تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > نکات و سوالات درباره نان

نکات و سوالات درباره نان

نکات پر کاربرد و سوالات درباره پخت انواع نان

User Tag List
مهرانه

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-09-23, 09:43 AM   #11
مهرانه
مدیر انجمن

آواتار مهرانه

موقعیت: مشهد
تشکر کرده : 33,881
تشکر شده 96,721 بار در 5,419 پست
Mentioned: 3 Post(s)
Tagged: 12 Thread(s)
مهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: سوالات كاربران درباره پخت انواع نان و خميرها

نقل قول:
ارسالی توسط nazi joon مشاهده موضوع
سلام مهرانه جون من 1 سوال ازت دارم ميشه شيرخشك رو به نون صربستان يا ايتاليايي هم زد چون براي نون ‍‍ژاپني گفتي باعث لطافت نون ميشه؟
سلام عزیزم بله میشه شیر خشک رو به همه نانهایی که خودم دستورشو دادم اضافه کنید و البته بیشتر دستوران نانهای حجیم دیگر . مقدار شیر خشک در هر دستور نان یک قاشق سوپخوری برای هر یک پیمانه آرد هست
مهرانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از دوست گرامی مهرانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2013-09-23), marie (2013-09-23), Matiiin (2013-09-28), nazi joon (2013-09-24), Sepnta (2013-09-23), Simin1 (2013-09-23), مامان <باران> (2014-12-15), یاسمن (2013-09-23), بتسابه (2015-02-25)
قدیمی 2013-10-13, 11:58 AM   #12
Sorhe
کاربر خیلی فعال

آواتار Sorhe

موقعیت: زیر آسمون البرز
تشکر کرده : 10,637
تشکر شده 18,469 بار در 2,279 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 3 Thread(s)
Sorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond repute
butterfly پاسخ: سوالات كاربران درباره پخت انواع نان و خميرها

وای کمک کمک!!!!!!!!!!! یکی بیاد بگه من چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
داشتم برای دونات خمیر میکردم وسط کار قبل از اون قسمت که دیگه باید به دست ورز بدیم آردم تموم شد. کسی نیست بره برام بگیره. خودمم نمی تونم دو قلوهارو تنها بزارم برم بخرم. حالا چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2 کاربر زیر از دوست گرامی Sorhe عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Simin1 (2013-10-15), مامان <باران> (2013-10-13)
قدیمی 2013-10-13, 12:17 PM   #13
مهرانه
مدیر انجمن

آواتار مهرانه

مهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط Sorhe مشاهده موضوع
وای کمک کمک!!!!!!!!!!! یکی بیاد بگه من چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
داشتم برای دونات خمیر میکردم وسط کار قبل از اون قسمت که دیگه باید به دست ورز بدیم آردم تموم شد. کسی نیست بره برام بگیره. خودمم نمی تونم دو قلوهارو تنها بزارم برم بخرم. حالا چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست من خمیرتون در چه حدیه از دواره کاسه جدا شد و الان ورز میخواین بدین درسته . اگر در این حده آرد زیادی لازم نداره می تونید ا آرد سفید استفاده کنی البته به شرط اینکه خمیرتون خیلی شل نباشه
2 کاربر زیر از دوست گرامی مهرانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Simin1 (2013-10-14), مامان <باران> (2013-10-13)
قدیمی 2013-10-15, 08:56 AM   #14
مهندس
کاربر فعال

آواتار مهندس

تشکر کرده : 8,426
تشکر شده 10,558 بار در 930 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
مهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond reputeمهندس has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

مهرانه جون من به پخت انواع نان علاقه دارم ولی روش صحیح ورز دادن روی میز آرد پاشی شده رو نمیدونم. توی فیلم های آموزشی دیدم ولی نتوستم عملیش کنم برای همینم وقتی خمیر جمع شد برش میدارم میزو آردپاشی میکنم و 100 بار میکوبمش بدیش اینه که همه جا سفید میشه... بیشتر وقتا نرم و الاستیکی و براق میشه ولی گاهی اوقاتم با اینکه من تلاشمو میکنم ولی آرد اضافی به خوردش میره و خوب درنمیاد

شما عکسی دارین که نحوه ورز دادن صحیح رو یادمون بده؟
sevda2013 (2014-11-30), Simin1 (2013-10-15), مهرانه (2013-10-15), بتسابه (2015-02-25)
قدیمی 2013-10-15, 11:08 AM   #15
مهرانه
مدیر انجمن

آواتار مهرانه

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط مهندس مشاهده موضوع
مهرانه جون من به پخت انواع نان علاقه دارم ولی روش صحیح ورز دادن روی میز آرد پاشی شده رو نمیدونم. توی فیلم های آموزشی دیدم ولی نتوستم عملیش کنم برای همینم وقتی خمیر جمع شد برش میدارم میزو آردپاشی میکنم و 100 بار میکوبمش بدیش اینه که همه جا سفید میشه... بیشتر وقتا نرم و الاستیکی و براق میشه ولی گاهی اوقاتم با اینکه من تلاشمو میکنم ولی آرد اضافی به خوردش میره و خوب درنمیاد

شما عکسی دارین که نحوه ورز دادن صحیح رو یادمون بده؟
مهندس جان در تجربه شیرینی که قبلا داشتیم با عکس مراحل رو نشون دادم جمع شدن خمیر از دیواره کاسه تا حدود زیادی به ما کمک می کنه خمیر روی سطح آرد پاشی شده کمر با در نیاز داشته باشه . خمی وتی از کاسه جمعد روی سطح کار مثل کانتر آشپزخانه یا یک نایلون ضخیم که من همیشه تو کارهام و د ر عکسها می تونید ببینید خیلی کمک می کنه که ارد اضافی به خورد خمیر نره . بادست راست خمیر رو با انگشتان سر دست بگیرید و با دست چپ با برجستگی کف دست خمیر رو به طرف بالا ورز بدید بطوریکه خمیر باز بشه و برجست کف دست با وسط خمیر برخورد داشته باشه ودوباره خمیر رو با دست چپ برمیگردونید و دوباره همان روش تکرار مشه . اگر فیلم یا عکس مناسبی پیدا کدم در این زمینه بهتون اطلاع میدم . آرد در روی سطح آرد پاشی شه به صورت مویی ریخته میشه و در بعضی اوقات که خیلی چسبنده است رو خمیر به صورت مویی ارد بپاشید در دستوراتی که من براتون در تالار گذاشتم معمولا ازمقدار گفته شده بیشتر آرد مصرف نمیشه شاید کمتر بشه بسته به قدرت آبخوره و نوع ارد ولی بیشتر از اون تا حالا برای من اتفاق نیافتاده

آخرین ویرایش توسط مهرانه در تاریخ 2013-10-15 انجام شده است
3 کاربر زیر از دوست گرامی مهرانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Sakineh (2013-11-06), Simin1 (2013-10-15), مهندس (2013-10-15)
پاسخ

کلیدواژه
000, كاربران, نان, گلوله, پخت, انواع, ارد, بهترین, جلوگیری, حالت, خميرها, خمیر, درباره, سوال - پخت نان, سوالات, شدن

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 10 (0 عضو و 10 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump