تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > پزشکی - Medical > دانستنیهای پزشکی

دانستنیهای پزشکی

موضوعات علمی پزشکی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-08-01, 11:43 AM   #6
*ونوس*
کاربر فعال

آواتار *ونوس*

موقعیت: تو قلب همسری...
تشکر کرده : 5,674
تشکر شده 4,802 بار در 828 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute*ونوس* has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: ارتباط با مدير انجمن اطلاعات دارويي

سلام خانوم دکتر عسیسم ....سمیرا جون یه سوال ایا درسته که قرص های مولتی ویتامین بسیووووووووووور بسیوووووور چاق میکنه ؟
و دروغ از همه چیز ارزان تر
آبروقیمت یک تکه ی نان
وچه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان!
*ونوس* آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی *ونوس* عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Samira* (2011-08-02), Azijam (2012-01-26)
قدیمی 2011-08-01, 12:43 PM   #7
eksir
کاربر نیمه فعال

آواتار eksir

تشکر کرده : 1,391
تشکر شده 4,626 بار در 303 پست
eksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond reputeeksir has a reputation beyond repute

سمیرا جون ممنون که وقت میذاری وبه ما کمک می کنی

می خواستم بپرسم بهترین وکاملترین مکمل ویتامین برای بچه ها چیه؟
دختر من 8 ساله شه و نگران رشد قدی ش هستم.اینقدر هم این مکمل ها زیاده که آدم گیج میشه.من همیشه شربت روی رو به همراه یک شربت ویتامین بهش می دادم ولی واقعا نمی دونم کدوم شربت یا قرص بهتره.(با فرض بر اینکه حتما کودک به این مکمل ها نیاز داره)

eksir آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی eksir عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Samira* (2011-08-02), Azijam (2012-01-26)
قدیمی 2011-08-02, 11:46 AM   #8
*Samira*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Samira*

موقعیت: بن بست فردوس
تشکر کرده : 1,786
تشکر شده 769 بار در 212 پست
*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute

نقل قول:
ارسالی توسط *ونوس* مشاهده موضوع
سلام خانوم دکتر عسیسم ....سمیرا جون یه سوال ایا درسته که قرص های مولتی ویتامین بسیووووووووووور بسیوووووور چاق میکنه ؟
سلام ونوس عزيزم. خوبي؟
اين قدر كه تو تاكيد كردي اصلا نيست. يكي از خاصيت هاي قرص هاي مولتي ويتامين اينه كه در بعضي از افراد باعث افزايش اشتها مي شه و اين سبب مي شه كه فرد غذاي بيشتري مصرف كنه. اما اين دليل نمي شه كه چاق بشه. اما اين حالت كلي نداره عزيزم. خيلي ها بدون اينكه نگران افزايش وزن بشن مي تونن در صورت تجويز دكتر قرص مولتي ويتامين استفاده كنن.
*Samira* آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی *Samira* عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*ونوس* (2011-08-02), Azijam (2012-01-26)
قدیمی 2011-08-02, 12:05 PM   #9
*Samira*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Samira*

موقعیت: بن بست فردوس
تشکر کرده : 1,786
تشکر شده 769 بار در 212 پست
*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute

نقل قول:
ارسالی توسط eksir مشاهده موضوع
سمیرا جون ممنون که وقت میذاری وبه ما کمک می کنی

می خواستم بپرسم بهترین وکاملترین مکمل ویتامین برای بچه ها چیه؟
دختر من 8 ساله شه و نگران رشد قدی ش هستم.اینقدر هم این مکمل ها زیاده که آدم گیج میشه.من همیشه شربت روی رو به همراه یک شربت ویتامین بهش می دادم ولی واقعا نمی دونم کدوم شربت یا قرص بهتره.(با فرض بر اینکه حتما کودک به این مکمل ها نیاز داره)

فدات بشم عزيزم. سوالات از اون سوالايي هست كه مدام از ما تو داروخونه پرسيده ميشه.
بچه ها به طور معمول بعد از تولد تا چند سال اول زندگيشون نياز به يه سري مكمل دارويي دارن. بخصوص اگه با شير مادر تغذيه نشده باشن يا مدت كمي شير مادر خورده باشن..
از مكملهاي روزهاي اول تولد قطره هاي ويتامين A+D هست و چند ماه بعد هم قطره اهن و مولتي ويتامين. بعضا در بعضي از نوزادها به صلاح ديد پزشك شربت روي و قطره ويتامين E يا شربت هاي كلسيم هم تجويز مي شه.
اون چيزي كه خيلي مهم هست در اطفال، در رشد و افزايش ضريب هوشي و سلامت بچه مصرف مكمل هاي اهن هست. و متاسفانه به علت عارضه اهن كه همون سياه شدن دندون ها هست و مزه ناگوارش بعضا والدين از دادن مكمل اهن به بچه ها خودداري مي كنن.
اما در مورد رشد قدي بچه ها. مهمترين عامل وراثت و ژنتيك بچه هست. اگه پدر و مادر از قد متناسبي برخوردار باشن اكثرا بچه هم قد خوبي خواهد داشت. اما اگه اين طور نباشه مي شه از مكمل هاي اهن و روي استفاده كرد.
من خودم به شخصه و اون چه در اين چند سال تجربه كردم شربت مولتي ويتامين + روي kinder شربت خوب با طعم متبوع و اثر خوبي هست. مصرف روزانه 5 سي سي از اين شربت در كنار اينكه سيستم ايمني بچه رو تقويت مي كنه در رشد قدي و سلامت پوست و موي بچه هم خيلي موثر هست.
اگه دخترت در بچگي مصرف اهن نداشته باشه بهتره در كنار اين شربت از يه مكمل اهن استفاده كني. شربت mimorange يه شربت مولتي ويتامين همراه اهن هست كه طعم خوبي داره و شربت vitane هم مولتي ويتامين+ اهن+ اسيد امينه مفيد در رشد بچه هست. هر كدوم از اينا مفيد است. اگه تصميم داشتي هر دوتا شربت رو به بچه بدي بهتره يه فاصله زماني چند ساعت باشه.
اطلاعات تكميلتر رو مي توني از دكتر داروخونه اي كه مي خواي اين شربت ها رو تهيه كني بپرسي. باز اگه سوال خاصي داشتي من هستم عزيزم.
در كنار تمتم اينها بهتره حتما دخترت از تغذيه درستي داشته باشه و سعي كن مواد مضر مثل پفك و چيپس و ... در رژيم غذاييش نباشه
*Samira* آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی *Samira* عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-01-26), eksir (2011-08-02), یاسمن (2012-04-09)
قدیمی 2011-08-02, 01:13 PM   #10
Marjan
کاربر فعال

آواتار Marjan

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 9,043
تشکر شده 9,710 بار در 1,619 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Marjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond reputeMarjan has a reputation beyond repute

سحر جوون من قرص اهن ایزن پلاس رو با توجه به کم خونی که دارم مصرف میکنم بنظرت مصرف هر روزه این قرص ضرر نداره؟

کلیدواژه
فواید, ماست, مزه, چین, کودک, گیاهی, پاسخ, پرسش, افسرده, اختلاف نظر, بیمار, تست, تغذیه, خدا, دارویی, درمان, دسته گل, دعا, روزمنو, روزه, روزانه, سلامت, سنتی, شير

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump