تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   خمیر ها (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=343)
-   -   خمیر پیتزا فوری - خمیر پیتزا با کمترین زمان استراحت (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=7002)

مهرانه 2013-01-24 11:57 PM

خمیر پیتزا فوری - خمیر پیتزا با کمترین زمان استراحت

10 :تعداد فایل پیوست
دوستان خمیر پیتزایی که دستورشو میخوام بذارم به نظر بهترین خمیر پیتزایی سریع و فوری هست که تا حالا امتحان کردم کمی توضیح بدم دوستان معمولا خمیر های پیتزا فوری یا با خمیر مایه درست میشن یا بکینگ پودر هر دوشون خمیر حین پخت نرمی خاصی نداره و در حقیقت تردن و نرمی نان رو ندارن چه خمیر مایه داشته باشن چون اسم سریع و فوری روش گذاشته میشه استراحتم داده نمیشه بنابر این خمیر پیتزا حین پخت پف انچنانی نداره و خمیر پیتزا تردی هستن خمیر پیتزایی رو هم با بکینگ پودر که اصلا نرم نمیشن بخاطر اینکه عمل تخمیر تو خمیر صورت نمیگیره

حالا دستوری که خدمتتون میذارم در عین حال که استراحتی در حد 10 دقیقه داره در عین خمیر پیتزایی نرم با پف عالی بهتون میده می تونید مشاهده کنید تو عکس که در عرض ده دقیقه هم خمیر پف داره شک نکنید چون خودم امتحانش کردم و از طرفداران پر و پاقرصش شدم {1}:3:

خمیر پیتزا فوری

آرد نان : یک و نیم تا دو پیمانه

آب گرم : دو سوم پیمانه

خمیر مایه : دو قاشق چایخوری

روغن مایع : دو قاشق سوپخوری

عسل : دو قاشق سوپخوری

نمک : یک قاشق مرباخوری

در صورت دلخواه پودر آویشن یا پودر شیر یا پودر پیاز

طرز تهیه :

عسل و آب ولرم را با هم مخلوط کرده و خمیر مایه را اضافه کنید و بگذارید به مدت 5 تا 10 دقیقه عمل بیاید

روغن مایع و نمک را در ظرفی مخلوط کرده خمیر مایع عمل آمده را به مخلوط اضافه کنید بدون هم زدن مواد مقداری آرد اضافه کرده و باقاشق هم بزنید کم کم آرد را اضفه تا خمیر در کاسه جمع شود خمیر را روی سطح آرد پاشی شده قرارداده و ورز دهید تا خمیر براق و الاستیکی شود و در عین حال چسبندگی خمیر گرفته شود خمیر را به مدت ده دقیقه استراخت دهید فقط ده دقیقه

خمیر را در ظرف پیتزا کمی چرب شده با دست پهن کنید و مواد پیتزا دلخواه روی خمیر چیده و به مدت 30 دقیقه خمیر پیتزا را در فر از قبل گرم شده پخت نمایید

با این مقدار خمیر پیتزا دو عدد پیتزا حدودا در قالب 25 سانت دارید در کل درست کردن خمیر و پخت آن بین 40 تا 45 دقیقه طول می کشد :3:

به همین راحتی خمیر پیتزایی نرم و عالی تحویل می گیرید {2 (30)}:3:

فایل پیوست 113134 فایل پیوست 113135 فایل پیوست 113136 فایل پیوست 113137 فایل پیوست 113138 فایل پیوست 113139 فایل پیوست 113139 فایل پیوست 113140 فایل پیوست 113141 فایل پیوست 113142 فایل پیوست 113143

مهرانه 2013-01-26 12:18 PM

پاسخ: خمیر پیتزا فوررررررررررری !!!

نقل قول:

ارسالی توسط sarashpaz-sepideh (486303 ارسال)
مهرانه جون عسل طعم شيرين به خمير نميده؟{65} و اينكه ايا اين مقدار ارد ثابته؟يا مثل خميرهاي ديگه در حين ورز دادن نياز به ارد خواهد داشت؟به نظرم خيلي كمه اردش!{2 (14)}
ممنون{2 (6)}

نه سپيده جون اگر مقدار نمك دستور رو كم نكنيد اصلا خمير شيرين نيست بين 5/1 تا 2 پيمانه آرد متغيره براي خودم حدود 5/1 پيمانه استفاده شد حالا نسبت به نوع آردتون امكان داره امكان داره از دو پيمانه كمتر استفاده بشه ولي از دو پيمانه بيشتر استفاده نكنيد بله نياز به آرد حين ورز دادن نداره كلا خميرش با خمر هاي ديگه هيچ فرق نداره تا وقتي كه خمير در كاسه جمع ميشه آرد رو اضافه نكنيد بقيه آرد رو به صورت موئي روي سطح آرد پاشي شده ورز بديد اين ميزان آرد براي دو عدد پيتزا حداقل 25 سانتي مناسبه اگر مقدارش كمه يك يا دو برابرش درست كنيد خيالتون از بابت مقدار آرد مطمئن باشه

Sepnta 2013-01-27 11:05 PM

پاسخ: خمیر پیتزا فوررررررررررری !!!

1 :تعداد فایل پیوست
من با یک و نیم برابر خمیر دوتا پیتزا با قطر 35 سانت درست کردم. به نظرم نازک شد، دفعه بعدی 2 برابر درست میکنم. نونش خیلی ترد و خوشمزه بود{77}

مهرانه 2013-01-28 09:59 AM

پاسخ: خمیر پیتزا فوری - خمیر پیتزا با کمترین زمان استراحت

نام تايپيك با مسمايي براش انتخاب كردين ممنونم خيلي دنبال اسم خوبي براش گشتم اين خيلي بهتره منظور رو به مخاطب ميرسونه:3:{53}

پريسا جون قالب 33 سانت فكر كنم همون دو برابر براش كافي باشه در حقيقت خمير پيتزا اگر خيلي نازك پهن شه موقع پخت بخاطر نازك بودن ترد ميشه ولي در اصل خمير پيتزا اگر چه استراحتش كمه ولي خمير پيتزايي نرمي داره خمير پيتزا رو در حدي پهن كنيد كه در عين حال كه نازك هست اما سوراخ نشه روغن ته قالب براي سهولت رد پهن كردن خمير پيتزا يادتون نره موفق باشيد {53}

Sepnta 2013-01-28 10:11 AM

پاسخ: خمیر پیتزا فوری - خمیر پیتزا با کمترین زمان استراحت

ممنونم مهرانه جون . من هم ته ظرفمو پرب کردم هم یکم دستم رو تا راحت بتونم بازش کنم

ساعت: 02:00 AM بوقت GMT +3.5