تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   سوپ (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=167)
-   -   سوپ کلم بروکلی (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=1443)

الهام 2010-12-25 03:35 PM

سوپ بروکلی و سبزیجات بخارپز شده

1 :تعداد فایل پیوست
مواد لازم:
کلم بروکلی یک بوته متوسط
هویج سه عدد
سیب زمینی دوعدد متوسط
پیاز دو عدد
کرفس دو سه ساقه همراه با برگ
جعفری خرد شده چهار قاشق غذاخوری
مرغ بدون استخوان یک قطعه کوچک
روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری
نمک، فلفل، آب لیمو به میزان لازم
طرز تهیه:
یکی از پیازها رو همراه با کرفس نگینی خرد کنید و بایک قاشق غذاخوری روغن زیتون تفت بدید. مرغ رو همراه با 4 لیوان آب اضافه کنید و بگذارید بپزه.
همه ی سبزیجات رو بخارپز کنید و در آخر همراه با مرغ پخته شده میکس کنید و به آب مرغ اضافه کنید و اجازه بدید سوپ جا بیفته. در انتها نمک و فلفل سیاه رو همراه با نصف فنجان لیموی تازه اضافه کنید و نوش جان.
این سوپ به دوستانی که در رژیم لاغری به سر میبرند (مثل خودم) به شدت توصیه میشه.
ترجمه شده از کتاب لاغری سریع با سبزیجات

Khaleh Mary 2011-05-05 05:35 PM

سوپ کلم بروکلی

طرز تهیه سوپ بروکلی برای ۶ نفر
۱ عدد بروکلی به وزن ۵۰۰ تا ۷۰۰ گرم
۴ عدد سیب زمینی متوسط
۲ لیتر آب مرغ یا آب سبزی جات
۱ پیاز متوسط و یک حبه سیر
۱۰۰ میلی خامه
اول بروکلی را تمیز میکنیم و چوب پایین ان که ریشه دار هست و گاهی هم بعد از پخت ریشه های ان مثل چوب نازک میمونه را میبریم و سیب زمین ها را هم پوست کنده و خورد میکنیم در قابلمه پیاز را خورد میکنیم وبا روغن کمی تفت میدهم فقط کمی پیاز ها سبک شود و سیر خورد شده را اضافه میکنیم و آب مرغ و سیب زمینی و بروکلی ها را میریزیم داخل قابلمه حدودا ۴۵ دقیقه تا یک ساعت میگذریم به پزه در ضمن بهش نمک و فلفل هم اضافه میکنیم کمی تند باشه خوشمزه تره پس از پخت از روی گاز برداشته با میکسر برقی دستی یا همان گوشکوب برقی میکوبیم تا بصورت پوره رقیق دار بیاد اگر نداشتید این وسیله را از مخلوط کن هم میتونید استفاده کنید وقتی که پوره شد خامه را اضافه میکنید و میچشید من هر دفه با ادویه کاری و یا زنجبیل تازه ویا یک دسته کوچک گشنیز هم درست کردم ولی خود کلم چون مزه خودش را داره ان مزه ها حیف هست که بر مزه اصلی حاکم باشه البته باز به سلیقه خودتون بستگی داره اگر از غرص مرغ یا سبزیجات استفاده میکنید در مورد نمک و ادویه زدن دقت کنید که شور نشه

Khaleh Mary 2011-05-05 05:38 PM

پاسخ: سوپ کلم بروکلی

2 :تعداد فایل پیوست
این هم یک بار دیگه که درست کردم که با نان تست سیر دار بسیار خوشمزهمیشه و مناسب مهمانی های شما

نیکی 2011-05-15 08:47 AM

2 :تعداد فایل پیوست
خاله ماری جون خیلی مرسی :11:
من با آب سبزیجات درست کردم و هویج هم توش ریختم و عالی شد . همراه با نون و سیر

Hanasakura 2011-05-15 12:13 PM

منم دیروز این شوپ رو درست کردم.خیلی خوشمزه بود.قبلا از یه دستور دیگه استفاده کرده بودم که زیاد جالب نبود.خاله ماری جون ممنون{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}

ساعت: 02:12 PM بوقت GMT +3.5