تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > پزشکی - Medical > بهداشت مادر و کودک

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2012-06-19, 06:04 PM   #1
Hedieh
کاربر فعال

آواتار Hedieh

موقعیت: Tehran
تشکر کرده : 5,242
تشکر شده 8,631 بار در 1,268 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
Hedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond reputeHedieh has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

Post فكر مي كنم كودك من با بقيه ي همسالانش فرق دارد.

"پسري دارم كه هم اكنون 2 ساله است و هنوز قادر به صحبت كردن نمي باشد . او تعداد كمي كلمه بيان مي كند اما در مقايسه با همسالانش عقب تر است . به خاطرم آمد كه خواهرش در اين سن مي توانست كلمات زيادي بگويد و چند جمله را در كنار هم استفاده كند . كمي نگران شدم ولي بعد با خودم گفتم : او اين تأخير را جبران خواهد كرد و براي خود توجيه آوردم كه برخي زودتر راه مي افتند و برخي زودتر حرف مي زنند . بنابراين پيگيري مشكل و مشاوره با متخصص را به تعويق انداختم."

به نظر شما به تأخير انداختن مشاوره با متخصص در اين گونه موارد صحيح است ؟

شايد اين مسئله براي والديني كه كودكشان صحبت كردن را با تأخير شروع مي كند موضوعي كاملاً آشنا باشد . اين افراد معمولاً در لزوم مراجعه به متخصص دچار ترديد مي شوند و براي خود توجيه مي آورند كه كودك در آينده خود اين مشكل را جبران خواهد .

چگونه بفهميم در چه شرايطي بايد به متخصص مراجعه نماييم ؟

براي دانستن پااسخ اين سوال مطالب زير را به دقت مطالعه نماييد :

اگر كودك شما اختلالات مادرزادي نظير :

ناهنجاريهاي كروموزومي ازقبيل : سندرم داون ، سندرم Xشكننده و ... دارد.

اختلالات ‍ژنتيكي مانند برخي كم شنوايي ها و ... را دارد .

اختلالات متابوليكي نظير فنيل كتونوري ، كم كاري مادرزادي تيروئيد و ... دارد.

ناهنجاريهاي فكي و صورتي و يا اختلال در بلع مواد غذايي مايع يا جامد دارد.

با مشكلاتي از قبيل وزن كم حين تولد ، تولد زودرس ،زردی بدو تولد ، مشكلات تنفسي حين تولد نظير كبودي در بدو تولد ،سابقه ضربه به سر حين يا سالهاي پس از تولد و ابتلا به بيماريهايي نظير مننژيت مواجه شده است .

اگر مادر در دوران بارداري به بيماريهاي ويروسي يا باكتريايي نظير سرخجه مبتلا شده يا در معرض اشعه بوده و يا مصرف الكل و استعمال دخانيات داشته.

اگر نوزاد شما قبل از 12 ماهگي :

به صدا واكنش نشان نمي دهد مثلاً با صدای خیلی بلند از خواب بیدار نمی شود .

صداسازي نمي كند یا با گذشت زمان صداسازی او کمتر شده است .

به اسم خود واكنش نشان نمي دهد.

اگر كودك شما از 12 تا 24 ماهگي :

از اشاراتي نظير تكان دادن دست به منظور "باي باي " كردن و اشاره به اشيا استفاده نمي كند.

جهت برقراري ارتباط بيشتر از اشاره استفاده مي كند تا صداسازي و بيان كلمات

در تقليد صداها با مشكل مواجه است.

در درك درخواست هاي كلامي ساده مشكل دارد.

اگر كودك شما از 24 تا 36 ماهگي :

نمي تواند از كلمات و عبارات به طور خودانگيخته استفاده كند وتنها قادر است از صداها و حركات تقليد كند .

فقط مي تواند نياز هاي خيلي ضروري خود را بيان كند و از گفتار و زبان نمي تواند جهت برقراري ارتباط استفاده كند .

نمي تواند از دستورات ساده پيروي كند .

تون صداي غير طبيعي دارد مثلاً صدايش تو دماغي است يا صدايي خشن دارد .

درك گفته هايش توسط اطرافيان خيلي مشكل مي باشد و كمتر از 50 درصد گفته هايش قابل فهم است .

بايد گفت در اين صورت مراجعه به آسيب شناس گفتار و زبان (گفتاردرمان ) ضروري مي باشد .

پزشک آنلاین
*Yasi* (2012-06-23), *Zarri* (2012-06-19), elize (2012-11-11), hamraz (2012-11-10), Sepnta (2012-06-19), setayesh66 (2012-07-05), مامان زهرا و حسین (2012-11-09)
قدیمی 2012-11-09, 09:05 PM   #2
مامان زهرا و حسین
کاربر فعال

آواتار مامان زهرا و حسین

تشکر کرده : 16,179
تشکر شده 10,658 بار در 1,387 پست
Tagged: 0 Thread(s)
مامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond reputeمامان زهرا و حسین has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: فكر مي كنم كودك من با بقيه ي همسالانش فرق دارد.

با تشکر پسرم .2.5 سالش ولی فقط چند کلمه مثل هاپو. آب. نانا .نان... می گوید تو شنیدن مشکل ندار هچکار کنم کمکم کنید.
مامان زهرا و حسین آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
hamraz (2012-11-10)
قدیمی 2012-11-10, 05:06 PM   #3
berg
کاربر خیلی فعال

آواتار berg

موقعیت: Alman
تشکر کرده : 5,377
تشکر شده 5,615 بار در 1,946 پست
berg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond reputeberg has a reputation beyond repute

خودتون وقت برای فرزندتان بگذارید یک سره با هاش حرف بزنید راه می افتد یا همراه یک بچه پر حرفش کنید
berg آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی berg عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
elize (2012-11-11), hamraz (2012-11-10)
قدیمی 2012-11-10, 05:46 PM   #4
Betty
مدیر انجمن

آواتار Betty

تشکر کرده : 3,641
تشکر شده 11,124 بار در 992 پست
Betty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond reputeBetty has a reputation beyond repute

نقل قول:
ارسالی توسط مامان زهرا و حسین مشاهده موضوع
با تشکر پسرم .2.5 سالش ولی فقط چند کلمه مثل هاپو. آب. نانا .نان... می گوید تو شنیدن مشکل ندار هچکار کنم کمکم کنید.
عزیزم، من پسر اولم خیلی دیر حرف افتاد،من همش نگران بودم، ولی بعد چنان به حرف زدن افتاد که دیگه نمیشد جلوش رو گرفت، الان ٥ سالشه و هم فارسی و هم انگلیسی رو خیلی بهتر از من حرف میزنه!!!
Betty آفلاین است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کلیدواژه
فكر, فرق, كنم, كودك, مي, همسالانش, بقيه, دارد

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump