تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   انواع حلوا (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=84)
-   -   حلوا با مایکروفر (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=1494)

beheshteh 2011-05-17 01:00 PM

حلوا با مایکروفر

1 :تعداد فایل پیوست
طرز تهیه حلوا در مایکروفر که از نت پیدا کردم اما دقیق بود زمان ها و مقدارها تست کردم{69}

مواد لازم:
شکر: 1 استکان
آرد: 2استکان
روغن مایع: 1استکان
آب: یک سوم استکان
گلاب: دو سوم استکان
زعفران و هل

طرز تهیه:
ابتدا آب، شکر، گلاب و زعفران را با هم مخلوط می کنیم داخل مایکروفر، قدرت صد در صد یک دقیقه و نیم.( نباید بجوشه و غلیظ بشه، فقط شکر حل بشه. اگه کمی شکر مونده بود. با قاشق هم بزنید حل می شه)
آرد و روغن مایع را مخلوط می کنیم و در مایکروفر قدرت صد در صد، 4 دقیقه زمان بعد یکبار به هم می زنیم. دوباره داخل مایکروفر با همان قدرت و 2 دقیقه زمان. از مایکروفر خارج کرده هل کوبیده را اضافه می کنیم. مخلوط می کنیم، شربت را که خنک شده اضافه می کنیم و به هم می زنیم.
نکته:
اگر مقدار مواد اضافه بشه زمان هم تغییر می کنه.
رنگ حلوا بستگی به سلیقه شما داره. اگر از آرد سفید کیک استفاده کنید با همین زمان ها حلوای روشن و اگر از آرد سنگک استفاده کنید با همین زمان ها حلوای تیره تری دارید.

***من یه ق مرباخوری کاکایو خودم زدم و خیلی هم خوب شد.با این مقادیر اندازه این بشقاب حلوا درست میشه تقریبا.ببخشین تزیینشم اینقدر بده{65}

سارا. 2013-01-24 06:00 AM

پاسخ: حلوا با مایکروفر

1 :تعداد فایل پیوست
حلوا با مایکروفر ، خیییلی ساده و خیلی خوشمزه {53}
من این دستورو اولین بار از دوست عزیزم سحر در سایت سفره خونه یاد گرفتم که مشابه دستور بهشته جان هست
ببخشین بدون تزیینه! اینجا مرحله آخر کاره
من با انواع آرد برنج و آرد گندم درست کردم همه عالی بود. این یکی آرد گندم معمولی هست

سارا. 2013-02-06 06:35 AM

3 :تعداد فایل پیوست
این بار با آرد برنج {2 (30)} و دیزاین گل قاصدک (dandelion)

سارا. 2013-02-08 10:28 AM

نقل قول:

ارسالی توسط zariattari (493091 ارسال)
ميشه سريع كمك كنين
توي چه ظرفي ميشه درست كرد؟

عزیزم به نظرم ظروف پیرکس بهترین گزینه هست

Simin1 2013-07-10 05:28 PM

6 :تعداد فایل پیوست
حلوای سریع و بسیارخوشمزه
آرد گندم نصف پیمانه
آرد برنج نصف پیمانه
آرد نخودچی یک قاشق غذاخوری
روغن مایع یک پیمانه
مواد شربت:
شکر یک پیمانه
آب یک پیمانه
گلاب نصف پیمانه
هل ساییده یا اسانس هل به میزان دلخواه
زعفران به مقدار کافی

ابتدا آرد ها را با هم مخلوط کرده و در مایکروفر با قدرت 100 درصد بمدت 3 دقیقه قرار می دهیم.سپس روغن را اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا گوله های آرد کاملا باز شود.
فایل پیوست 145028

مجددا بمدت 4 دقیقه درون مایکرو قرار می دهیم .در این فاصله همه مواد شربت را مخلوط کرده و برروی اجاق می گذاریم تا شکر حل شود.نیازی نیست شربت غلیظ شود.در حد حل شدن شکر کافی است.
فایل پیوست 145029
آرد و روغن را از مایکرو خارج نموده و هم می زنیم وحالا شربت را افزوده و خوب مخلوط می کنیم.
فایل پیوست 145030 فایل پیوست 145031

اینبار به مدت 5 دقیقه درون مایکرو می گذاریم.
فایل پیوست 145032
حلوای شما آماده است.بدون شانه درد و کمر درد .نوش جان
فایل پیوست 145033

ساعت: 06:35 AM بوقت GMT +3.5