تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع کیک و تزئینات در روزمنو > انواع خمیر و کرم مخصوص تزئین کیک

انواع خمیر و کرم مخصوص تزئین کیک

دستور تهیه و نحوه استفاده از انواع خمیر و کرم برای تزئین کیک

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2015-08-18, 10:50 AM   #16
FARVARDIN
کاربر جدید

آواتار FARVARDIN

تشکر کرده : 82
تشکر شده 7 بار در 5 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
FARVARDIN در آغاز راه است
پیشفرض پاسخ: گام پیست خانگی (homemade Gum Paste )

سلام دوستان من این گامپیست رو درست کردم بعد از 24 ساعت خمیرم مثل خمیر نون که ور میاد حالت پفکی داره کمی ورزش دادم اما شله یه کمشو رنگ کردم اما اصلا نمی تونم باهاش کار کنم چسبنده اس چیکار کنم ؟
baran78 (2015-08-18)
قدیمی 2015-08-18, 11:58 AM   #17
مهرانه
مدیر انجمن

آواتار مهرانه

موقعیت: مشهد
تشکر کرده : 33,881
تشکر شده 96,728 بار در 5,419 پست
Mentioned: 3 Post(s)
Tagged: 12 Thread(s)
مهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط FARVARDIN مشاهده موضوع
سلام دوستان من این گامپیست رو درست کردم بعد از 24 ساعت خمیرم مثل خمیر نون که ور میاد حالت پفکی داره کمی ورزش دادم اما شله یه کمشو رنگ کردم اما اصلا نمی تونم باهاش کار کنم چسبنده اس چیکار کنم ؟
عزيزم هنوز خميرتون به پودر قند نياز داشته نبايد بعد ورز دادن چسبنده باشه پودر قند مازاد بذارين كنار دستتون ممكنه مقدار سفيده تون بيشتر بوده كه پودر قند بيشتري ميبره
پیچ من در ‎‏اینستاگرام https://instagram.com/toranj_talaie
كانال تلگرامي من https://telegram.me/chefme
مهرانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از دوست گرامی مهرانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
13899 (2015-08-18), baran78 (2015-08-18), marie (2015-10-22), Princess_t (2015-08-22), Shady (2015-08-18)
قدیمی 2015-10-14, 03:57 PM   #18
sahar70
کاربر نیمه فعال

آواتار sahar70

موقعیت: مراغه
تشکر کرده : 1,274
تشکر شده 1,463 بار در 143 پست
sahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud of

نقل قول:
ارسالی توسط باران78 مشاهده موضوع
مهرانه جونم بيا مشقمو ببين لطفا

الان درستش كردم با همون مقاديري كه نوشته بودي...

فایل پیوست 256661

بعد گذاشتم توي فويل:

فایل پیوست 256662

و بعد پيچيدم توي پلاستيك تا 24 ساعت ديگه .. گذاشتم بمونه روي كابينت آشپزخونه :

فایل پیوست 256663

و اما سوال خانم معلم هنرمندم:

اگه بخوام رنگش بكنم بايد با رنگ ژله اي رنگ كنم ( من فقط رنگ ژله اي و رنگ مايع دارم.. پودري ندارم)

الان بايد رنگ بشه يا 24 ساعت بعد؟

سلام باران جونم
ببخشید شما که این خمیرو درست کردی چیز میزم باهاش درست کردین؟ میخوام ببینم اگه بخوام باهاش گل درست کنم و برای تزیین نگهشون دارم تا چه مدت ماندگاری داره؟ تو یخچال نگهدارم یا فریزر؟ چون خورده نمیشه کیفیتش برام مهم نیست میخوام همیشه داشته باشمش تا زودی یه تزیینی داشته باشم برای وقتایی که حس و حالش نیست یا چیزی برای کسی میخوام هدیه بدم قشنگش کنه
baran78 (2015-10-14), marie (2015-10-22)
قدیمی 2015-10-14, 05:32 PM   #19
baran78
مدیر انجمن

آواتار baran78

تشکر کرده : 76,446
تشکر شده 173,359 بار در 15,228 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
baran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط sahar70 مشاهده موضوع
سلام باران جونم
ببخشید شما که این خمیرو درست کردی چیز میزم باهاش درست کردین؟ میخوام ببینم اگه بخوام باهاش گل درست کنم و برای تزیین نگهشون دارم تا چه مدت ماندگاری داره؟ تو یخچال نگهدارم یا فریزر؟ چون خورده نمیشه کیفیتش برام مهم نیست میخوام همیشه داشته باشمش تا زودی یه تزیینی داشته باشم برای وقتایی که حس و حالش نیست یا چیزی برای کسی میخوام هدیه بدم قشنگش کنه
سحر جوت راستش من نتونستم باهاش چيزي درست كنم چون ترك مي خورد وقتي به مهرانه جون گفتم ... گفت كه بخاطر پودر قندم بوده...حتما بايد پودر قند باشه... من شكر رو آسياب كرده بودم...اين نوشته از مهرانه جون هستش:

من این خمیر گام پیست خونگی رو درست کردم روش تهیه خیلی آسونی داره ولی برای شهر ما مشهد که فوندانت یا آیسینگ تو دمای محیط هم زود خشک میشه کار کردن با گام پیست ضروری نیست و اینکه حین کار با گام پیست خمیرتون اگر در دمای محیط باشه و در شهر خشک و نیمه خشک زندگی کنید زود سفت میشه گل رزی که امتحانی زدم الان مثل مجسمه سنگی شده ..پس بهتره این گام پیست در شهرهای مرطوب استفاده بشه که همیشه با فوندانت معمولی مشکل دارن و اگر میخواین غیر شهرهای مرطوب استفاده کنید از مقدار ثعلب دستور بکاهید تا گام پیست دیرتر خشک بشه از پودر قند مرغوب استفاده کنید که نرم باشه و ناخالصی یا درشتی نداشته باشه …
marie (2015-10-22), sahar70 (2015-10-14)
قدیمی 2015-10-14, 11:05 PM   #20
sahar70
کاربر نیمه فعال

آواتار sahar70

موقعیت: مراغه
تشکر کرده : 1,274
تشکر شده 1,463 بار در 143 پست
sahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud ofsahar70 has much to be proud of

مرسی باران جون. خشک شدنشو متوجه شدم. فقط میخوام ببینم چیزایی که درست کردمو تو یخچال نگهداریشون کنم یا فریزر
baran78 (2015-10-15), marie (2015-10-22)
پاسخ

کلیدواژه
gum, homemade, paste, گام, پیست, خانگی

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 2 (0 عضو و 2 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump