تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > فوت و فن های آشپزی و خانه داری > آشپزی در حجم بالا

آشپزی در حجم بالا

فوت و فن های آشپزی برای مهمانی ها و نذری

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2015-09-08, 10:28 PM   #1
salamat
کاربر جدید

آواتار salamat

تشکر کرده : 1
تشکر شده 5 بار در 2 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
salamat در آغاز راه است
important راهنمایی برای میزان مواد سالا الویه ی مرغ و سالاد پاستا

دوستان سلام
من تازه با این انجمن عالی آشنا شدم و از اینکه می تونم کلی از تجربیات شما عزیزان استفاده کنم خرسندم
راستش کار و شغل بنده تهیه و تدارک تغذیه ی سالم برای دانش اموزان و دانشجو ها است تغذیه ایی که هم سالم باشه هم بهداشتی باشه و هم ارزون و خوشمزه باشه...
تو فکر تهیه و عرضه ی ساندویچ الویه ی مرغ و سالاد پاستای مرغ هستم
بنابراین سوالی داشتم از شما عزیزان
اگر من بخوام برای 100 (صد) نفر سالاد الویه ی مرغ و سالاد پاستای مرغ درست کنم
برای صد نفر باید چه میزان مواد اولیه (مثل مرغ و سیب زمینی و نخود فرنگی و ....) تهیه کنم
یعنی حداقل به چه میزان مواد اولیه نیاز دارم تا بتونم برای صد نفر سالاد الویه و سالاد پاستا درست کنم که هم خوشمزه و پر ملات باشه و هم اینکه اسراف نشه

مچکرم
salamat آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی salamat عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2015-09-08), یسناگلی (2016-09-05)
قدیمی 2015-09-08, 11:04 PM   #2
baran78
مدیر انجمن

آواتار baran78

تشکر کرده : 76,427
تشکر شده 172,890 بار در 15,225 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
baran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: راهنمایی برای میزان مواد سالا الویه ی مرغ و سالاد پاستا

دوست گلم به روزمنو خوش اومدي... سوالت رو به جاي درست منتقل كردم... حالا تا دوستان ديگه بيان كمكت كنن اين نوشته رو به نقل از شادي عزيزم برات ميذارم:

من برای حدود 15 نفر به عنوان غذای اصلی که فقط الویه باشه، در حدود یک کیلو سیب زمینی پخته رو با پشت چنگال له کردم. میگم با پشت چنگال، چون دوست ندارم برای الویه سیب زمینی پوره بشه.
5 يا 6 عدد تخم مرغ آب پز رو هم باز با پست پنگال له کردم.
یه دونه سینه مرغ کامل رو (چپ و راست سینه مرغ) با پیاز و زردچوبه و کمی فلفل سیاه پختم و خرد کردم... در حدود نصف لیوان آب مرغ میذارم بمونه......... مرغ که پخت، خردش کردم؛ له نمیکنم چون دوست دارم زیر دندون بیاد... با مواد بالا مخلوط کردم. آبش رو هم از صافی رد کردم و کنار گذاشتم.
توی ظرفی در حدود 600 گرم سس مایونز + تقریبا یک پیمانه ماست خامه ای رو با همزن دستی هم زدم. در حدود نصف استکان آب لیموی طبیعی+ حدود یه قاشق چایخوری سر خالی فلفل سیاه + آب مرغ چربی گرفته + حدود یک سوم لیوان شیر + حدود 300 گرم خیار شور خرد شده + یه کمی نمک رو خوب با چنگال یا همزن دستی مخلوط کردم تا صاف بشه و بیشتر از نصفش و با مواد سیب زمینی مخلوط کردم... بقیه اش و کم کم زدم تا زیاد نشه.

شما اگه بخواید با این روش درست کنید باید مرتب بچشید تا با توجه به ذائقه اتون همه چیش و تنظیم کنید. اگر مواد سفت بود آب مرغ یا شیر بهش اضافه کنید. میزان سس مایونز رو حتی تا 2 برابر هم میشه در نظر گرفت که خوشمزه تر هم میشه اما من یه ذره رعایت میکنم و تا جایی که بشه کمتر میریزم.

همه مواد که اندازه شد، آخر سر یه قوطی کنسرو سبزیجات پخته آماده "یک و یک" رو توش میریزم. دقت کنید که آبش کاملا گرفته بشه. هم خیلی خوشگلش میکنه هم خوشمزه. فقط آخر سر باید بریزیم و با احتیاط هم بزنیم تا تو مواد له نشه.

اينجوري ميتوني براي صد نفر مواد رو حدودا هفت برابر كني و سالاد الويه درست كني..
atoosa (2016-11-02), fargol (2015-09-14), mah taban (2015-09-09), maman_mahya (2016-05-24), salamat (2015-09-08), Shady (2015-09-10), یسناگلی (2016-09-05)
قدیمی 2015-09-08, 11:26 PM   #3
salamat
کاربر جدید

آواتار salamat

تشکر کرده : 1
تشکر شده 5 بار در 2 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
salamat در آغاز راه است
پیشفرض پاسخ: راهنمایی برای میزان مواد سالا الویه ی مرغ و سالاد پاستا

نقل قول:
ارسالی توسط باران78 مشاهده موضوع
دوست گلم به روزمنو خوش اومدي... سوالت رو به جاي درست منتقل كردم... حالا تا دوستان ديگه بيان كمكت كنن اين نوشته رو به نقل از شادي عزيزم برات ميذارم:

من برای حدود 15 نفر به عنوان غذای اصلی که فقط الویه باشه، در حدود یک کیلو سیب زمینی پخته رو با پشت چنگال له کردم. میگم با پشت چنگال، چون دوست ندارم برای الویه سیب زمینی پوره بشه.
5 يا 6 عدد تخم مرغ آب پز رو هم باز با پست پنگال له کردم.
یه دونه سینه مرغ کامل رو (چپ و راست سینه مرغ) با پیاز و زردچوبه و کمی فلفل سیاه پختم و خرد کردم... در حدود نصف لیوان آب مرغ میذارم بمونه......... مرغ که پخت، خردش کردم؛ له نمیکنم چون دوست دارم زیر دندون بیاد... با مواد بالا مخلوط کردم. آبش رو هم از صافی رد کردم و کنار گذاشتم.
توی ظرفی در حدود 600 گرم سس مایونز + تقریبا یک پیمانه ماست خامه ای رو با همزن دستی هم زدم. در حدود نصف استکان آب لیموی طبیعی+ حدود یه قاشق چایخوری سر خالی فلفل سیاه + آب مرغ چربی گرفته + حدود یک سوم لیوان شیر + حدود 300 گرم خیار شور خرد شده + یه کمی نمک رو خوب با چنگال یا همزن دستی مخلوط کردم تا صاف بشه و بیشتر از نصفش و با مواد سیب زمینی مخلوط کردم... بقیه اش و کم کم زدم تا زیاد نشه.

شما اگه بخواید با این روش درست کنید باید مرتب بچشید تا با توجه به ذائقه اتون همه چیش و تنظیم کنید. اگر مواد سفت بود آب مرغ یا شیر بهش اضافه کنید. میزان سس مایونز رو حتی تا 2 برابر هم میشه در نظر گرفت که خوشمزه تر هم میشه اما من یه ذره رعایت میکنم و تا جایی که بشه کمتر میریزم.

همه مواد که اندازه شد، آخر سر یه قوطی کنسرو سبزیجات پخته آماده "یک و یک" رو توش میریزم. دقت کنید که آبش کاملا گرفته بشه. هم خیلی خوشگلش میکنه هم خوشمزه. فقط آخر سر باید بریزیم و با احتیاط هم بزنیم تا تو مواد له نشه.

اينجوري ميتوني براي صد نفر مواد رو حدودا هفت برابر كني و سالاد الويه درست كني..
مچکرم از پاسخ شما کمک زیادی بهم کرد
امیدوارم دوستانی که تجربه ی درست کردن الویه و پاستا در حجم های بالا دارند هم بنده رو راهنمایی کنند
salamat آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی salamat عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
atoosa (2016-11-02), baran78 (2015-09-08), یسناگلی (2016-09-05)
پاسخ

کلیدواژه
مواد, میزان, مرغ, پاستا, الویه, راهنمایی, سالا, سالاد

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 2 (0 عضو و 2 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump