تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > نان های سنتی

نان های سنتی

انواع نان های سنتی و محلی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2010-12-29, 01:05 AM   #6
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

تشکر کرده : 3,015
تشکر شده 9,866 بار در 763 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Mahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض Re: نان بربری

سلوی جان خمیر این بربری به دست می‌چسبه. یعنی‌ همه خمیر‌ها به دست می‌چسبه. من خودم با اون اصطلاحی که میگه آرد تا وقتی‌ که خمیر به دست نچسبد مشکل دارم. چون اون وقت به نصف لیوان آب ۷۰۰ گرم باید آرد بزنی‌ تا خمیر به دست نچسبد. که نون اون خمیر هم میشه سنگ خارا .من خودم هر دستوری که میزان آرد رو دقیق نگه، استفاده نمی کنم :-q / . آردش رو کمتر از دستور نزن. یه ۱۰ ۲۰ گرم بیشتر شد اشکال نداره. طوری نیست. همیشه سطح خمیر را آرد پاشی کن. تا سطحش به دستت نچسبه. توی خمیر همیشه چسبناکه. با توصیفی که شما از خمیرتون کردین، خمیرتون کاملا ور اومده. بغل شوفاژ هم خیلی‌ جای مناسبی هست. تشخیص این که خمیر ور اومده اینه که با انگشت کمی‌ روی خمیر رو فشار بدین، اگه فرورفتگی موند تو خمیر، یعنی‌ ور اومده. اگه نه یعنی‌ باز استراحت میخواد. کار با خمیر مایه کمی‌ تجربه میخواد. من خودم با خمیر مایه مشکل اساسی داشتم ~x( . ولی‌ هی‌ از رو نرفتم. و اخیرا ۲ سالی‌ میشه، هیچ نونی اعم از شیرین، پیتزا یا این بد نشده. خمیر هر چه نرمتر باشه نون هم نرمتر میشه. امیدوارم این دفعه کاملا راضی‌ بشین ; :-* . خیلی‌ ممنون @};- .
4 کاربر زیر از دوست گرامی Mahani عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-02-29), leili (2012-08-24), marie (2013-12-21), نیکی (2011-02-07)
قدیمی 2011-01-11, 01:33 PM   #7
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

Mahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: نان بربری

نقل قول:
ارسالی توسط بادصبا مشاهده موضوع
سلام ماهانی جون. ممنون از دستور خوبت.یه سوال دارم. من همیشه از اون تستر استفاده میکنم. می خواستم ببینم میشه برای این نون هم از اون استفاده کنم؟ اگه آره همون درجه و از بالا و پایین حرارتو بذارم یا فقط پایین؟

عزیزم، حتما میتونی‌ تستش کنی‌. ولی‌ من درجه اینا نمیدونم. یه دانه تستر داریم ما، همیشه درجش رو ۳ هست. اگه چند تا پشت سر هم تست کنیم، باید دفعه دوم درجشو کمتر کنیم. نیست که داغه، noon میسوزه. ولی‌ نمیدونم نونهای توست شما چجوری هست، مال ما نرمه و پوکی(خوشم نمیاد). این نون بربری به اون اندازه نرم نیست. حالا یه برش کوچولوشو امتحان کن. شاید به نظرت سفت بشه. این دیگه میل شخصیه.

Mahani آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
marie (2013-12-21)
قدیمی 2011-01-11, 01:35 PM   #8
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط زهره* مشاهده موضوع
ماهان جون از دستورخوبت ممنون ممنون راستی نان سنگک اگر بلدی آموزش بده
زهره جان متاسفانه سنگک بلد نیستم. گاها هواشو می‌کنم. تمام انگشتی، با پنیر لیقوان و سبزی. وای. اگه روزی خیلی‌ زد به سرم، شاید بدرستیدم.

2 کاربر زیر از دوست گرامی Mahani عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
marie (2013-12-21), زهره* (2011-01-12)
قدیمی 2011-01-11, 01:51 PM   #9
بادصبا
کاربر جدید

آواتار بادصبا

تشکر کرده : 3,298
تشکر شده 561 بار در 88 پست
بادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant futureبادصبا has a brilliant future

ماهان جون فکر کنم سوالمو بد پرسیدم. من می خواستم برای پخت نون از اون تستر استفاده کنم نه واسه گرم کردن.اون تستر من درجه داره مثل فر. دو تا المنت پایین و 2 تا بالا داره که میشه با هم یا جدا روشن بشه.
اینم عکسش/
Attached Images

قدیمی 2011-01-11, 04:15 PM   #10
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط بادصبا مشاهده موضوع
ماهان جون فکر کنم سوالمو بد پرسیدم. من می خواستم برای پخت نون از اون تستر استفاده کنم نه واسه گرم کردن.اون تستر من درجه داره مثل فر. دو تا المنت پایین و 2 تا بالا داره که میشه با هم یا جدا روشن بشه.
اینم عکسش/
آهان الان افتاد. ببخشید کارتم گوشه نداره.(کنایه از دو زاری)
عزیزم من از این جور چیزا ندارم. یه دونه ماکروفر دارم از این چیزای مدرن جدید، که باهاش، فقط 4 تا کار می‌کنم. شیر گرم می‌کنم، سیبزمینی میپزم، دفراست می‌کنم
بعضی‌ وقت‌ها هم پاپ کورن درست می‌کنم. حتا همه از این اجاق‌های تازه برقی روش شیشه اینا، شیک پیک دارن، از اونا هم ندارم. فر‌ گازی، اجاق گازی. تو اون سوال جواب آشپزی بپرس شاید کسانی‌ که داران جواب بدن. ولی‌ اگه برقی هست، دماش تنظیمه. یعنی‌ فر‌‌های برقی اینطوری هستن. خیلی‌ دقیق هستن. شرمنده ولی‌ واقعا اطلاع ندارم. می‌‌بخشی.
پاسخ

کلیدواژه
فانتزی, قهوه, نان, کیک, پیراشکی, آموزش, ایران, بربری, تبریز, تره, ترشی, عکس, عطر

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump