تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع کیک و تزئینات در روزمنو > اصطلاحات و پرسش و پاسخ تهیه انواع کیک

اصطلاحات و پرسش و پاسخ تهیه انواع کیک

( معرفی اصطلاحات، نکات و تجربيات پخت انواع کیک )

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2015-11-18, 08:19 PM   #1551
baran78
مدیر انجمن

آواتار baran78

تشکر کرده : 76,446
تشکر شده 173,332 بار در 15,228 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
baran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: سوال و جواب های انواع کیک

playful عزيزم... مريم عزيزم ... البته اين هر دو سرد بودن يه قانون كلي نيست...

لطفا به اين نوشته ها توجه كنيد:

براي كيك باقلوا يا همون كيك شربتي دماي كيك و شربت بايد به چه صورت باشه؟ تو دستور شف طيبه هر دو هم دما و خنك بايد باشن. ولي تو دستور خانم مقربان شربت داغ و كيك بايد خنك شده باشه.

اين مسئله قانون کلی نيست که ، به دستور بستگی داره ، چون سفتی و پوکی کيکها با هم فرق دارند ، غلظت شربتها هم متفاوت هستن ، اگر دستوری از شکر کمتری برای شيره استفاده ميکنه و شيره اش شل تره و کيکشم پوکه بايد هر دوتاش سرد باشن چون شربت راحت به خورد کيک ميره ، اما اگر شربت شکر زياد داره و غليظه يا کيک بافت متراکم تری داره بهتره يکيش (معمولا شربت) يه مقدار گرم باشه(نه داغ و جوشان و سوزاننده) که شربت بتونه نفوذ کنه داخل کيک.
(کيک با باقلوا فرق داره ، قانون باقلوا يکی داغ يکی سرده ، چون هميشه در همه باقلواها شربت تا حدی غليظ و خود باقلوا هم از خمير نازک تهيه ميشه که تا حدی کارو استاندارد ميکنه اما در کيک متفاوته و بهتره طبق دستور عمل کنيد)

....................

**
هيچوقت اگر هم شربت هم شيرينی سرد باشه باعث خمير شدن نميشه ، برعکس اگر هر دو گرم باشه باعث خمير شدن ميشه . حالا چرا هميشه ميگن يکی سرد يکی گرم ، چون وقتی شربت به قوام بياد اگر سرد باشه خيلی غليظ ميشه ، شيرينی که سرد باشه شربت به خوردش نميره اين يکی گرم بودنش برای خورد هم رفتنه ، اما وقتی شربت يه چيزی کلا رقيقه يا بافت اون چيز منسجم نيست (مثلا کيکه نه باقلوا) هر دو سرد باشن هم به خورد هم ميرن
spring daughter (2015-11-19), بوژنه (2015-12-30)
قدیمی 2015-12-08, 07:59 PM   #1552
15690
کاربر نیمه فعال

آواتار 15690

تشکر کرده : 1,016
تشکر شده 547 بار در 143 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
15690 is a name known to all15690 is a name known to all15690 is a name known to all15690 is a name known to all15690 is a name known to all15690 is a name known to all
new1 پاسخ: سوال و جواب های انواع کیک

من یه کیک با بافت منسجم و رنگ بافتش سفید باشه میخام کسی میتونه کمکم کنه لطفاراستی پف خوبیم داشته باشه.اینقد کیکای مختلفو امتحان کردم و سایتو بالا پایین رفتم خسسسسسته اماگه به نتیجه برسم دعاتون میکنم خدایی
baran78 (2015-12-22)
قدیمی 2015-12-22, 02:20 PM   #1553
hashoo
کاربر جدید

تشکر کرده : 1
2 بار تشکر شده در 1 پست
hashoo در آغاز راه است

با سلام ، من یه سوال داشتم در مورد خامه زده شده اگه کسی جواب بده ممنون میشم من تو آلمان زندگی میکنم و برای خامه فرم گرفته از همون wipped cream یا خامه زده شده استفاده میکنم . تما مشکلم اینه که وقتی فرم میگیره باهاش نمیشه خوب کار کرد یه جورایی چسبندگی خوبی نداره و وقتی از ماسوله بیرون میشه ثابت و خوب نیست ،مثلا باهاش نمیشه رز درست کرد . اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم؟
hashoo آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی hashoo عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2015-12-22), Maryam_chef (2015-12-22)
قدیمی 2015-12-22, 06:26 PM   #1554
Maryam_chef
کاربر خیلی فعال

آواتار Maryam_chef

تشکر کرده : 21,146
تشکر شده 77,813 بار در 7,606 پست
Tagged: 3 Thread(s)
Maryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط hashoo مشاهده موضوع
با سلام ، من یه سوال داشتم در مورد خامه زده شده اگه کسی جواب بده ممنون میشم من تو آلمان زندگی میکنم و برای خامه فرم گرفته از همون wipped cream یا خامه زده شده استفاده میکنم . تما مشکلم اینه که وقتی فرم میگیره باهاش نمیشه خوب کار کرد یه جورایی چسبندگی خوبی نداره و وقتی از ماسوله بیرون میشه ثابت و خوب نیست ،مثلا باهاش نمیشه رز درست کرد . اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم؟
عزیزم بعضی ها که کار با خامه براشون سخته برای فرم دادن از مخلوط خامه و پنیر ماسکارپونه
استفاده می کنند کار باهاش راحت تره
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
hashoo (2015-12-22)
قدیمی 2015-12-29, 08:30 PM   #1555
fatemeh banoo
کاربر نیمه فعال

آواتار fatemeh banoo

موقعیت: شیراز
تشکر کرده : 1,206
تشکر شده 1,289 بار در 163 پست
fatemeh banoo has much to be proud offatemeh banoo has much to be proud offatemeh banoo has much to be proud offatemeh banoo has much to be proud offatemeh banoo has much to be proud offatemeh banoo has much to be proud offatemeh banoo has much to be proud offatemeh banoo has much to be proud offatemeh banoo has much to be proud of

سلام اساتید
یه سوال!
من همیشه برا کیکای شکلاتی از پودر کاکائوی پارمیدا استفاده می کردم رنگش تیره و عالی بود و عطر خیلی خوبی داشت اما این دفعه پارمیدا نبود فرمند گرفتم رنگش خییییلی کمرنگه و اصلا عطر خوبی نداره! کیکم خراب می شه طعمش مگه نه؟!
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
baran78 (2015-12-29)
پاسخ

کلیدواژه
miriam, فانتزی, فرم, فروشگاه لوازم قنادی, قهوه, قیقاناغ, لباس, مواد, میشه؟, ماست, مدیریت, مزه, مصور, معماری, معروف, مغزدار, چین, نکردن, چگونگی, نان, وسط, کوکو, کیک, کیک تولد, کیک تر, کیک خامه ای, کیک شیفون, کتاب, کجا, گلها, گیاهی, گرفته, پـزی, پف, پودینگ, پودر, پودر تارتار, پیراشکی, پاسخ, پاسخها, پخت, پرسشها, پزی, آموزش, افسرده, انواع, انجمن, اندازه, اولیه, ایران, ارتباط, استفاده, بازی, تم, توضیحات،, تارتاردر, تبریز, ترنم, تره, تست, تغییر, جواب, حلقه, حلوا, خوب, خیتابنان, خامه, خدا, دادن, دستورات, دسر, روزمنو, سوپ, سوال, شير, شیرینی, شکلات, عکس, عطر

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 22 (0 عضو و 22 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump