تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > مـــــادر و کــــودک > تغذیه و غذای کودک

تغذیه و غذای کودک

آشپزی برای کودکان - Baby's Food

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-11-30, 12:24 AM   #21
*Lotus*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Lotus*

موقعیت: Tehran
تشکر کرده : 651
تشکر شده 3,004 بار در 320 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: كودك بد غذاي من

من تا 4-5 سالگی عاشق ماهی بودم ولی گوشتای دیگه رو خیلی کم میخوردم. تا اینکه سر یه سری مسائل کلا از گوشت بدم اومد. یادمه چندباری مامانم بهم گرسنگی داد ولی بازم نخوردم. یه بارم به زور بهم ماهی داد که همون موقع همه رو بالا آوردم. از اون موقع دیگه اجبارم نکرد. یه سری از انواع گوشت رو با بی میلی میخوردم. ولی هنوزم به محض اینکه بافت گوشت میاد زیر دندونم هر چی خوردم ... تا اینکه از پارسال کامل گیاهخوار شدم.

من خودم بچه ندارم ولی به عنوان یه فردی که میشه اسمشو بد غذا گذاشت میگم به فرزنداتون حق انتخاب بدید . مطمئن باشید چیزی که بدنش احتیاج داره رو میخوره.به نظر من مجبورشون نکنید که غذایی رو بخورن یا نخورن. اینطوری میلشون به غذا بیشتر میشه.
قدیمی 2012-06-02, 11:25 AM   #22
*Yasi*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Yasi*

موقعیت: اصفهان
تشکر کرده : 1,151
تشکر شده 835 بار در 141 پست
*Yasi* is a splendid one to behold*Yasi* is a splendid one to behold*Yasi* is a splendid one to behold*Yasi* is a splendid one to behold*Yasi* is a splendid one to behold*Yasi* is a splendid one to behold*Yasi* is a splendid one to behold

سلام . اينجا راجع به كودك بدغذا مي نويسين . من راجع به نوزاد بد غذا مي نويسم .
مهدي من 2 روز ديگه مي ره توي 12 ماه. 4 ماه اول تولدش از شير خودم مي خورد و ماشالله نمي دونست چطوري بخوره . توي 4 ماهگي مثل يك نوزاد 6 تا 7 ماهه بود . وارد ماه پنجم كه شد فقط از يك طرف شير مي خورد و از اون يكي محال بود بخوره . بعد از اون يكي هم نخورد و در نهايت توي 5 ماهگي 24 ساعت گرسنه موند و شير نخورد . نهايتا به دكتر متوسل شدم و دكتر حسابي دعوام كرد كه نبايد بچه را 24 ساعت گرسنه ميگذاشتي . شير خشك تجويز كرد . اولين بار را با اشتها خورد . ولي الان كه 11 ماهش تمومه نه خوب غذا مي خوره نه شير . من اصلا به زور بهش نميدم ولي وزنش داره كم مي شه . انواع آزمايش ها هم داديم گفتند خوبه . مهدي من بدغذاست . اصلا نميدونم چرا خوردن را دوست نداره . نميدونم باهاش چي كار كنم .
spring daughter (2014-11-01)
قدیمی 2012-07-08, 01:42 AM   #23
Sepnta
مدیر انجمن

آواتار Sepnta

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 41,873
تشکر شده 65,915 بار در 4,014 پست
Tagged: 4 Thread(s)
Sepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond reputeSepnta has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

تغییرات فیزیکی, رشدی و عاطفی که در کودک دوازده تا 24 ماهه پیش میاد, ممکنه برای هر پدر و مادری, تغدیه کودک رو به یک مسئله تبدیل کنه. کودکی که تا قبل از این با میل و شوق به غذا خوردن واکنش شون میداده حالا تبدیل به کودکی سرسخت و لجوج نسبت به این ام میشه.
کودک یک ساله دوست داره که مستقل باشه پس باید سعی کنید که خیلی زیرکانه در کارهاش مداخله کنید.گاهی مخالفتهای اون برای نخوردن غذا از این ناشی میشه که اون میخواد مستقل بشه و اینجوری میخواد استقلالشو نشون بده.
میتونین غذاشو در مکانی خاص و در ظرفی نشکن با قاشق و چنگال مخصوص به خودش جلوش بذارین, تا اونو به تنهایی بخوره.قطعات غذا رو کوچیک کنین تا خطری اونو تهدید نکنه.
برای دادن مایعات به اون از لیوانهای پلاستیکی شفاف استفاده کنین و فقط میزان کمی از مایعات رو درونش بریزین تا راحت بتونه اونو بخوره.
برای دادن غذای جدید به کودک قبل از مزه کردن به مشاهده مکرر نیاز داره, شما میتونین از اون غذا جلوی اون بخورین بدون اینکه بهش بدین. اینجوری کودک برای خوردن غذای جدید تحریک می شه.
در زمان غذا خوردن به کودک اجازه ندین که بازی بکنه. اگه غذاش رو پرت میکنه اونو به آرومی از محل صرف غذا دور کنین . با تکرار این کار کودک متوجه میشه که شما رفتارشو تایید نمیکنین.
باید طوری برنامه ریزی کنین که کودک در طول روز از تمامی مواد مغذی به میزان لازم بخوره. چیزهایی مانند: شیر, میوه, سبزیجات, غلات, مواد پروتئینی.
اگرچه تغذیه کودک نوپا ممکنه کار مشکلی باشه, اما یادتون باشه که این رفتار در هنگام صرف غذا , بخشی از مراحل رشد و نمو اونه.
سعی کنین آرامشتونو حفظ کنین

ای هیچ برای هیچ به دنبال هیچ مپیچ
Sepnta آفلاین است   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از دوست گرامی Sepnta عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Mamy ava (2013-10-27), Nahid59 (2013-05-09), neda_m (2012-07-08), Roham (2013-10-06), رها62 (2013-02-05)
قدیمی 2014-10-31, 02:38 AM   #24
ماری2
کاربر جدید

تشکر کرده : 10
تشکر شده 67 بار در 11 پست
ماری2 به زودی در خوب بودن معروف می شود

منم یک نظر بدم ....به نظر من بچه هایی که بد غذا هستن مادرها باید غذاهایی رو براشون درست کنن که همون مقدار کمی که بچه میخوره توش از همه گروههای غذایی باشه مثلا اگه کتلت یا کبابای کوچیک براش درست میکنید داخلش انواع سبزیجات رو رنده کنید من توی کبابهایی که برای پسرم درست میکنم هویج کدو کلم بروکلی سیب زمینی و حتی شلغم رو می‌ریزم اگه پودر جوانه گندم هم بریزید که دیگه معرکه میشه اینجوری حداقل خیالم راحتره اگه کم میخوره ولی مفید میخوره
ماری2 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کلیدواژه
كودك, ماست, مزه, معروف, کودک, کودکان, گلها, گیاهی, آموزش, افسرده, بازی, بد, تره, تغذیه, خدا, درمان, سلامت, سوپ, ساندویچ, شير, عکس, غذاي

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump