تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   کیک های متفرقه (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=355)
-   -   کیک قرمز red velvet cake (کیک مخملی) (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=3139)

asallll 2011-12-27 11:33 PM

کیک قرمز red velvet cake (کیک مخملی)

1 :تعداد فایل پیوست
پودر کاکائو: 1 ق غ
کره: 1 پیمانه
تخم مرغ: 2 تا
شکر: 1 و 2/1 پیمانه
جوش شیرین: 1/2 ق چ
وانیل:1/2 ق چ
بکینگ پودر: 1 ق غ
آرد: 2 و 1/2 پیمانه
رنگ خوراکی قرمز:1 ق چ که آن را با با 1/4 پیمانه آب رقیق کنید
دوغ بدون نمک :1 پیمانه

1 - فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کنید.

2 - کره را با حرارت ملایم ذوب کرده و از روی حرارت بردارید

3 - تخم مرغ ها و شکر را به کره آب شده افزوده و با همزن خوب مخلوط نمائید.

4 - در کاسه ای جداگانه رنگ قرمز را با پودر کاکائو مخلوط کرده و همزده تا کاکائو در رنگ حل شود.

5 - مخلوط رنگ را به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و هم بزنید.

6 - آرد، بکینگ پودر و جوش شیرین را الک کرده و نصف آنرا به مخلوط تخم مرغ و رنگ افزوده، سپس دوغ را اضافه کنید و مخلوط نمائید تا آرد جذب شود. بعد از آن مابقی آرد را افزوده و همزده تا مواد یکدست شوند

7 - مخلوط آماده شده را در قالب گردی به قطر 20 سانتیمتر ریخته و در فر به مدت 30 تا 40 دقیقه قرار دهید تا پخته شود. سپس از قالب خارج کرده، آنرا از وسط نصف کرده و بین آنرا با خامه فرم گرفته، کاستارد و یا کرم کره ای بپوشانید.

این کیکی که من درست کردم 2 بار درست کردم اما کیک دومی رو نذاشتم زیاد بپزه که صفت شه واسه همینم نصفش نکردم و بین دو نصف کیک اولی که خشک تر بود گذاشتم لاشم خامه ی زده شده

asallll 2011-12-28 12:32 AM

پاسخ: کیک قرمز خوشمل خوشمزه

نقل قول:

ارسالی توسط sarashpaz-sepideh (288315 ارسال)
خامه رو خودت درس كردي يا از بيرون گرفتي؟

از قنادی گرفتم عزیزم واسه مزه بهترم خامه صبحانه و موز و گردو اضافیه کردم

Khaleh Mary 2011-12-28 11:21 PM

نقل قول:

ارسالی توسط sogand.sh (288746 ارسال)
وای حتما درست می کنم...اخ جون یه کیک ساده{2 (6)}میشه به جای رنگ مربا توت فرنگی ریخت توش؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سوگند جان تا عسل جان بیاد و پاسخ شما را بده ،من مورد هایی را که میدونم میگم که یک قطره یا یک قاشق چایی خوری رنگ خوراکی را با مقدار زیادی مربا نمیتونی جایگزین کنی به چند دلیل یکی به خاطر شربت مربا بافت کیکت کاملا تغییر میکنه و شیرینی آن زیاد میشه و مربا بر اثر دوباره پختن در کیک حالت کاراملیزه پیدا میکنه و وقتی سرد بشه مثل سنگ سفت میشه

asallll 2012-01-30 01:22 PM

نقل قول:

ارسالی توسط *sogoli* (299127 ارسال)
وای عسل کیک عالی شده.من شنیده بودم تو این کیک باید کلی رنگ غذا ریخت ولی شما 1 ق ریختی؟!
خیلی خوشرنگ شده.رنگ غذات چیه؟! مایه ست یا پودریه؟!
خداییش اگه من با همین مقدار رنگ غذا درستش کنم این رنگی میشه؟!

مرسی عزیزم اره من ویلتون مایع krissmass red(رنگ قرمز کریسمس)درست کردم و 1 تا 1 ق و نیم تو اب حل کنی بعد توش بریزی عالی میشه:11:

*sogoli* 2012-01-30 02:15 PM

پاسخ: کیک قرمز - خوشگل و خوشمزه

عسل فکر کنم رنگ قرمز من Red Red هستش.اگه اشتباه نکنم همینه.الانم خونه نیستم.به نظرت با اون همین رنگی در میاد؟! راستی پودر کاکائو به خاطره رنگ دادن و بیشتر قرمز کردنه؟!!:35:
واییییییییییییییییییییی کیک باحالیه واسه ولنتاین.باید قالی قلب بخرم.یه دنیاااااااااااااااااا ممنون

ساعت: 07:19 PM بوقت GMT +3.5