تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > خمیر ها

خمیر ها

خمیرهای سنتی، شور و شیرین

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-02-09, 04:31 PM   #6
elili
کاربر نیمه فعال

آواتار elili

تشکر کرده : 459
تشکر شده 1,237 بار در 158 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
elili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: خمیر پیتزا

آخی ماهانی کاش من این دستورو هفته پیش دیده بودم. من از روی یه دستور دیگه درست کردم خوب بود اما مطمئنا دستورای شما یه چیز دیگه است.
روی خمیرم هنر نمایی جناب همسر میباشد که باید توی قسمت آشپزی همسران این شاهکارو به نمایش بذارم
Attached Thumbnails
خمیر پیتزا2.jpg  
elili آفلاین است   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از دوست گرامی elili عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-01-23), Beauty (2013-08-18), dila (2011-05-19), Mahani (2011-02-10), mary61 (2011-03-12), parisa.j (2012-08-10), Sardooneh (2011-07-10), toktam (2011-02-09)
قدیمی 2011-05-12, 08:26 AM   #7
ریحان
کاربر نیمه فعال

آواتار ریحان

موقعیت: Tabriz
تشکر کرده : 1,737
تشکر شده 5,582 بار در 530 پست
ریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond repute

سلام ماهانی

از بابت دستور خیلی ممنونم... من دیروز این خمیر رو دقیقااااااااااااا مطابق دستورت درست کردم اما چند تا مشکل پیش اومد که من کاملا از خودم نا امید شدم!

1. اندازه هام حتی یک گرم هم با دستور فرقی نداشت ولی در آخر یه خمیر آبکی و چرب حاصل شد که من مجبور شدم 150 گرم آرد اضافه کنم تا بشه خمیر!

2. من خمیر ها رو عین اونجوری که گفته بودی روی برد باز کردم و چون در مورد کف سینی چیزی نگفته بودی منم کف سینی رو آرد پاشی کردم و بعد خمیر رو روی وردنه بردم کف سینی گذاشتم اما بعد از پخت نصف زیر پیتزاهام... اونجاها که قلنبه نشده بود (رجوع شود به شماره 3) چسبیده بود به سینی و به زور جدا کردم

3. پنج دقیقه بعد از گذاشتن توی فر، وسط پیتزاهام عین نون لواش بالا اومد و قلنبه شد!

4. در طبقه پایین فر و دمای 240 درجه بعد از 13 دقیقه بوی سوختگی نون اومد و باز کردم دیدم کف دوتا از پیتزاها سوخته (مخصوصا اونجاها که چسبیده بود)

البته خودشون خیلی خوشمزه شده بودند اما انتظار داشتم با اونهمه دقت و زحمت که من به خرج دادم عالی از آب در بیاد که نشد!

ممنون میشم اشکالامو بگی

اینم عکس پیتزاهام قبل و بعد از فر
Attached Thumbnails
90.2.21 (1).jpg   IMG_0248.jpg  

Azijam (2012-08-07), Beauty (2013-08-18), jenifer (2011-05-12), Mahani (2011-05-12), Mahboubehbanoo (2012-11-12), mahyar (2011-07-10), muniekita (2011-07-28), Narges (2011-05-12), parisa.j (2012-08-10), Sardooneh (2011-07-10), ماهمون (2011-11-21), victoria (2013-09-12)
قدیمی 2011-05-12, 09:03 AM   #8
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

تشکر کرده : 3,015
تشکر شده 9,866 بار در 763 پست
Mahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط ریحان مشاهده موضوع
سلام ماهانی

از بابت دستور خیلی ممنونم... من دیروز این خمیر رو دقیقااااااااااااا مطابق دستورت درست کردم اما چند تا مشکل پیش اومد که من کاملا از خودم نا امید شدم!

1. اندازه هام حتی یک گرم هم با دستور فرقی نداشت ولی در آخر یه خمیر آبکی و چرب حاصل شد که من مجبور شدم 150 گرم آرد اضافه کنم تا بشه خمیر!

2. من خمیر ها رو عین اونجوری که گفته بودی روی برد باز کردم و چون در مورد کف سینی چیزی نگفته بودی منم کف سینی رو آرد پاشی کردم و بعد خمیر رو روی وردنه بردم کف سینی گذاشتم اما بعد از پخت نصف زیر پیتزاهام... اونجاها که قلنبه نشده بود (رجوع شود به شماره 3) چسبیده بود به سینی و به زور جدا کردم

3. پنج دقیقه بعد از گذاشتن توی فر، وسط پیتزاهام عین نون لواش بالا اومد و قلنبه شد!

4. در طبقه پایین فر و دمای 240 درجه بعد از 13 دقیقه بوی سوختگی نون اومد و باز کردم دیدم کف دوتا از پیتزاها سوخته (مخصوصا اونجاها که چسبیده بود)

البته خودشون خیلی خوشمزه شده بودند اما انتظار داشتم با اونهمه دقت و زحمت که من به خرج دادم عالی از آب در بیاد که نشد!

ممنون میشم اشکالامو بگی

اینم عکس پیتزاهام قبل و بعد از فر
دستت درد نکنه ریحان جون. در مورد خمیرت من نمیدونم چرا شل شده. اگه همه اندازه‌ها رو درست گرفتی‌ نباید این طوری میشد. من لینک اصلی‌ این دستور رو برات میفرستم، هم ویدیو داره طرف عملا نشون میده چی‌ کار کنین، هم به صورت نوشته هست. اگه جاییش رو متوجه نشدی، خبرم کن. بین همه خمیر‌هایی‌ که تا به حال درست کردم این بهترین بوده, واسه همین فقط این دستور رو گذاشتم.

کفّ سینی آرد نمیخواد. اگه رو بنچ آرد و سمونللا بریزی بعد باز کنی‌، کفّ خمیر اردی میشه و سٔر میخوره. یعنی‌ نمیچسبه.

این قلنبه (خیلی‌ با مزه نوشتی‌)‌ ها تنها چیزی که به نظرم میرسه اینه که شاید همه سطح خمیر هم اندازه نبوده. یعنی‌ یه جاش کلفت بوده یه جاش نازک.

در مورد فر‌، ببین, فر‌ هر کس با اون یکی‌ فرق میکنه و هر کس که استفاده میکنه زبون فرش رو بهتر می‌دونه (لالین دیلین ننه سه‌ بیلر) تو فر‌ من حتا ۳۰ دقیقه طول میکشه. فن هم نداره. تو فر‌ این شف ۱۰، دقیقه اینا، با دمای ۲۵۰. که مال ایشون فن هم داره. تو اجاق‌های هیزم معمولا دما خیلی‌ بیشتر از فر‌‌های خونگی هست. برا همون پیتزا‌های بیرون نونشون خیلی‌ بهتر میپزه. من خونه که بودم، فر‌ مامان هر درجه‌ای که دوست داشت میپخت هر چه قدر زمان هم دلش می‌خواست. به قول شادی روانی‌ بود. هر وقت هم حوصله نداشت نصف راه خاموش میکرد. شما هم بعد از یه مدت زبان اشاره فرت میاد دستت.
این ویدیو رو ببین، خیلی‌ کمکت میکنه.
اگه هم سخته ته پاشو بیا خودم برات درست کنم. نوش جان کنیم.
4 کاربر زیر از دوست گرامی Mahani عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-01-23), Narges (2011-05-12), parisa.j (2012-08-10), ریحان (2011-05-12)
قدیمی 2011-05-12, 09:36 AM   #9
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

تشکر کرده : 3,015
تشکر شده 9,866 بار در 763 پست
Mahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط ریحان مشاهده موضوع
مرسی ماهانی که اینهمه توضیح دادی... راستش اندازه ها رو مو به مو درست گرفتم و خمیرم رو هم یک دست باز کردم (حتی خط کش هم گذاشتم که نیم سانت بشه!)

در ضمن هر مغازه ای هم رفتم و گفتم سمونللا اینجوری شدند!
یه چیزایی بگو توی این مملکت .......... پیدا بشه حالا دفعه بعد (اگه دفعه بعدی باشه! ) من کف سینی فر رو چرب کنم یا آرد بپاشم؟
آرد وپاش. روغن ممکنه بسوزه. ریحان این آرد تو ایرانم هستا. ببین شادی کیکشم پخته. ازش بپرس. ویدیو رو دیدی؟
3 کاربر زیر از دوست گرامی Mahani عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-08-07), parisa.j (2012-08-10), ریحان (2011-05-12)
قدیمی 2011-07-10, 01:51 PM   #10
Marjan
کاربر فعال

آواتار Marjan

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 9,043
تشکر شده 9,710 بار در 1,619 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Marjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond repute

نقل قول:
ارسالی توسط گلی77 مشاهده موضوع
کسی نیست جواب بده؟
چکارکنم نون پیتزا خشک نشه
فر برقی(گل فر)دارم
گلی جان منظورت از خشک شدن خمیر چیه؟خوب خمیر پیتزا باید کمی ترد باشه ولی اگر دوست داری نرم باشه شنیدم که باید یه ظرف اب توی فرت بزاری ولی خودم امتحان نکردم ع.ی.م

آخرین ویرایش توسط Narges در تاریخ 2012-12-04 انجام شده است علت: افزودن سوال
Marjan آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
Azijam (2012-01-27)
پاسخ

کلیدواژه
فانتزی, ماءالشعیر, ماست, مزه, معروف, کیک, کتاب, گوجه فرنگی, پيتزا, پیتزا, پیراشکی, آموزش, انواع, ایران, حلقه, خمير, خمیر, خدا, سوپ, سوسیس, شير, شیرینی, عکس

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 3 (0 عضو و 3 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump