تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > غذاهای سنتی شهرهای ایران > غذاهای استان فارس

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2015-04-12, 07:28 AM   #1
جیران
کاربر جدید

آواتار جیران

تشکر کرده : 109
تشکر شده 209 بار در 39 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
جیران یک هاله روحانی دور اوستجیران یک هاله روحانی دور اوستجیران یک هاله روحانی دور اوست
new03 لورک و ریچال

این یه خوراکیه که من خیلی دوست دارم و خیلی خوشمزه هستش میشه به راحتی تو خونه درست کرد تقریبا مثل کشک خونگی درست میشه با این تفاوت که با ماست شیرین درست میشه واصلا نباید دوغ ما جوش بخوره

مواد لازم

آب دو ليوان
ماست دو ليوان

آب و ماست رو توي مخلوط كن ميريزيم و به خوبي مخلوطش ميكنيم تا يه دوغ با كيفيت بدست بياد اگر مخلوط كن برقي نداريد با همزن دستي به خوبي هم بزنيد

دوغ رو توي ديگ ميريزيم روي حرارت ميذاريم همين كه تصميم گرفت بجوشه زيرش رو خاموش ميكنيم اجازه نديد بجوشه بافتش خراب ميشه

يعني زير اين چيزي كه ميبينيد يك مايع سبز رنگه که با قاشق كمي اين لايه لورك رو كنار بزنيد اگر زيرش آب زرد رنگ يا سبز رنگ نميبينيد و رنگ دوغ داره بايد مجددا اجاق رو روشن كنيد تا اين كه لورك درست شكل بگيره بدون اينكه همش بزنيم اجازه ميديم سرد بشه

روي يه توري يه پارچه تنظيف قرار ميديم و لورك رو توي تنظيف ميريزيم

صبر ميكنيم تا آبش چكيده بشه و لورك فرم بگيره

توي كاسه ريخته و توي يخچال قرار ميديم تا خنك شه

لورك معمولا با خرما خورده ميشه و چون شيريني خرما رو ميگيره و بي اندازه خوشمزه اش ميكنه و در هر وعده ميشه خرماي بيشتري خورد!!!

خالي خالي هم خيلي خوشمزه است

وقتی این لورک با مقداری سیر له شده یا پودر سیر و کمی نمک و سیاهدونه و زرچوبه مخلوط بشه بهش ریچال میگن که با خیار سبز خورده میشه

من طعم ریچال رو بیشتر دوست دارم
جیران آفلاین است   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از دوست گرامی جیران عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
fana (2015-04-12), Royaash (2015-04-12), فلونه (2017-01-06), فرن (2015-04-13), باران78 (2015-04-12)
قدیمی 2015-04-12, 08:58 AM   #2
باران78
مدیر انجمن

آواتار باران78

تشکر کرده : 76,337
تشکر شده 172,766 بار در 15,220 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
باران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond reputeباران78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: لورک و ریچال

دوست من ممنون براي دستور ولي چون حتما بايد دستور همراه با عكس از كار خودت باشه لطفا عكس اين خوراك رو هم اضافه كن...ممنون عزيزم
fana (2015-04-12), Royaash (2015-04-12), فلونه (2017-01-06)
قدیمی 2015-06-30, 06:54 PM   #3
فلونه
کاربر جدید

آواتار فلونه

تشکر کرده : 1,409
تشکر شده 258 بار در 51 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
فلونه وجودش جواهر استفلونه وجودش جواهر استفلونه وجودش جواهر است
پیشفرض پاسخ: لورک و ریچال

نقل قول:
ارسالی توسط جیران مشاهده موضوع
این یه خوراکیه که من خیلی دوست دارم و خیلی خوشمزه هستش میشه به راحتی تو خونه درست کرد تقریبا مثل کشک خونگی درست میشه با این تفاوت که با ماست شیرین درست میشه واصلا نباید دوغ ما جوش بخوره

مواد لازم

آب دو ليوان
ماست دو ليوان

آب و ماست رو توي مخلوط كن ميريزيم و به خوبي مخلوطش ميكنيم تا يه دوغ با كيفيت بدست بياد اگر مخلوط كن برقي نداريد با همزن دستي به خوبي هم بزنيد

دوغ رو توي ديگ ميريزيم روي حرارت ميذاريم همين كه تصميم گرفت بجوشه زيرش رو خاموش ميكنيم اجازه نديد بجوشه بافتش خراب ميشه

يعني زير اين چيزي كه ميبينيد يك مايع سبز رنگه که با قاشق كمي اين لايه لورك رو كنار بزنيد اگر زيرش آب زرد رنگ يا سبز رنگ نميبينيد و رنگ دوغ داره بايد مجددا اجاق رو روشن كنيد تا اين كه لورك درست شكل بگيره بدون اينكه همش بزنيم اجازه ميديم سرد بشه

روي يه توري يه پارچه تنظيف قرار ميديم و لورك رو توي تنظيف ميريزيم

صبر ميكنيم تا آبش چكيده بشه و لورك فرم بگيره

توي كاسه ريخته و توي يخچال قرار ميديم تا خنك شه

لورك معمولا با خرما خورده ميشه و چون شيريني خرما رو ميگيره و بي اندازه خوشمزه اش ميكنه و در هر وعده ميشه خرماي بيشتري خورد!!!

خالي خالي هم خيلي خوشمزه است

وقتی این لورک با مقداری سیر له شده یا پودر سیر و کمی نمک و سیاهدونه و زرچوبه مخلوط بشه بهش ریچال میگن که با خیار سبز خورده میشه

من طعم ریچال رو بیشتر دوست دارم
ايني كه شما درست كردين ما تو اروميه يا خودمون درست مي كنيم يا آماده ش بازار هست كه شور مي گيم كه با كره مخلوط مي كنيم يا با سبزيجات معطر فلفل تند و پيازچه
لور را هم با آب پنير شير اضافه مي كنند مي جوشه ودلمه ميشه بهش مي گيم لور كه با شيره يا عسل مي خوريم
فلونه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
باران78 (2015-06-30)
پاسخ

کلیدواژه
لورک, ریچال

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump