تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   کیک های تکنیکی (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=367)
-   -   Smart Cake (کیک هوشمند) (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=7451)

کرشمه 2013-05-08 06:42 PM

پاسخ: كيک هوشمند (Smart Cake)

4 :تعداد فایل پیوست
توضیحاتشو قبلا" گفتم حالا عکسشو میزارم ولی یه وقت گول نخوریدا

Azadeh-world 2013-07-21 06:28 AM

پاسخ: کیک جادویی (Magic Cake) یک خمیر و سه لایه کیک

2 :تعداد فایل پیوست
کیک جادویی نوتلا
مواد لازم:
1/2 فنجان کره بدون نمک
2 1/2 فنجان شیر
1 فنجان آرد
4 تخم مرغ، از هم جدا
1/8 قاشق چای خوری سرکه مقطر
1 1/2 فنجان پودر شکر
1/2 فنجان Nutella

1.فر رو روی دمای 160 درجه روشن کنید و قالب 20x20 رو چرب کنید

2.تخم مرغ ها سفیده و زرده جدا کرده.سفیده را با سرکه سفید میزنیم تا از ظرف نریزد . آنهارا کنر میگذاریم
3.کره را ذوب کرده و کناری میگذاریم تا خنک شودشیر را نیز گرم میکنیم و در کناری میگذاریم تا ولرم شود.
4.زرده را با شکر آنقدر میزنیم تا کرم رنگ شوند بعد کره را اضافه کرده و بعد نوتلا را اضافه کرده و خوب میزنیم تاکرم صافی بدست بیاد
5.حالا آرد را کم کم به مواد اضافه میکنیم و با درو کند همزن میزنیم. حالا دیگه همزن را کنار گذاشته و 1/2 شیر را به مواد اضافه کرده و خوب ویسک میکنیم اگه دیدین کره لکه شده همزن را با سرعت ند در مواد میچرخانیم.(توجه داشته باشید که باید شیر ولرم باشه تا کره در آن حل شود)
6.در سه نوبت باید سفیده را با مواد مخلوط کنیم هر بار 1/3 سفیده را داخل مواد میریزیم و ویسک میکنیم باید تیکه های سفید مخلوط نشده بامواد دیده شوند.(عکس مخلوط مواد رو میزارم تا منظورمو بفهمین)
7.خمیر رو در قالب ریخته و به مدت 55-60 دقیقه در فر قرار بدین
اگه بعد از این مدت هنوز روش خیلی شله و حرکت میکنه بذارین بازم تو فر بمونه تا کرم وسطش خودشو بیشتر بگیره
بعد از فر خارج کنین و بعد از گذشت 10 دقیقه قالب رو در یخچال بذارین تا کاملا سرد بشه
بعد روش پودر قند بپاشین و سرو کنین

ترجمه شده توسط اینجانب
دستور اختصاصی سایت روز منو
هرگونه کپی برداری غیر قانونی میباشد

Azadeh-world 2013-07-21 12:52 PM

پاسخ: كيک هوشمند (Smart Cake)

1 :تعداد فایل پیوست
من این کیک رو درست کردم البته با این دستور:
البته ما به این کیک میگیم جادویی حتی توی سایت خارجیشم که من رفتم و دستورشو ترجمه کردم نوشته بودmagic cake :

مواد لازم:
4 عدد تخم مرغ همدما با محیط،زرده و سفیده جدا
1 قاشق چایخوری عصاره وانیل
150 گرم (3/4 پیمانه) شکر
125 گرم کره ذوب شده
115 گرم (3/4 فنجان) آرد
500 میلی لیتر (2 پیمانه) شیر ولرم
پودر شکر برای روی کیک

روش تهیه:
فر رو با دمای 160 درجه روشن کنین
یه قالب 20 در 20 رو چرب کنین

سفیده تخم مرغ رو اینقدر بزنین تا کاملا فومی و سفت بشه و با برگردوندن ظرف ازش جدا نشه و بذارین کنار

زرده و شکر رو بزنین تا کاملا کرمی بشه
بعد کره و عصاره وانیل رو اضافه و برای یک یا دو دقیقه هم بزنین
آرد رو اضافه و هم بزنین تا یکنواخت ترکیب بشه
حالا شیر رو کم کم اضافه و هم بزنین
همزن رو کنار بذارین و با لیسک ادامه بدین
یک سوم سفیده رو به مواد اضافه و هم بزنین در حدی که فقط مخلوط بشه ولی پف سفیده از بین نره
حالا روند معکوس میشه،یعنی مایع کیک رو به سفیده اضافه و هم بزنین
و بعد مواد رو در قالب ریخته و به مدت 40 تا 70 دقیقه در فر بذارین
زمان پخت این کیک ممکنه خیلی بیشتر هم بشه که بستگی به فر داره
بعد از پخت اجازه بدین دست کم کیک 3 ساعت در قالب بمونه و کاملا خنک بشه
بعد روش پودر قنر ریخته برش بزنین و سرو کنین

بسیار خوشمزه بود و خانواده کاملا پسنیدنش البته همونجور که دوستمونم گفتن این کیک طعمش کاملا سلیقه ای هست و همه پسند نیست مثلا برا منو بابا یک کوچولو خورد البته ایشون فرنی هم دوست ندارن
پس توصیه میکنم کسایی که از طعم فرنی و تست کردن چیزای جدید خوششون میاد امتحانش کنن. همین...
در ضمن باید توجه داشته باشین که ازین کیک توقع پف زیادی نداشته باشین من خودم حتی نیم میلی هم کیکم پف نداشت

Chef-Sheri 2013-09-28 09:05 PM

پاسخ: Smart Cake (کیک هوشمند)

4 :تعداد فایل پیوست
کیک های جادویی و هوشمند من{santa}با 2 دستور{53}
این وانیلی
فایل پیوست 167402
فایل پیوست 167403
این قرمز مخملی:10:
فایل پیوست 167404
فایل پیوست 167405

Hanichef 2013-09-28 09:27 PM

پاسخ: Smart Cake (کیک هوشمند)

مهرانه جونم، من یه کیک درست کرده بودم البته ترکیبش با کارامل بود.....یعنی دقیقا همینجور دو سطح جدا می شد و بسیار هم خوشمزه.مواد کارامل جدا آماده و مایه کیک هم جدا آماده شد و روی هم ریختم.....بعد از پخت کارامل میاد روی کیک و خیلی هیجان انگیزه...متاسفانه عکس از مراحلش دارم ولی از نتیجه نه...چون رفتم دکتر و برگشتم همسرم ازش خورده بود..منم دیگه یادم رفت راستش..گذاشتم تو نوبت که باز درست کنم بذارم وبم که متاسفانه بی همزن شدم

حالا سوالم اینه...اون کیک رو با عنوان کیک دسر کارامل من دیدم و درست کردم....آیا این اسم کیک اسمارت کلیه و برای کیک هایی که اینجور لایه هاش جدا میشن صدق می کنه؟ یعنی اونی هم که من درست کردم نوعی اسمارت کیک هست؟

ساعت: 08:36 PM بوقت GMT +3.5