تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > روانشناسی و مشاوره > کتاب های روانشناسی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-08-22, 12:11 AM   #1
Mahgol
کاربر نیمه فعال

آواتار Mahgol

تشکر کرده : 14,563
تشکر شده 2,374 بار در 428 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Mahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond repute
پیشفرض 250 روش برای نه گفتن

شروع کردم به خوندن کتاب 250 روش برای نه گفتن....میخوام بلند بخونمش.
کتاب 208 صفحه هست و سرعت تایپ من بسیار پایین.بنابراین تاپیک احتمالا به کندی جلو بره.
جهت حفظ پیوستگی مطالب لطفا پستی نذارید.و اگر دوست داشتید تبادل نظری باشه لطفا در تاپیک دیگه ای صحبت کنیم.مرسی
نویسنده: دکتر سوزان نیومن
مترجم:هانیه حق النبی مطلق
نشر : سلسله مهر

فهرست:
-سخنی از نویسنده:بله من به این کتاب احتیاج دارم.
-مقدمه:کلمه نه
-نه گفتن:اصول
-نه یک مهارت آموخته شده
-به کلمه نه بلی بگویید
-ایمان به نه

بخش اول:با دوستان
-دوست چه کسی است؟
-وقتی نه کاملا واضح و شفاف است.
-شخصی شدن
-خرید زمان
-شما دعوت شده اید
-جاذبه اجتماعی
-در محله 

بخش دوم:همه چز در خانواده
-محکم کردن سرحدات و خطوط مرزی
-فاکتورهای دردسر ساز با والدین
-کنار آمدن با خانواده همسر
-نه عزیزم
-در برخورد باکودکان احساس گناه نکنید.

بخش سوم : در محل کار
-اجرای بالا در مقابل کار اضافی
-کار کردن با لذت
-اجرای قدرت
-موقعیت های دشوار

بخش چهارم:افراد واقعا سر سخت
-به خودتان یک صورتحساب ارائه دهید.
-کارها را به روش خود انجام دهید.

نتیجه:بدرقه کردن
-یافتن شهامت
-راهنمای نه گفتن
-خود را رها کنید
-تجربه آزادی
-یک غالب فکری جدید
Afrodit (2011-08-22), farzane (2011-08-30), Fatemeh1 (2011-08-30), Khaleh Mary (2011-08-22), Marjan (2011-08-22), masi (2011-08-22), monir1343 (2012-02-22), Narges (2011-08-22), Neda-V (2011-08-22), Paeiz (2011-08-22), Princess (2011-08-23), Samane (2011-08-22), Shidak (2011-08-22), signorina (2012-07-15), افسانه (2011-08-22)
قدیمی 2011-08-22, 12:33 AM   #2
Mahgol
کاربر نیمه فعال

آواتار Mahgol

Mahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: 250 روش برای نه گفتن

سخنی از نویسنده:بله من به این کتاب احتیاج دارم.
وقتی به دوستم جولی گفتم دوست دارم بدانم چرا مردم در نه گفتن انقدر مشکل دارند او فوری انگشت اشاره اش را به سمت من گرفت و با صدایی بلند گفت :تو به این کتاب احتیاج داری.با خود فکر کردم منظورش چیست؟من به راحتی در هر شرایطی قادر به نه گفتن هستم.
مدت زیادی از این جریان نگذشته بود که یک روز تلفن زنگ زد و شوهرم به من گفت که در وقت ناهار بسیار گرفتار است و نمیتواند به خانه بیاید تا کیف ورزشی اش را بردارد.او از من پرسید که آیا میتوانم آن را فورا برایش ببرم؟
آیا من به او گفتم:نه عزیزم من دارم روی فصل سوم کتابم کار میکنم و فرصت ندارم؟
آیا گفتم:نه یک پیک بفرست تا آن را برایت بیاورد و یا خودت سر راه بیا و آن را بردار؟
آیا گفتم:نه من امروز باید سگمان را برای پیاده روی بیرون ببرم؟
نه من هیچ کدام از این جملات را نگفتم.بلکه گفتم البته عزیزم.بعد همه کارهایم را رها کردم . به دنبال کارهای او رفتم.
هرگز تصورش را هم نمیکردم فردی باشم که به راحتی با هر چیزی موافقت کرده و در برابر هر چه که از او خواسته میشود تسلیم میشود.البته میدانم که همیشه در رابطه با موضوعات شخصی و کاری فردی متعهد بوده ام اما هرگز به ناتوانی خود در نه گفتن پی نبرده بودم.بعد از این که با جولی صحبت کردم متوجه شدم که دارم کم کم خود را در دام قبول مسولیت هایی می اندازم که انجام آنها وظیفه من نیست در حالیکه به راحتی میتوانم از قبول آنها خودداری کنم .مجبور بودم یاد بگیرم تا به بعضی درخواستها هر چند مودبانه پاسخ منفی دهم.
بنابراین سعی کردم به آنچه که از من خواسته میشود به چگونگی آن....زمان آن....و اینکه تا چه حد قادر به انجام آن هستم توجه کنم.
از دو سال گذشته به پاسخ های مثبت خودم و دیگران بسیار توجه میکردم.گاهی موافقت کردن با هر چیزی برایم مسخره می نمود.خیلی زود متوجه شدم که از رنجاندن دیگران با پاسخ های منفی ام ناراحت میشوم و همین مشکل من است.باید یاد میگرفتم که نه گفتن هیچ چیزی را تغییر نمیدهد و باعث نمیشود شوهرم دیگر به من عشق نورزد...دوستانم مرا در جمع خود نپذیرند و همکارانم مرا کنار بگذارند.
مدت زیادی تمرین کردم.حال به خوبی یاد گرفته ام که وقتی یکی از اعضای فامیل و یا یکی از دوستان از من کاری را میخواهد که تمایلی به انجام آن ندارم به راحتی به درخواست او پاسخ منفی دهم.شما هم باید به این توانایی برسید .لیستی از سوالات و درخواستهایی را که باید به انها پاسخ منفی بدهم گردآوری کرده ام و امیدورام شما هم با اضافه کردن کلمه نه به لغت نامه زندگی خود بتوانید شادتر زندگی کنید.
این کتاب به ابن منظور نوشته نشده که خودخواهی و خودمحوری را توجیه کند بلکه هدف از نگارش آن این بوده تا کمکی باشد برای تمام آنها که با گفتن بله خود را درگیر کارهایی میکنند که هیچ تمایلی به انجام آن ندارند.درسهایی که این کتاب به شما میدهد اراده شما را قوی کرده و به شما زمان بیشتری برای تصمیم گیری میدهد و از همه مهمتر مردم و اطرافیان را برای شما مهم تر می کند.
*ونوس* (2011-08-29), Afrodit (2011-08-22), Betty (2011-08-22), farzane (2011-08-30), Khaleh Mary (2011-08-22), masi (2011-08-22), monir1343 (2011-11-21), Narges (2011-08-22), Neda-V (2011-08-22), Paeiz (2011-08-22), Princess (2011-08-23), rose rose (2011-08-29), Samane (2011-08-22), Shidak (2011-08-22), signorina (2012-07-15), افسانه (2011-08-22)
قدیمی 2011-08-22, 09:22 AM   #3
Mahgol
کاربر نیمه فعال

آواتار Mahgol

مقدمه:کلمه نه
وقتی که راجر و همرش....تاین ترانه نمیتوانم نه بگویم را ساختند ....ترانه ای که در اکلاهاما سر و صدای بسیار زیادی به پا کرد قطعا کار مهمی انجام دادند.
بله...البته...مشکلی نیست...همه و همه کلماتی هستند که بی اراده و بدون این که واقعیت داشته باشند از دهان شما خارج می شوند و خیلی دیر به این نتیجه میرسید کاری که از شما خواسته شده است را دوست ندارید انجام دهید و یا وقتی برای آن ندارید.شما دوست ندارید که از کودک یا خواهر برادر و دوستان موابت کنید و نه وقت این را دارید که سگشان را برای پیاده روی بیرون ببرید.خودتان هم تعجب میکنید که چطور انجام چنین کارهایی را پذیرفته اید.از خود میپرسید چگونه این مسائل برای من پیش میاید؟اگر تا به حال متوجه این قضیه نشده اید هم اکنون به آن فکر کنید.
وقتی دو ساله بودید بدون هیچ مشکلی به راحتی فریاد میزدید:نه! اما کم کم این کلمه از شما دور شد.هر چه بیشتر نه میگفتید پدر و مادرتان عصبانی تر میشدند.آموزگارتان این کلمه را غیر قابل قبول میدانست.وقتی بزرگتر شدید از این میترسیدید که با نه گفتن عشق و وفاداری پدر و مادر و یا دوست خود را از دست بدهید.بدون شک بسیاری از این ترس ها در زندگی کنونی شما و در روح و روان شما همچنان وجود دارد.
کلمه ای که شما در دو سالگی بدون کوچکترین احساس ناراحتی مدام تکرار میکردید در زندگی امروزتان مشکل ساز است.بسیاری از افراد بر این باور هستند که کلمه نه با خود واکنش های شدیدی را به همراه دارد.ترس از طرد شدن و نادیده گرفته شدن بسیار شدید است.در واقع ضرر و آسیبی که کلمه بله روی شما میگذارد خیلی بیشتر از آسیبی است که با نه گفتن شما روی افراد دیگر گذاشته میشود.
افرادی که مدام پاسخ های مثبت میدهند افرادی بی اراده ضعیف و ناتوان هستند که در نتیجه زندگی غمناکی داشته و باعث آزار خود میشوند.
بهانه های بسیار زیادی وجود دارند که باعث میشوند شما درخواستی را بپذیرید از جمله:روز خیلی بدی را داشتم.اصلا حوصله ندارم.حالم خوب نیست و لیستی بلند بالا از بهانه های دیگر.این اتفاق چگونه می افتد؟شاید شما اصولا فردی کمک رسان و یا یاری دهنده باشید.اما بدانید هر چه بیشتر یاری دهید انتظارات بیشتری از شما خواهند داشت.
دلیل دیگر برای بله های غیر قابل کنترل ناتوانی برای فکر کردن در مورد آنچه از ما خواسته میشود است.آنچه که شما را از نه گفتن باز میدارد معمولا در متن سوال و درخواستی است که از شما پرسیده میشود و ترس از نا امید کردن و رنجاندن دیگران باعث میشود که در این زمینه ناتوان باشید.در این شرایط در یک محیط خاکستری قرار گرفته اید که هیچ تصمیمی نمیتوانید بگیرید.درخواستهایی که مدام از شما میشود شما را هر چه بیشتر گرفتار این محیط خاکستری میکندتا زمانی که دست از قبول درخواستها برنداشته تا فکری به حال خود بکنید همچنان در این حالت میمانید.در عین حال این موضوع هم باعث آزار شما شده و هم کسی که نمیتوانید به او نه بگویید باعث رنجش شما میشود.
شاید فردی باشید که دیگران به راحتی شما را تحت تاثیر قرار داده و شما را ترغیب می کنند تا کاری را که میخواهند برایشان انجام دهید.شما هم بعد از انجام کارهای اضافی آنها همیشه از خود عصبانی می شوید که چرا قبل از انجام تمام این کارها با گفتن نه خود را خلاص نکردید.گاهی با گفتن کلمه بله زیانهای بیشتری نسبت به گفتن نه به شما وارد میشود.حتی زمانی که رابطه دوستانه شما با دیگران هنوز پابرجاست یک نه گفتن ممکن است باعث شود احساس ناراحتی کرده و فکر کنید که خود را از دیگران جدا کرده و مغرور به نظر میرسید. 
بعد از قبول مسئولیتها شک های شما یک به یک پدیدار میشوند.آیا من وقت دارم تا در اسباب کشی به دوستم کمک کنم؟در این حالت از قبول چیزی خارج از توانتان احساس نا امنی به شما دست میدهد.حال سوالات بزرگی برایتان به وجود میاید.از خود میپرسید:چطور میتوانی چنین مسئولیت بزرگی را انجام دهی؟چه بهانه ای برای انجام ندادن آن میتوانی داشته باشی؟میخواهی طفره بروی و یا دروغ بگویی؟اکنون در چنین شرایطی توجه کنید که با خود چه میکنید:
نگرانی مداوم...سعی در فریب دیگران و وارد کردن افکار منفی به درون خود.در حالیکه میتوانستید با یک نه ساده هیچکدام از این مشکلات را نداشته باشید.
شاید از جمله افرادی باشید که بی اراده هر چیزی را میپذیرید و به راحتی خوسته های دیگران را برآورده کنید تنها به دلیل اینکه نمیتوانید به خواسته های خود فکر کنید.خواسته هایی مثل چه چیزی برای صبحانه بخورید...تعطیلات را کجا بگذرانید ....قرار ملاقاتتان چه ساعتی باشد...چه فیلمی ببینید و ....تا زمانی که خود را برتر از هر چیزی ندانید و خواسته هایتان را بر هر چیز دیگری رجحان ندهید همچنان بلی میگویید.
لزومی ندارد بله را حتما به زبان آورید،قبول کردن و داوطلب شدن برای انجام خواسته های دیگران هم فرقی با بله گفتن ندارد.می دانید چرا این کار را انجام می دهید؟زیرا از تشکر کردن و قدردانی که دیگران از شما می کنند لذت میبرید.
برای بسیاری از افراد،بله گفتن عادتی است که دوست دارند آن را انجام دهند.اگر یک هفته به تعداد بله هایی که گفتید توجه کنید کم کم متوجه میشوید که دارید نه گفتن را فراموش می کنید،چند بار تا به حال دوست داشتید بدون هیچ مشکلی به راحتی بتوانید به کسی که وقت،انرژی،عضلات،پول،تفکر، حمایت و یا حضور شما را درخواست می کند نه بگویید؟در چنین شرایطی ذهن و جسم شما تحت فشار است.انجام خواسته های دیگران به سلامتی شما آسیب می رساند.
اگر فردی هستید که برای نه گفتن در مقابل خواسته های دیگران مشکل دارید،حال زمان آن است که زندگیتان را ساده تر و خوشایند تر کنید.کمی خشونت تنها ابزاری است که به آن نیاز دارید.اما تا زمانی که به اصول نه گفتن پی نبرده اید نمی توانید خود را از این مخمصه نجات دهید.
Afrodit (2011-08-22), farzane (2011-08-30), Khaleh Mary (2011-08-22), Marjan (2011-08-23), monir1343 (2011-11-21), Narges (2011-08-22), Neda-V (2011-08-22), Princess (2011-08-23), Shidak (2011-08-22), ناهید (2011-09-23), افسانه (2011-08-22)
قدیمی 2011-08-22, 03:17 PM   #4
Mahgol
کاربر نیمه فعال

آواتار Mahgol

نه گفتن:اصول
پنج نکته اصلی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها توانایی خود را در نه گفتن افزایش دهید.به محض اینکه شروع به استفاده از آنها بکنید،به این نتیجه میرسید که نه گفتن کاملا توجیه شده است و به راحتی نتایج آن را خواهید دید.شما قادر نخواهید بود به تمام درخواستهایی که از شما میشود پاسخ منفی دهید،خودتان هم این را نمی خواهید.اما نمیتوانید هم کسی باشید که همه ،شما رو دوست داشته باشند،شما را تحسین کرده و به شما احترام بگذارند و هم به تمام درخواستها پاسخ مثبت بدهید.

1.در طول یک هفته لیستی از بله هایی که گفتید تهیه کنید:اگر شخی بله گو هستید،وقتی به تعداد بله هایتان توجه کنید شوکه میشوید.تعداد بله ها در هر شخصی متفاوت از دیگری است،یک درخواست،ممکن است شما را به سقوط و نابودی بکشاند.هر عکس العمل منفی _چرا قبول کردم؟دارم به چه چیز فکر میکنم؟چه کاری دارم انجام می دهم؟دوست ندارم همیشه در دسترس باشم،ترجیح میدهم جای دیگری باشم و .....همه و همه میتوانند نشانه های خوبی باشند.

2.توجه کنید که چگونه وقت خود را تنظیم میکنید.اگر قسمت اعظمی از وقت خود را صرف کمک به یکی از دوستانتان می کنید،چگونه به دوستان دیگرتان میرسید؟اگر خانواده و حرفه اتان به حضور بیشتر شما احتیاج داشته باشند دیگر چه زمانی برایتان می ماند تا در انجا حضور داشته باشید؟وقتی بتوانید برنامه ریزی صحیحی برای زمان خود داشته باشید،قادر خواهید بود به کارهایی که بیشترین اهمیت را برایتان دارند رسیدگی کنید.

3.آنچه را که بیشتر ترجیح میدهید در مرحله اول قرار دهید.چه کسی برای شما خیلی اهمیت دارد بدون اینکه باعث آزار و عصبانیت شما شود؟کودکتان؟دوستتان؟رئیست ان؟

4.محدودیت های خود را بشناسید و اگر از آنها خبر ندارید سعی کنید آنها را برای خود مشخص کنید.محدودیتها میتوانند فیزیکی، عاطفی و یا هر دو باشند،اما نکته اینجاست که شما در کدام مسیر حرکت میکنید.تا چه حد میتوانید مشکلات دیگران را بدون احساس سرخوردگی تحمل کنید؟تا چه حد دوست دارید بدون اینکه از شما توقعی داشته باشند با شخصی یک دوستی خالصانه داشته باشید؟شما روانشناس نیستید اما میتوانید به این فکر کنید که دوست دارید چگونه باشید و چه درخواستهایی برایتان ناخوشایند است؟چه درخواستهایی برایتان خیلی سنگین است؟برای اینکه سلامت باشید ذهن و جسم شما احتیاج به استراحت دارد.و اگر محدودیت هایتان را نشناسید این فرصت را به خود نخواهید داد.

5.برای سهولت انجام مسئولیتهایتان به دیگران هم فرصت دهید.وقتی به دیگران اعتماد نمیکنید و کار کردن آنها را قبول ندارید،مجبورید به جای آنها هم کار کرده و بار مسئولیتها را یک تنه به دوش بکشید.به دیگران اعتماد کنید و بدانید آنها هم به خوبی شما از عهده انجام کارها بر می آیند.با استفاده از این روش بار و فشار اضافی را از روی شانه های خود بردارید.
به ندرت پیش می آید که درخواستی به راحتی انچه که به نظر میرسد باشد،وقتی در متن آن قرار میگیرید با مشکلات بسیاری مواجه میشوید.شما در گذشته همیشه از این مساله هراس داشتید که شاید رابطه دوستیتان را خراب کنید،شاید پدر و مادرتان دیگر دوستتان نداشته باشند،رئیستان را نا امید کنید و شاید فرزندتان با صدای بلند بگوید :از تو متنفرم! اما هر چه بیشتر از این اصول استفاده کنید متوجه خواهید شد که خیلی بیشتر از انچه تصور میکردید راحت است.یک بار که چنین واقعیاتی را پذیرفتید،نه گفتن در دفعات بعدی برایتان ساده تر میشود.
farzane (2011-08-30), golbaboone (2015-08-25), Khaleh Mary (2011-08-22), Marjan (2011-08-23), monir1343 (2011-11-21), Narges (2011-08-29), Neda-V (2011-08-22), Princess (2011-08-23), Shidak (2011-08-22), افسانه (2011-08-22)
قدیمی 2011-08-23, 11:51 PM   #5
Mahgol
کاربر نیمه فعال

آواتار Mahgol

نه:یک مهارت آموخته شده

ممکن است نه گفتن برایتان کاملا تازگی داشته باشد،شما استاد بله گفتن هستید و در نه گفتن تنها یک مبتدی هستید.برای شما نه گفتن به معنای انجام یک کار تازه است.با شهامت زیاد دل را به دریا بزنید و به این سرزمین ناشناخته سفر کنید.
نه گفتن شخصیت شما را تغییر نمیدهد،بلکه کمکتان میکند تا وقتی میخواهید حفره های خالی زندگیتان را پر کنید و کاری را که خارج از توانتان است انجام ندهید،خود را ثابت کنید.همیشه یک نه آماده داشته باشید و در موقع لزوم از آن استفاده کنید.البته مواظب باشید، اول ببینید با چه کسی طرف هستید شاید لازم باشد در برابر او کمی نرمش و ملایمت به خرج دهید.

احتیاط:لزومی ندارد پاسخ نه خود را با دروغ و بهانه های بیجا توجیه کنید.این کار به دلیل این است که شما در مورد خود احساس گناه کرده و از این میترسید که دیگران را از خود برنجانید.

میتوانید عضلات نه گفتن خود را با دوستان بسازید و بعد از خواندن بخش 1 "با دوستان" میتوانید کم کم پیش روید.اگر این خانواده تان است که شما را به سمت چیزهایی قابل تصور سوق می دهد،روی بخش 2 تمرکز کنید "همه چیز در خانواده" .اگر شکست شما در نه گفتن در زمینه کاری بسیار مرسوم است بخش 3 "در محل کار" را بخوانید تا بیاموزید که چگونه با رییس یا همکارتان در ارتباط باشید و در آخر بخش 4 "افراد واقعا مشکل" را بخوانید تا مهارت نه گفتن خود را با فروشنده ها و تعمیرکاران و .....به اوج برسانید.

بخش 1تا 4 پر از سناریو،سوالات و در خواستهایی است که هر روزه برای افراد همانند یک سد و مانع هستند.به محض اینکه درخواستی از شما میشود،شما شروع به بررسی و شناخت موقعیت مورد نظر کرده و قادر خواهید بود تا خود را در وضعیت مطلوب قرار دهید.

هر سوال،خواهش و یا در خواستی به سه بخش تقسیم میشود:اینجا چه اتفاقی افتاده است،پاسخ و هشدار.

اینجا چه اتفاقی افتاده است:هشداری است از مهارتهای ممکن که به جزییات جریاناتی میپردازد که پاسخ های شما را تحت تاثیر قرار میدهد.این اطلاعات کمکتان میکند تا انچه را که از شما خواسته شده تحلیل کرده و فکر کنید که چرا در این شرایط نه گفتن آنقدر برایتان مشکل است،بنابراین در چنین شرایط مشابهی می توانید تصمیم بگیرید که آیا انجام این کار به نفعتان است یا خیر. "اینجا چه اتفاقی افتاده است" پایداری شما را تقویت کرده و به شما کمک میکند که پایگاهی محکم برای خود داشته باشید.

پاسخ:وقتی به ماهیت سوال پی بردید این بخش،شما را از شر قید و بندها و ترس از بی ادب و ناخوشایند به نظر رسیدن می رهاند.وقتی به تنهایی نمیتوانید کلماتی جایگزین برای نه گفتن پیدا کنید،این بخش این کلمات را در اختیارتان قرار می دهد."پاسخ" همچنین کمکتان میکند تا موقعیت ها را ارزیابی و به خود یاد دهید که وقتی درخواستی از شما میشود بی اراده نباشید .مثلا خواهید آموخت قبل از اینکه به درخواست کسی پاسخ مثبت دهید باید خوب در مورد آن فکر کرده و سوالات زیر را از خود بپرسید:
.آیا وقت دارم؟
.آیا با انجام این کار تحت فشار قرار میگیرم؟
.آیا از خود نا امید میشوم؟
.آیا مایل به انجام این کار برای او هستم؟
.آیا با انجام این کار فردی ساده لوح و فریب خورده به نظر میرسم؟
.چگونه میتوانم این کار را قبول نکنم؟
.چه چیزی نصیب من میشود و چه سودی برای من دارد؟

پاسخ دادن به این سوالات قبل از قبول هر درخواستی به شما کمک میکند تا به نتایج تازه ای برسید.با گذشت زمان و با تمرین زیاد،کلمه نه اولین انتخاب شما میشود ،در صورتیکه در گذشته برای خوشایند دیگران،مودب به نظر رسیدن،دوری از ناراحتی دیگران،صادق و ساده به نظر رسیدن و ..... از بله به وفور استفاده میکردید.

هشدار:این مرحله کلماتی برای احتیاط به شما ارائه میدهد تا زمان دیگر که در موقعیتی مشابه قرار گرفتید مرتکب اشتباه نشوید."هشدار" به شما نشان میدهد که چرا افراد از شما تقاضا میکنند که کاری برایشان انجام دهید و چرا درخواست آنها را میپذیرید،دانشی به شما می دهد که با شهامت نه بگویید و از تصمیم که گرفته اید احساس ناراحتی نکنید.
بعضی از نگرشها نسبت به کلمه نه ممکن است به نظر ناخوشایند بیایند اما واقعیتهای زندگی هستند.آنها واقعیاتی در مورد دیگران و خودمان هستند که نمی خواهیم آنها را بپذیریم.اولین نکته ای که برای شروع باید بیاموزیم این است:
آنقدر که شما نگران این هستید که دیگران درموردتان چگونه فکر میکندد،آنها توجهی به شما ندارند.
Afrodit (2011-08-28), farzane (2011-08-30), golbaboone (2015-08-25), Narges (2011-08-29), Paeiz (2011-08-24), ناهید (2011-09-23)
پاسخ

کلیدواژه
250, موانع, چه, کودک, کیف, کتاب, گفتن, ایمان, اسباب کشی, داستان, روزه, روش, سلامت, عکس

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump