مشاهده یک موضوع
قدیمی 2011-08-22, 12:33 AM   #2
Mahgol
کاربر نیمه فعال

آواتار Mahgol

تشکر کرده : 14,563
تشکر شده 2,374 بار در 428 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Mahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond reputeMahgol has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: 250 روش برای نه گفتن

سخنی از نویسنده:بله من به این کتاب احتیاج دارم.
وقتی به دوستم جولی گفتم دوست دارم بدانم چرا مردم در نه گفتن انقدر مشکل دارند او فوری انگشت اشاره اش را به سمت من گرفت و با صدایی بلند گفت :تو به این کتاب احتیاج داری.با خود فکر کردم منظورش چیست؟من به راحتی در هر شرایطی قادر به نه گفتن هستم.
مدت زیادی از این جریان نگذشته بود که یک روز تلفن زنگ زد و شوهرم به من گفت که در وقت ناهار بسیار گرفتار است و نمیتواند به خانه بیاید تا کیف ورزشی اش را بردارد.او از من پرسید که آیا میتوانم آن را فورا برایش ببرم؟
آیا من به او گفتم:نه عزیزم من دارم روی فصل سوم کتابم کار میکنم و فرصت ندارم؟
آیا گفتم:نه یک پیک بفرست تا آن را برایت بیاورد و یا خودت سر راه بیا و آن را بردار؟
آیا گفتم:نه من امروز باید سگمان را برای پیاده روی بیرون ببرم؟
نه من هیچ کدام از این جملات را نگفتم.بلکه گفتم البته عزیزم.بعد همه کارهایم را رها کردم . به دنبال کارهای او رفتم.
هرگز تصورش را هم نمیکردم فردی باشم که به راحتی با هر چیزی موافقت کرده و در برابر هر چه که از او خواسته میشود تسلیم میشود.البته میدانم که همیشه در رابطه با موضوعات شخصی و کاری فردی متعهد بوده ام اما هرگز به ناتوانی خود در نه گفتن پی نبرده بودم.بعد از این که با جولی صحبت کردم متوجه شدم که دارم کم کم خود را در دام قبول مسولیت هایی می اندازم که انجام آنها وظیفه من نیست در حالیکه به راحتی میتوانم از قبول آنها خودداری کنم .مجبور بودم یاد بگیرم تا به بعضی درخواستها هر چند مودبانه پاسخ منفی دهم.
بنابراین سعی کردم به آنچه که از من خواسته میشود به چگونگی آن....زمان آن....و اینکه تا چه حد قادر به انجام آن هستم توجه کنم.
از دو سال گذشته به پاسخ های مثبت خودم و دیگران بسیار توجه میکردم.گاهی موافقت کردن با هر چیزی برایم مسخره می نمود.خیلی زود متوجه شدم که از رنجاندن دیگران با پاسخ های منفی ام ناراحت میشوم و همین مشکل من است.باید یاد میگرفتم که نه گفتن هیچ چیزی را تغییر نمیدهد و باعث نمیشود شوهرم دیگر به من عشق نورزد...دوستانم مرا در جمع خود نپذیرند و همکارانم مرا کنار بگذارند.
مدت زیادی تمرین کردم.حال به خوبی یاد گرفته ام که وقتی یکی از اعضای فامیل و یا یکی از دوستان از من کاری را میخواهد که تمایلی به انجام آن ندارم به راحتی به درخواست او پاسخ منفی دهم.شما هم باید به این توانایی برسید .لیستی از سوالات و درخواستهایی را که باید به انها پاسخ منفی بدهم گردآوری کرده ام و امیدورام شما هم با اضافه کردن کلمه نه به لغت نامه زندگی خود بتوانید شادتر زندگی کنید.
این کتاب به ابن منظور نوشته نشده که خودخواهی و خودمحوری را توجیه کند بلکه هدف از نگارش آن این بوده تا کمکی باشد برای تمام آنها که با گفتن بله خود را درگیر کارهایی میکنند که هیچ تمایلی به انجام آن ندارند.درسهایی که این کتاب به شما میدهد اراده شما را قوی کرده و به شما زمان بیشتری برای تصمیم گیری میدهد و از همه مهمتر مردم و اطرافیان را برای شما مهم تر می کند.
*ونوس* (2011-08-29), Afrodit (2011-08-22), Betty (2011-08-22), farzane (2011-08-30), Khaleh Mary (2011-08-22), masi (2011-08-22), monir1343 (2011-11-21), Narges (2011-08-22), Neda-V (2011-08-22), Paeiz (2011-08-22), Princess (2011-08-23), rose rose (2011-08-29), Samane (2011-08-22), Shidak (2011-08-22), signorina (2012-07-15), افسانه (2011-08-22)

تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی