تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   شیرینی های سنتی و کلوچه ها (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=78)
-   -   کلوچه نرم کنجدی (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=12413)

Sorhe 2015-12-06 06:51 PM

کلوچه نرم کنجدی

1 :تعداد فایل پیوست
این دستور رو از یکی از هزاران پیج آشپزی و شیرینی پزی اینستاگرام برداشتم اما کدوم؟ نمیدونم.....چون گوشه جزوه توسط دوقلوها کنده شده متاسفانه{66}
این کوچه های کنجدی رو همیشه از مغازه های نان فانتزی فروشی میگرفتم تا اینکه این دستور رو امتحان کردم والحق که دستور مربوطه از آزمون سربلند بیرون اومد. {4}{4}

خب بریم سر دستور{65}
موادلازم:

تخم مرغ 2 عدد
آردسفید 3 لیوان
هل 1 قچ
وانیل 1/2 ق چ
پودر شکر 1 لیوان
نمک 1/4 ق چ
کنجد به مقدارلازم
ب پ 1 ق غ
روغن مایع 3/4 لیوان
ماست شیرین 3 ق غ

روش تهیه:

ابتدا تخم مرغ و پودر شکر رو باهم پنج دقیقه با همزن میزنیم وقتیکه پفکی شد روغن مایع رو اضافه کرده وکمی هم میزنیم.
ب پ را با ماست مخلوط کرده و چند دقیقه صبر می کنیم تا پف کنه و بعد با مواد تخم مرغی مخلوط میکنیم.
آرد + نمک +وانیل را الک کرده و باهم مخلوط می کنیم بعد به مواد اضافه کرده و هم میزنیم......دراین مرحله غلظت مواد کمی سفت تر از مواد کیک باید باشه تقریبا مـثل غلظت حلوا.
نیم ساعت در ظرف دربسته درفریزر قرار می دهیم.
بعد از فریزر خارج کرده با دست چرب اندازه یک گردوی بزرگ برداشته گرد کرده و بین دو کف دست کمی فشار میدهیم ویا به شکل بیضی.....
بعد درکنجد میغلتونیم ودر فری که از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 20 دقیقه می پزیم.

تجربیات خودم.....
1- من از شکر معمولی استفاده کردم.
2- مواد من بیشتراز نیم ساعت تو فریزر موند.
3- توی سولاردام با حرارت 160 درجه به مدت 15 دقیقه پختم.

این بار میخوام از گردوی خرد شده و نارگیل هم برای رویه استفاده کنم.:3:

baran78 2015-12-07 10:59 AM

پاسخ: کلوچه نرم کنجدی

4 :تعداد فایل پیوست
کلوچه نرم کنجدی{2 (6)}

وااااااي مريم جووونم محشر بود محشر...خيلي خوشمزه بود... طبق ايده شما نصفشون رو توي گردوي خرد شده زدم... هر دوشون عااااااااااالي بودن هم با گردو هم با كنجد...بسي تشكر{2 (5)}

فایل پیوست 279269فایل پیوست 279270

فایل پیوست 279271فایل پیوست 279272

مامان <باران> 2015-12-13 02:56 PM

1 :تعداد فایل پیوست
سرهه جان.ممنون بابت دستور..گزینه خوبی یه واسه وقتیکه قراره مهمون بیاد.

طاووس 2015-12-21 08:27 AM

دوستان منم این کلوچه را درست کردم خیلی خوشمزه شد ولی بعد از 20 دقیقه دیدم رنگ روی آن سفید سفید است دوست داشتم مثل بیرونی ها یکم رنگ بندازه ده دقیقه اضافه تر تو فر گذاشتم بعد هم داغ داغ توی ظرف در بسته گذاشتم خیلی خوشگل شد ولی خشک خشک شد به نظر شما برای اینکه کلوچه ها رنگ بندازه خشک هم نشه چیکار باید کرد؟

baran78 2015-12-21 09:15 AM

نقل قول:

ارسالی توسط طاووس (804979 ارسال)
دوستان منم این کلوچه را درست کردم خیلی خوشمزه شد ولی بعد از 20 دقیقه دیدم رنگ روی آن سفید سفید است دوست داشتم مثل بیرونی ها یکم رنگ بندازه ده دقیقه اضافه تر تو فر گذاشتم بعد هم داغ داغ توی ظرف در بسته گذاشتم خیلی خوشگل شد ولی خشک خشک شد به نظر شما برای اینکه کلوچه ها رنگ بندازه خشک هم نشه چیکار باید کرد؟

عزيزم علت خشك شدن كلوچه شما همون 10 دقيقه اضافه بوده... اگر دقت كني كلوچه هاي ما هم رنگش سفيده... حتي من يك دقيقه گريل رو روشن كردم... ديدم اصلا نمي خواد رنگ بندازه سريع خاموشش كردم...{2 (6)}

ساعت: 12:10 PM بوقت GMT +3.5