تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   شکلات (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=283)
-   -   شکلات قالبی مغزدار (فندقی، پشمکی و ...) (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=6967)

Amitida 2012-03-09 11:18 PM

شکلات مغزدار

7 :تعداد فایل پیوست
شکلات مغز دار

فایل پیوست 51581
در دستور اصلی به نام شیرنی مغزدار عنوان شده ولی به نظر من با توجه به مواد و مزش بیشتر شبیه شکلات هست و به همراه چایی عصرانه میچسبه:3:

مواد لازم برای لایه بیرونی (حدودا 20 عدد)

بیسکوبیت پتی بور ساده پودر شده......................... 2 پیمانه

پودر کاکائو ...................................... 1 قاشق سوپخوری

شیرعسلی ..............3قاشق سوپخوری

کره ............................50 گرم

آب جوش...............................1/3 پیمانه

سفیده تخم مرغ..............1 عدد

مواد لازم برای مغز:

پودر پسته...........1/2 پیمانه

پودر فندق .............1/2 پیمانه

پودر بادام..........1/2 پیمانه

پودر هل............1/3 قاشق چایخوری

شیرعسلی .........1قاشق سوپ خوری

کره ............130 گرم

طرز تهیه: کره را ذوب کرده سپس تمام مواد لایه بیرونی به جز سفیده را داخل ظرف ریخته و هم بزنید و بعد سفیده را اضافه کنید و مواد را ورز دهید تا انسجام کافی پیدا کند.

فایل پیوست 51582 فایل پیوست 51583
برای تهیه مغز .کره را آب کرده و شیر عسلی را به آن اضافه کنید .از هریک از پودر های آجیلی 2 قاشق سوپخوری برای تزیین جدا کنید .هل را به پودر پسته اضافه کنید.
مخلوط شیرعسل و کره را به 3 قسمت مساوی تقسیم کنید و به طور جداگانه به هریک از آجیلهای پودر شده اضافه کنید.

فایل پیوست 51584
مقداری از مواد میانی را داخل مواد لایه بیرونی قرارداده( ابتدا به اندازه دلخواه از مواد بیرونی برداشته) و سپس شیرنی را در آجیل پودر شده بغلتانید (در پودری که برای مغز هم از آن استفاده کردید)
فایل پیوست 51585

نکته: اگر پودر آجیل که برای مغزها استفاده میکنید به سطح مواد نچسبید .میتوانید اول سطح شیرنی(شکلات) را در مقداری سفیده تخم مرغ غلطانده و سپس در پودر آجیل بغلطانید.

میتوانید به جای پودر آجیل برای تزیین از شکرهای رنگی استفاده کنید

فایل پیوست 51586
تجربیات من:

1.چون فقط برای شیرین شدن از شیر عسلی استفاده شده بود من فکر کردم ممکنه کم شیرینی باشه و از 1 قاشق مربا خوری عسل هم استفاده کردم که اصلا خوب نبود چون موادو چسبان کرده بود.و مغز موجود وسط شکلات شیرنی لازم رو جبران میکنه.
http://www.smileycons.com/img/emotions/222.gif

2. من برای مغزهام فقط از پور گردو استفاده کردم(چون موجودی منزل بود{4} و برای تزیین از پودر گردو و نارگیل استفاده کردم و از نارگیلیش زیاد خوشم نیومد
3.جتما ار بیسکوبیت ساده استفاده کنینویسکوبیت من وانیلی بود و مزه بیسکوبیت کاملا مشخص بود{2 (14)}
فایل پیوست 51587
منبع: مجله هنرآشپزی شماره 89

Rana.Y 2013-01-20 09:43 PM

شکلات قالبی مغزدار (فندقی، پشمکی و ...)

14 :تعداد فایل پیوست
شکلات قالب مغزدار فندقی

فایل پیوست 112335فایل پیوست 112336

برای تهیه این شکلات های قالبی به قالب شکلات نیاز داریم . هر جور قالب شکلاتی کارراه اندازه. سیلیکونی یا طلقی یا حتی طلق هایی که داخل بعضی قوطی های شکلات هست . مثل این طلق طلایی رنگ در این عکس :

فایل پیوست 112337

شکلات را به هر روشی که مایلیم آب می کنیم و با یک قلم موی ساده داخل قالب را یک لایه نازک شکلات می مالیم . هر چقدر این لایه ظریف تر باشد شکلات حاصله ترد تر و خوشمزه تر خواهد بود :

فایل پیوست 112338فایل پیوست 112339

قالب را چند دقیقه در فریزر می گذاریم تا ببندد . در این فاصله کرم شکلاتی را آماده می کنیم. کمی از شکلات اب شده را با خامه ساده مخلوط می کنیم تا خمیر نسبتا شلی حاصل شود . مثل این عکس :

فایل پیوست 112340

کرم را داخل قیف می ریزیم. فندق را کمی بو می دهیم. قالب را از فریزر درآورده داخل هر حفره یک فندق و مقداری کرم شکلاتی با قیف می ریزیم :

فایل پیوست 112346فایل پیوست 112347فایل پیوست 112348

دوباره می گذاریم در فریزر تا ببنددو نهایتا یک لایه شکلات روی آن می ریزیم و قالب را یکی دوبار روی سطح کابینت می کوبیم تا حباب های هوا خارج شوندو دوباره در فریزر می گذاریم تا ببندد:

فایل پیوست 112349فایل پیوست 112350

با یک ضربه شکلات ها را از قالب خارج می کنیم :

فایل پیوست 112351

می توان شکلات ها را در زرورق شکلات پیچید:

فایل پیوست 112352فایل پیوست 112353

لایه درون این شکلات ها خیلی لذیذ و خوش مزه است. نرم و روان با یک فندق بو داده درسته و یک لایه ترد و نازک از شکلات روی آن:

فایل پیوست 112336

Rana.Y 2013-01-22 04:33 PM

پاسخ: شکلات قالبی مغزدار فندقی

نقل قول:

ارسالی توسط مارتا (483889 ارسال)
رعنا جون ممنون از دستور عالیتون
رعنا جون مزه شکلات مصرفی مسلما خیلی مهم هستش ، شما از مارکی استفاده کردید ؟ {53}{53}

خواهش می کنم دوست من
معمولا از پارمیدای تلخ استفاده می کنم . البته اصلا تلخ نیست! الان شکلات خارجی خیلی گرون شده. صرف نمی کنه از اونا استفاده کنم.
مزه این شکلات با گاناش و فندق بو داده به اندازه کافی خوشمزه هست.فقط اون لایه بیرونی نازک باشه. راستی با سس غلیظ کارامل هم به جای کرم شکلاتی خیلی خوشمزه میشه. وقتی تو دهن می گذاری وای {2 (30)}

Rana.Y 2013-01-22 04:50 PM

نقل قول:

ارسالی توسط مارتا (483915 ارسال)
ممنون رعنای مهربونم {53}{53}
منم همیشه از پارمیدا استفاده میکنم ،
ببخشید رعنا جون منظورتون از سس کارامل یعنی ، شکر را روی حرارت بزارم اب بشه ، یانه چیز دیگه ایی هست ؟
اگر سوالم مبتدیانه هستش عذر خواهی مرا بپذیر {53}

منظورم این سس کارامل های آماده است که خیلی هم غلیظه. راستش من تا به حال سس کارامل درست نکردم . هیچ تجربه ای ندارم.
این سس کارامل ها رو بیشتر سوپرها دارن و البته لوازم قنادی ها.مثل عسل می مونه.

Sepnta 2013-02-17 11:29 PM

7 :تعداد فایل پیوست
اینم شکلات مغزدار من:3: البته من لاش پشمک گذاشتم. تجربه جالبی ممنون رعنا جون{77}
راستی من قالب شکلات نداشتم به جاش از قالب یخهای IKEA استفاده کردم{71}

ساعت: 01:12 PM بوقت GMT +3.5