تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > مهمان داری و پذیرایی > پیشنهاد منـوهای مناسبتی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2014-08-03, 07:27 AM   #21
miaayad-hoda
کاربر فعال

آواتار miaayad-hoda

موقعیت: شیراز
تشکر کرده : 18,437
تشکر شده 14,953 بار در 1,002 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
miaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond reputemiaayad-hoda has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: نکات لازم برای برگزاری بهتر مهمانی ها

نقل قول:
ارسالی توسط 12345t مشاهده موضوع
سلام دوستان روزمنویی عزیز .خیلی به کمکتون احتیاج دارم

من سه شنبه شب مهمون دارم .حدود 17 نفرن .
منوم هم مرصع پلو _ کاپ کیک پیتزا _ ته چین گوشت و بادمجان _ژله _ سالاد فصل -شیرین تارتلت. منوی سختی نیست ولی به جزء کاپ کیک بقیه رو اولین باره درست میکنم.
فردا میخوام خونه رو تمیز کنم که یکشنبس.
دوشنبه خمیر تارت و حاضر میکنم سوال؟؟خمیر تارت تو تجربه های شیرین رعنا جون چند تا تارتلت میده؟ روز مهمونی برای فیلینگ از کرم شانتی که پودره میخوام استفاده کنم برای بار اول چقدر جلوتر میتونم روی موادبریزم و میشه بعد از اینکه کرم شانتی رو ریختم بدون سرپوش داخل یخچال بزارم.
دوشنبه سالاد و حاظر میکنم و سلفون میکشم و سس رو هم درست میکنم وژله

1_ برنج و برای 14 یا 15 نفر میخوام دم کنم ابکش کنم و بزارم تو قابلمه بدون روغن و اب چیزیش نمیشه اخه من نمیخوام روغن بریزم چون مرصع پلو موادش روغن داره میشه از صبح اماده کنم.؟؟

2_مواد گوشتی ته چین و میشه از صبح حاظر کنم یا از شب قبل ؟؟

3_ته چین و میخوام تو قالب کاپ کیک درست کنم من دو تا قالب کاپ کیک 12 تایی دارم اول کاپ کیک پیتزا رو درست میکنم از ظهر روز مهمونی داخل یخچال بزارم تا شب یا بیرون از یخچال؟؟؟

4_ته چین و یه دور میزارم تو قر و برای دور دوم چه کار کنم که قبلیا سرد نشن درضمن من ماکرو ندارم ؟؟

مواد مرغی مرصع پلو رو اگر از چند ساعت قبل اماده کنم بعد گرمش کنم روی گاز طعم مرغ بد نمیشه؟؟
ببخشید انقدر سوال پرسیدم.
سپاسگزارم دوستای نازنینم.
سلام دوست عزیزم.
1- برنجت رو آبکش کنی و بذاری، چیزی ش نمی شه اما چند ساعت قبل مهمونی باید کمی آب و کمی روغن بدی چون از قبل که می مونه خشک می شه و اگه همین طوری بره روی گاز، خوب دم نمی شه. کمی روغن کافیه چون موادت هم خودش روغن داره.
2- مواد گوشتی ته چین رو می تونی از شب قبل آماده کنی عزیزم و توی ظرف در بسته نگه داری کنی تو یخچال.
3- کاپ کیک پیتزا هم بستگی به سلیقه ی خودت داره عزیزم و مهمونات. بعضی ها سردش رو می پسندن و یعضی ها مثل من گرم. اگه بخوای گرم باشه می تونی صبح درست کنی اما بعد توی یه ظرف پیرکس بچینی شون و ده دقیقه بذاری توی فر.
4- واسه ته چین هم می تونی قبلیات رو توی یه قابلمه یا تابه ی بزرگ با در بذاری و با شعله ی خیلی کم و شعله پخش کن، بذاری گرم شه دوباره.
5- مواد مرصع پلو هم با یه کوچولو زعفرون مشکلش حل می شه و بوی مرغ از بین می ره. موقع تفت دادن آخر، کمی زعفرون آب کرده رو بریز روش عااالی می شه.
12345t (2014-08-03), baran78 (2014-08-03), Beauty (2014-08-03), marzi.kh (2014-08-03), Narges (2014-08-03), somi joon (2014-08-03), مهرانه (2014-08-03), الهام 62 (2014-08-03), شاتوت (2014-12-07)
قدیمی 2014-08-03, 09:02 AM   #22
Narges
مدیر سراسری

آواتار Narges

موقعیت: سرزمین مادری
تشکر کرده : 33,922
تشکر شده 36,835 بار در 2,023 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Narges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط 12345t مشاهده موضوع
سلام دوستان روزمنویی عزیز .خیلی به کمکتون احتیاج دارم

من سه شنبه شب مهمون دارم .حدود 17 نفرن .
منوم هم مرصع پلو _ کاپ کیک پیتزا _ ته چین گوشت و بادمجان _ژله _ سالاد فصل -شیرین تارتلت. منوی سختی نیست ولی به جزء کاپ کیک بقیه رو اولین باره درست میکنم.
فردا میخوام خونه رو تمیز کنم که یکشنبس.

دوشنبه خمیر تارت و حاضر میکنم سوال؟؟خمیر تارت تو تجربه های شیرین رعنا جون چند تا تارتلت میده؟ روز مهمونی برای فیلینگ از کرم شانتی که پودره میخوام استفاده کنم برای بار اول چقدر جلوتر میتونم روی موادبریزم و میشه بعد از اینکه کرم شانتی رو ریختم بدون سرپوش داخل یخچال بزارم.
تعداد تارت/تارتلت ها بسته به سایز قالب-هاتون متغیر هست.
از خامه شانتی دکتر اتکر استفاده میکنید؟ یک پاکت رو با میزان شیر کمتری آماده کنید تا خامه-تون کمی سفت تر بشه.
تارتلت ها رو به اندازه ای که زمان تزئین و خنک شدن داشته باشید کافی هست خیلی زود پر نکنید. اگر برای روی خامه از میوه استفاده کردید حتما از ژله بریلو یا آگار برای براق شدن استفاده کنید.

دوشنبه سالاد و حاظر میکنم و سلفون میکشم و سس رو هم درست میکنم وژله

1_ برنج و برای 14 یا 15 نفر میخوام دم کنم ابکش کنم و بزارم تو قابلمه بدون روغن و اب چیزیش نمیشه اخه من نمیخوام روغن بریزم چون مرصع پلو موادش روغن داره میشه از صبح اماده کنم.؟؟

2_مواد گوشتی ته چین و میشه از صبح حاظر کنم یا از شب قبل ؟؟

3_ته چین و میخوام تو قالب کاپ کیک درست کنم من دو تا قالب کاپ کیک 12 تایی دارم اول کاپ کیک پیتزا رو درست میکنم از ظهر روز مهمونی داخل یخچال بزارم تا شب یا بیرون از یخچال؟؟؟

4_ته چین و یه دور میزارم تو قر و برای دور دوم چه کار کنم که قبلیا سرد نشن درضمن من ماکرو ندارم ؟؟

مواد مرغی مرصع پلو رو اگر از چند ساعت قبل اماده کنم بعد گرمش کنم روی گاز طعم مرغ بد نمیشه؟؟
ببخشید انقدر سوال پرسیدم.
سپاسگزارم دوستای نازنینم.
توضیحات هدی-ی عزیزم بسیار عالی و کامل بود. لازم میدونم چند نکته رو برای پخت مطبوع مرغ براتون بنویسم:
ا اگر از مرغ تازه استفاده نمی کنید، به مرغ فرصت بدید تا کاملا یخ-اش باز بشه و بگذارید آب-اش کامل دربیاد
- مرغ ها را بشورید و نمک بزنید و در آبکش بگذارید
- در کره و زعفران خوب تف بدید (مرغ ها را دونه دونه در یک ظرف کوچک با مقداری کره، روغن مایع سرخ کردنی که مانع سوختن کره بشه و زعفران تف بدید)
- مرغ را در ظرف جداگانه خوب بپزید (در ظرف دیگر مرغ ها رو با کره و زعفران و اگر دوست دارید آب پرتقال -بدون پالپ سن ایچ- یا با کمی آب و آبلیموی تازه که مزه مرغ در آب خارج نشه بپزید)
- بعد از پخت کامل، برای اینکه در هنگام گرم کردن مجدد مرغ بوی ناخوشایند نگیره استخوانهای مرغ را خارج کنید.

در آخر امیدوارم مهمونی-تون به خوبی برگزار بشه و خودتون و مهمان ها شاد باشید و از کنار هم بودن و اینهمه نعمات خداوندی و خوراکیهای خوشمزه لذت ببرید.
شرط وارد گشتن/شست و شوی دلهاست/شرط آن داشتن/یک دل بی رنگ و ریاست
بر درش برگ گلی می کوبم/روی آن با قلم سبز بهار/می نویسم ای یار
خانه ی ما اینجاست
Narges آفلاین است   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از دوست گرامی Narges عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
12345t (2014-08-03), baran78 (2014-08-03), Beauty (2014-08-03), miaayad-hoda (2014-08-04), Somayeh71 (2014-12-31), somi joon (2014-08-03), مهرانه (2014-08-03), مامان <باران> (2015-05-24), کرشمه (2014-08-03), الهام 62 (2014-08-03), شاتوت (2014-12-07)
قدیمی 2014-08-03, 09:17 AM   #23
الهام 62
کاربر فعال

آواتار الهام 62

موقعیت: Esfahan
تشکر کرده : 9,137
تشکر شده 5,002 بار در 1,041 پست
الهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond reputeالهام 62 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیرو صحبتهای دوستان یه تجربه ای هم من دارم که براتون می گم
من همیشه از مرغ تازه استفاده میکنم ولی زمانهایی هم که مرغم فریزری هست و تازه نیست اول حدود 1 ربع با 1 عدد پیازو 1 تیکه چوب دارچین و اگه داشته باشم چند پر نعنای تازه میپزم (1 ربع آبش قل بزنه)و بعد آبش را عوض می کنم و دوباره ادامه پخت مرغ را با آب جدید انجام می دم و در پخت دوم کمی زردچوبه اضافه می کنم اینجوری اول رنگ مرغ تیره نیست چون مرغ فریزری یکمی رنگش نسبت به مرغ تازه تیره تر می شه در ثانی مزه اش هم خیلی خوب می شه واصلا معلوم نیست که فریزریه.
قدیمی 2015-05-23, 04:33 PM   #24
arezoomamialipasha
کاربر جدید

آواتار arezoomamialipasha

تشکر کرده : 11
تشکر شده 196 بار در 26 پست
arezoomamialipasha یک هاله روحانی دور اوستarezoomamialipasha یک هاله روحانی دور اوستarezoomamialipasha یک هاله روحانی دور اوست

سلام برای مهمونی عصرونه حلقه مرغ و ریجون می خوام درست کنم می تونم صبج آماده کنم و بزارم تو یخچال وقتی مهمونا اومدن بزارم تو فر تا بپزه ؟ اون وقت کیفیت خمیرش بد نمیشه ؟
arezoomamialipasha آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی arezoomamialipasha عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Nika61 (2015-05-23), surme (2015-05-23), مامان <باران> (2015-05-24)
قدیمی 2015-05-23, 11:51 PM   #25
Nika61
کاربر فعال

آواتار Nika61

تشکر کرده : 13,845
تشکر شده 8,895 بار در 647 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Nika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond reputeNika61 has a reputation beyond repute

نقل قول:
ارسالی توسط arezoomamialipasha مشاهده موضوع
سلام برای مهمونی عصرونه حلقه مرغ و ریجون می خوام درست کنم می تونم صبج آماده کنم و بزارم تو یخچال وقتی مهمونا اومدن بزارم تو فر تا بپزه ؟ اون وقت کیفیت خمیرش بد نمیشه ؟
عزیزم اونطوری که نمیشه چون روی کیفیت خمیرت تاثیر میذاره اگه خواستی میتونی خمیر رو کمی بپزی ولی تغییر رنگ نده بعد عصر یک ربع فر رو روشن کنی و بذاری کامل بپزه
Nika61 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی Nika61 عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2015-05-24), spring daughter (2015-05-25), مامان <باران> (2015-05-24), بتسابه (2017-12-10)
پاسخ

کلیدواژه
لازم, مهمانی, مزه, نکات, ایران, بهتر, برنج, برگزاری, خورش ها, دسر, سوپ

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 4 (0 عضو و 4 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump