تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع شیرینی - شیرینی پزی در روزمنو > نکات و سوالات درباره شیرینی پزی

User Tag List
مهرانه

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2016-02-20, 12:10 PM   #251
baran78
مدیر انجمن

آواتار baran78

تشکر کرده : 76,446
تشکر شده 173,359 بار در 15,228 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
baran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: اصطلاحات و پرسش و پاسخ تهیه انواع شیرینی ( معرفی اصطلاحات، نکات و تجربيات پخت انواع شیرینی )

نقل قول:
ارسالی توسط mahsa.mhmdzd مشاهده موضوع
روغن قنادی که در دسنورات میاد
منظور همون روغن صافی هست که در فوندانت استفاده میشه؟پ
بله عزيزم همونه
mahsa.mhmdzd (2016-02-22)
قدیمی 2016-02-20, 11:47 PM   #252
baran78
مدیر انجمن

آواتار baran78

تشکر کرده : 76,446
تشکر شده 173,359 بار در 15,228 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
baran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: اصطلاحات و پرسش و پاسخ تهیه انواع شیرینی ( معرفی اصطلاحات، نکات و تجربيات پخت انواع شیرینی )

نقل قول:
ارسالی توسط gole_yakh مشاهده موضوع
کسی پاسخگو نیست!؟؟
دوست عزيز مطمئنا" كسي پاسخي داشته باشه مينويسه گلم
gole_yakh (2016-02-22)
قدیمی 2016-02-21, 11:40 AM   #253
Beauty
کاربر فعال

آواتار Beauty

موقعیت: Heaven
تشکر کرده : 53,085
تشکر شده 6,822 بار در 1,001 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
Beauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond repute

نقل قول:
سلام دوستان. من واسه اولین بار میخوام سفارش شیرینی خونگی برای فروش درست کنم. شیرینی هایی که بتونم درست کنم : اسکار، برنجی، نخودچی، قهوه و پسته، شاید پفکی گردویی و ملکه بادام و یک مدل هم شکلاتی... قیمتها چطورحساب میشه؟من باید مقداروهزینه موادو جدا حساب کنم بعد دستمزد درسته؟ ولی نمیدونم کیلویی چندباشه مثلا اسکار؟ یا ملکه بادام یا پفک گردویی؟دستمزد و هزینه برق وگاز چی؟
مشتری ممکنه ازچندمدل توی سینی بخواد مثل قنادیها، من چطور باید قیمت بزارم؟ درضمن من شیرینیها رو میشه به خاطرماندگاری بالاتر ازمارگارین به جای کره استفاده کنم؟ و بعضیاهم که فقط باید روغن جامدقنادی باشه جایگزین نمیکنم
سلام
دوست عزیزم من تجربه ندارم تو این زمینه ولی فکر میکنم مهرانه جان یه جا گفته بودن هزینه مواد رو حساب کنید و ضربدر سه کنید میشه هزینه شیرینی. البته بازم پیگیر باشید تا مطمئن بشید.
شما جدا جدا هزینه شیرینی ها رو حساب کنید بعد اگه خریدار شیرینی مخلوط میخواد دیگه کاری نداره که .. مثلا میگید یک کیلو اسکار این قیمت .. نیم کیلو نخودچی این قیمت و ....
در مورد مارگارین و کره هم نمیدونم .. موفق باشید.
baran78 (2016-02-21), gole_yakh (2016-02-22)
قدیمی 2016-02-22, 01:08 AM   #254
gole_yakh
کاربر جدید

آواتار gole_yakh

موقعیت: iran-ahwaz
تشکر کرده : 430
تشکر شده 451 بار در 41 پست
Tagged: 0 Thread(s)
gole_yakh is a glorious beacon of lightgole_yakh is a glorious beacon of lightgole_yakh is a glorious beacon of lightgole_yakh is a glorious beacon of lightgole_yakh is a glorious beacon of light

نقل قول:
ارسالی توسط Beauty مشاهده موضوع
سلام
دوست عزیزم من تجربه ندارم تو این زمینه ولی فکر میکنم مهرانه جان یه جا گفته بودن هزینه مواد رو حساب کنید و ضربدر سه کنید میشه هزینه شیرینی. البته بازم پیگیر باشید تا مطمئن بشید.
شما جدا جدا هزینه شیرینی ها رو حساب کنید بعد اگه خریدار شیرینی مخلوط میخواد دیگه کاری نداره که .. مثلا میگید یک کیلو اسکار این قیمت .. نیم کیلو نخودچی این قیمت و ....
در مورد مارگارین و کره هم نمیدونم .. موفق باشید.
ممنون بانو.. اگه مثلا من واسه شیرینی اسکار 10000تومان هزینه موادم شده ضربدر سه کنم میشه 30000تومن!بعد چرا سه!؟ بعد تو سینی مخلوط دوکیلویی یا یک کیلویی جدا جدا باید هر شیرینیو وزن کنم قیمتشون و جمع کنم؟ اینجوری خیلی گرون نمیشه؟
gole_yakh آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
Beauty (2016-02-23)
قدیمی 2016-02-23, 01:30 PM   #255
Beauty
کاربر فعال

آواتار Beauty

موقعیت: Heaven
تشکر کرده : 53,085
تشکر شده 6,822 بار در 1,001 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Beauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond reputeBeauty has a reputation beyond repute

نقل قول:
ممنون بانو.. اگه مثلا من واسه شیرینی اسکار 10000تومان هزینه موادم شده ضربدر سه کنم میشه 30000تومن!بعد چرا سه!؟ بعد تو سینی مخلوط دوکیلویی یا یک کیلویی جدا جدا باید هر شیرینیو وزن کنم قیمتشون و جمع کنم؟ اینجوری خیلی گرون نمیشه؟
عزيزم من باز از چند نفر از اساتيد پرسيدم و نظرشون همين بود.
يا اگر تقسيم بر تعداد كنيد و ضربدر سه كنيد هزينه دونه به دونه شيريني هاتون به دست مياد.
حالا شما با توجه به شهري كه زندگي ميكنيد و يا كيفيت كار خودتون و يا انصافتون ميتونيد اين هزينه رو كمتر هم بكنيد. اين كه ضربدر سه ميشه حتما بخاطر اين هست كه برق و گاز و .. مصرف شده و مزد دست خودتون هم حساب شده توي اين سه برابر كردن.
13899 (2016-02-23), baran78 (2016-02-23), gole_yakh (2016-02-24)
پاسخ

کلیدواژه
قنادي, مورد, میگردم, مجاز, مدالیون, مطرح, معرفی, چقدر, نکات, نان, نحوه, چرب, هر, یه, یک, یا, کلوچه, کم, کنیم, کیلو, کیک, کجا, کردن, پاسخ, پخت, پرسش, آب, آرد, انواع, انجام, استفاده, است؟, اصطلاحات, اصطلاحات،, باید, تهیه, تارت, تجربيات, تر, تزیین, جواب, دنبال, درباره, دستور, دسر, رو, رولت, روغن, ریخت, سنتی, سوال, سوالی, سوالات, شكلاتي, شيريني, شیر, شیرینی, شکلات

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 3 (0 عضو و 3 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump