تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > کارگاه آموزش آشپزی و شیرینی پزی در روزمنو > کارگاه آموزش شیرینی پزی - با هم شیرینی بپزیم!

کارگاه آموزش شیرینی پزی - با هم شیرینی بپزیم!

تجربه های شیرین

User Tag List

عنوان بسته

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2014-05-17, 10:51 AM   #6
Zarzare babaee
کاربر جدید

آواتار Zarzare babaee

موقعیت: شيراز
تشکر کرده : 510
تشکر شده 1,450 بار در 73 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Zarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud of

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: تجربه های شیرین - ژله مجلسی :: آموزش ژله سه بعدی گنبدی ::

نقل قول:
ارسالی توسط sorour مشاهده موضوع
سام واقعا عالیه خیلی خلاقیت دارید یه سوال دارم اینکه وقتی عکسا رو روی ژله چاپ کردیم
و بعدش اون ژله کوچیکه رو انداختیم توی ژله بزرگه و روزش ژله آلورا ریختیم که جاهای اضافیش
پر بشه رنگامون پخش نمیشه ؟

سلام سرور عزیز از شما هم ممنوم دوست خوبم

سرور جان اگر از ژله آلوئه ورایی که کاملاً خنک شده باشه برای پر کردن قسمت های خالی ژله استفاده کنی ، به هیچ وجه رنگ های تصاویر ژله بستنی پخش نمیشه

در ضمن دوست خوبم ژله بستنی ( یا به قول خودت ژله کوچیکه ) رو نباید بندازی توی ژله آلوئه ورا ( ژله بزرگه )

این قسمت رو یکبار دیگه با دقت بخون :

وقتي طرح ها رو روي ژله بستني چاپ كردید و كار تموم شد، سلفون دور بشقاب رو باز كنید و ژله رو كف دستتون با سلفون زیرش نگه دارید و به مامان گلتون بگید كه اون ظرف شماره 1 رو كه ژله آلوئه ورا توش بسته شده بود و ديگه ظرفي وسطش نبود رو برعكس يعني سر و ته براتون نگه داره، بعد ژله ي بستني رو كه كف دستتون نگه داشتید رو بفرستید جاي خالي اي كه وسط ژله آلوئه ورا هست ، خيلي خوب و كامل سر جاش پر میشه چون ظرف کوچکتره(شماره 2) رو كه ژله بستني رو توش درست كرده بودید نمونه ي ظرفی بود كه وسط ظرف بزرگه (شماره1) قرار داده بودید، اونوقت اون سلفونه رو از ته ژله ي بستني بردارید .
baran78 (2014-05-17), Beauty (2014-05-17), marzi.kh (2014-05-18), miaayad-hoda (2014-05-25), Narges (2014-05-18), nilufari (2014-05-17), pooan (2014-05-17), sorour (2014-05-17), مهرانه (2014-06-20)
قدیمی 2014-06-19, 01:25 PM   #7
مهرناز22
کاربر جدید

تشکر کرده : 24
تشکر شده 262 بار در 35 پست
مهرناز22 وجودش جواهر استمهرناز22 وجودش جواهر استمهرناز22 وجودش جواهر است

عزیزم من از رنگای ویلتون استفاده میکنم ولی وقتی طرحمو رنگ میکنم اصلا خشک نمیشه یعنی کامل خشک نمیشه وقتی انگشتمو میزنم روش رنگ بدستم میچسبه حتی 3روزم شده که گذاشتم ولی خشک نمیشه بعدم پخش میشه رو دسر چکارکنم؟ شما چقدر میذاری خشک بشه؟
مهرناز22 آفلاین است  
قدیمی 2014-06-19, 03:06 PM   #8
Zarzare babaee
کاربر جدید

آواتار Zarzare babaee

موقعیت: شيراز
تشکر کرده : 510
تشکر شده 1,450 بار در 73 پست
Zarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud ofZarzare babaee has much to be proud of

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط مهرناز22 مشاهده موضوع
عزیزم من از رنگای ویلتون استفاده میکنم ولی وقتی طرحمو رنگ میکنم اصلا خشک نمیشه یعنی کامل خشک نمیشه وقتی انگشتمو میزنم روش رنگ بدستم میچسبه حتی 3روزم شده که گذاشتم ولی خشک نمیشه بعدم پخش میشه رو دسر چکارکنم؟ شما چقدر میذاری خشک بشه؟
سلام مهرناز جون من تجربه استفاده از رنگ های ژله ای ویلتون رو دارم و تا حالا از رنگهای مایع ویلتون استفاده نکردم . اگر تو هم از رنگ های ژله ای ویلتون استفاده میکنی و سوالت در این رابطه هست من تجربیاتم و راه حل مشکلت رو برات توضیح میدم گلم

وقتي همه شكل ها رو رنگ كرديد، بهتره 3- 4 ساعت بذاريد خشك بشه تا موقع استفاده روي ژله رنگها پخش نشه . چون ژله ذاتاً تر (نمناك) هست و اگر رنگهاتون هم هنوز خشك نشده باشند ديگه خودتون متوجه شديد كه چه فاجعه اي پيش مياد. وقتي بعد از چند ساعت گذاشتيد خشك بشه براي امتحان كردنشون انگشتتون رو روي يه قسمت از شكلي كه رنگ كرديد بذاريد و برداريد اگر وقتي دستتون رو برداشتيد براحتي جدا شد و دستتون هم رنگي نشد خوب خشك شده.

مهرناز جون البته بستگی به فصول یا آب و هوای منطقه ای که زندگی میکنید ، خشک شدن رنگ تصاویر متفاوت هست اگر بعد از گذشت مدت مورد نظر رنگ ها در این اندازه خشک شده بود که وقتی انگشتت رو روی تصویر گذاشتی انگشتت کمی به رنگها چسبید ولی وقتی انگشتت رو از روی رنگها برداشتی به انگشتت موقع جدا شدن رنگی نچسبید و رنگی نشد، تصویرت برای چاپ آماده هست و مشکلی رو هم موقع چاپ تصویر روی ژله ( یا دسر ) به وجود نمیاره
این رو هم اضافه کنم که بستگی به بزرگی یا کوچکی تصویر هم داره ، هر چه تصویر رنگ شده کوچک تر باشه ( مثل تصاویر همین ژله ) رنگ اون زود تر و بیشتر خشک میشه و اگر تصویر بزرگی ( مثل تصویر خاتونها در تابلوی نقاشی یلدا ) رو رنگ آمیزی کرده باشی مثلاً در ابعاد 15*15 سانت باشه ، مسلماً باید زمانی بیشتر از 3 - 4 ساعت شاید حدود یک روز کامل صبر بدی و بذاری تا کاملاً رنگها خشک بشه .

و نکته های مهمی که باعث پخش شدن رنگ تصاویر بر روی ژله میشند ( بر اساس تجربه های من ) :

1 : ژله ای رو که میخوای تصویر رو روی اون چاپ کنی نباید به هیچ وجه خیس یا حتی نمناک باشه ( اگر اینطور بود رطوبت اون رو حتماً با دستمال حوله ای آشپزخانه بگیر ) و بعد تصویر رو روی ژله قرار بده .

2 : وقتی تصویر رو روی ژله قرار دادی بعد از 10 ثانیه تصویر رو از ژله جدا کن . اگر مدت زمان زیادی تصویر روی ژله بمونه هم باعث پخش شدن رنگها میشه .

3 : و نکته ی بعد در مورد خشک شدن به اندازه رنگ تصاویر هست که در بالا توضیح دادم .

امیدوارم از این به بعد تمام تصاویرت بخوبی روی دسر مورد نظرت ، بدون پخش شدن رنگها چاپ بشه

اگر باز هم سوالی داشتی بپرس عزیزم
baran78 (2014-06-19), Simin1 (2014-06-20), فرزانه583 (2014-12-29), مهرانه (2014-06-20)
عنوان بسته

کلیدواژه
friends, pooh, مجلسی, ژله, کارگاه, گنبدی, آموزش, بعدی, تم, تجربه, سه, شیرین

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump