تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   آشپزخانه های آموزشی (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=317)
-   -   آشپزخانه Shady (شادی) (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=6514)

Shady 2012-11-10 09:17 PM

آشپزخانه Shady (شادی)

2 :تعداد فایل پیوست
سلام دوستای خوبم {2 (6)}
خیلی خجالت میکشیدم آشپزخونه راه بندازم، چون فکر میکنم به نسبت بچه ها من خیلی کم کارم {2 (4)} دلم میخواد مثل بچه ها از کارهای روزانه ام عکس بگیرم اما فعلا دوربین درست درمون ندارم نمیتونم عکس باکیفیت بذارم.
ولی وقتی چند تا از بچه ها پیشنهاد دادن این کار و بکنم فکر کردم پیشنهاد خوبیه هم از تنبلی درمیام و پرکارتر میشم هم زودتر دوربین میخرم {71}

خونه من کوچیکه اما خیلی دوستش دارم. آشپزخونه ام تقریبا 9 متره... یعنی 3/5*2/5 متره. کوچیکه اما به شدت توش احساس راحتی میکنم و خیلی دوستش دارم :25:

اون لامپ وسط هم چند روز قبلش زدم با نردبون ترکوندم {4}

فایل پیوست 98268 فایل پیوست 98269

کلا خونمون یه گرمای خاصی داره که همه دوستش دارن {2 (6)}
به آشپزخونه من خیلی خیلی خوش اومدید {53}{53}{53}{53}

Shady 2012-11-10 09:20 PM

پاسخ: آشپزخونه روزمنویی - shady

1 :تعداد فایل پیوست
فعلا با یه قورمه سبزی شروع کنم که از تو قابلمه عکس گرفتم {2 (6)}

فایل پیوست 98270

من معمولا وقتی میخوام خورشت درست کنم، خصوصا قورمه سبزی و قیمه، از شب قبل خورشت رو نیم پز میکنم و فرداش میذارم خورشت ادامه پخت رو داشته باشه و کاملا جا بیفته. این عکس مال مرحله اوله که من شب قبل از یک ساعت قبل از خواب زیرش و خاموش کردم تا خنک بشه و بذارم تو یخچال.

Shady 2012-11-11 09:21 AM

پاسخ: آشپزخونه روزمنویی - shady

قدم همتون سر چشم {2 (5)} {2 (6)}

دیروز صبح که از خواب پا شدم حس کردم یه کم گلوم میسوزه، اصلا فکر نمیکردم سرما خورده باشم! اونم اینقدر سخت! چون تازه سرما خوردگیم خوب شده... ولی دوباره سرما خوردم {2 (9)}
فقط خیلی شدید گلوم درد میکنه... در حدی که نمیتونم حرف بزنم. به نظرتون طبیعیه به این شدت؟؟ {2 (14)}

خلاصه اینا رو گفتم که بگم امروز هر طوری بود به سختی برای ناهار سوپ درست کردم... سوپ ورمیشل.
من خیلی این سوپ و دوست دارم. اینطوری درست میکنم که پیاز و ریز خرد میکنم. هویح هم ریز خرد میکنم. میریزم تو قابلمه. یه تیکه هم رون مرغ میندازم. یه کمی هم رب میریزم. نمک، فلفل، زردچوبه و آب میریزم درش و میذارم تا جوش بیاد.... جوش که اومد سبزی رو میریزم. برای این سوپ جعفری استفاده میکنم اگر هم داشته باشم یه کمی گشنیز بهش اضافه میکنم اگر نه که همون جعفری تنها. اندازه یه قاشق چایخوری برنج شسته شده هم بهش اضافه میکنم برای لعابش.. همین یه ذره برنج کلی کمک میکنه به لعاب سوپ. اینا که کامل پخته شدن، ورمیشلش و اضافه میکنم.... خوشمزه استاااا {4}

البته مامان من سیب زمینی نگینی هم به این سوپ اضافه میکنه اما من بدون سیب زمینی بیشتر دوست دارم.

الان مامانم اومده ببرتم دکتر... چون گلوم به طرز عجیبی درد میکنه. برم برمیگردم اگه تونستم عکس سوپ و با گوشی زاغارتم میگیرم میذارم!

دوستتون دارم {53}

hamraz 2012-11-11 09:41 AM

پاسخ: آشپزخونه روزمنویی - Shady

چای سبز داغ + عسل + لیموترش خیلی برای گلو درد خوبه

Sepnta 2012-11-11 09:51 AM

پاسخ: آشپزخونه روزمنویی - Shady

عزیزم یه چیزی ناهید جون به من گفت خوردم یه روزه خوب شدم
یه دونه چیاز رو رنده کن و آبشو بگیر با یه قاشق عسل مخلوطش کن و بخور . من 2 بار خوردم سرما خوردگی و گلو دردم رفت که رفت. البته یکم بد مزست من بعدشم یکم جعفری تازه خوردم تا هم مزش بره و هم دهنم بو نده.
انشالله زودی خوب بشی:11:

ساعت: 04:48 PM بوقت GMT +3.5