا بطور موقت بهش سخت بگذره
به نظر من آینده بچه از همه چیز مهم تره و اینکه پدر و مادر از بزرگ کردن بچه هاشون لذت ببرن نه اینکه اونقدر خدمات رسانی کنن که نفهمن بچه کی بزرگ شد

من و خداوند هر روز صبح فراموش می کنیم
او خطاهای من و من لطف او را ...
Afrodit آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی Afrodit عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*AZITA* (2011-09-07), kooty (2011-09-08), لوتوس (2011-09-08)
قدیمی 2011-09-07, 11:11 PM   #15
Marjan
کاربر فعال

آواتار Marjan

تشکر کرده : 9,043
تشکر شده 9,712 بار در 1,619 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Marjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond repute

ببخشید بنده قاشق نشسته پریدم وسط ولی بنظر من بچه ها هم حق انتخاب دارن سلیقه ها یکی نیست و همه حتی بزرگترها هم بعضی چیزها رو اصلا دوست ندارن بخورن و نمیشه بزور یک غذایی رو به کسی تحمیل کرد چون بنظرم سلیقه غذایی یه مساله ارثی هم هست خواهر من بچگی از تخم گوجه بدش میومد مامانم همیشه تخم گوجه رو در میاورد بزرگ که شد دیگه بدش نمیومد ولی الان که بچه دار شده بچه اش از تخم گوجه بدش میاد در ثانی در جواب اونایی که میگن بچه باید گرسنه بمونه اگر غذا رو دوس نداشت بگم که من بچه ای رو دیدم که سر همین مساله غش کرد حتی بعدش هم حاضر نبود اون غذا رو بخوره چون حالش از پیاز تو غذا بهم میخورد فکر میکنم تو این موارد به بچه ظلم میکنیم و زور میگیم البته بگم که منظورم با بچه های نق نقویی که فقط بخاطر اذیت کردن و لوسی زیاد بهونه میارن نیست ها اشتباه نشه
*Lotus* (2011-11-30), Narges (2011-09-08), Rose (2011-09-08), shany (2011-09-08), لوتوس (2011-09-08), آلیس (2011-09-08)
پاسخ

کلیدواژه
كودك, ماست, مزه, معروف, کودک, کودکان, گلها, گیاهی, آموزش, افسرده, بازی, بد, تره, تغذیه, خدا, درمان, سلامت, سوپ, ساندویچ, شير, عکس, غذاي

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump