تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   انواع خمیر و کرم مخصوص تزئین کیک (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=437)
-   -   گام پیست خانگی (homemade Gum Paste ) (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=11599)

مهرانه 2014-11-11 11:21 AM

گام پیست خانگی (homemade Gum Paste )

8 :تعداد فایل پیوست
دوستان داشتم وب گردی میکردم اونم در سایتی که قبلا از این سایت دستوراتی متنوعی از انواع خمیر تزیینی برای کیک گذاشته بودم مثلا خمیر فوندانت شکلاتی یا خمیر فوندانت با شیر خشک و شیر تغلیظ شده خوب این دفعه چشمم به جمال این خمیر گام پیست خونگی روشن شد {2 (6)}این دستور فقط ترجمه شده است و بزودی برای تایید دستور این گام پیست خانگی رو درست میکنم و نظرمو در موردش میگم :3:

جهت دوستانی که اطلاعی از گام پیست ندارن {53}

گام پیست یک نوع خمیری هست که با تریکب فوندانت و پودر گام یا همون آدامس ترکیب میشه حالا این پودر گام رو همه لوازم قنادیها ندارن اگر هم دارن گرونه و به صرفه نیست بخصوص برای دوستانی که کار سفارش میگیرن .

خوب تا اینجا میدونیم گام پیست و پودر گام چیه .

حالا این دستور گام پیست خانگی رو با کمترین هزینه میتونید تو خونه درست کنید .

در ضمن گام پیست وقتی استفاده میشه که بخواین با فوندانت معمولی گل و تزیینات ظریف فوندانتی انجام بدین ولی فوندانت معمولی رو نمیشه زیاد نازکش کرد و پاره میشه در این حالت هست که پودر گام رو از لوازم قنادیها میخرن و به فوندانت معمولی اضافه میکنند تا این فوندانت برای تزیینات گل های فوندانتی و تزیینات ظریف قابل استفاده بشه .

حالا دستور {68}

ترجمه - ویرایش : معصومه یوسفیان

گام پیست خانگی

سفیده تخم مرغ : 40 گرم ( هر سفیده معادل 30 گرم هست )

پودر ثعلب که در صنایع غذایی با اختصار به cmc معروف هست و در بستنی استفاده میشه : یک قاشق سوپخوری

روغن قنادی : یک قاشق چایخوری برای چرب کردن دست یا گریسکاری

پودر قند : 225 گرم

طرز تهیه :

سفیده تخم مرغ رو به مدت 10 ثانیه با دور تند هم بزنید .

فایل پیوست 253926

وقتی سفیده ها کف کرد 2 قاشق چایخوری از پودر قند رو کم کم اضافه کنید دو دوباره هم بزنید کم کم بقیه پودر قند رو اضافه کنید تا مطابق عکس توده خمیری که نوک ان به یک سمت برگشته باشه .

فایل پیوست 253927 فایل پیوست 253928

پودر ثعلب رو اضافه کنید . و دوباره با دور تند هم بزنید که خمیر کمی سفت خواهد شد بهتره از همزن قوی در این مرحله کمک بگیرید یا اینکه با دستور ورز بدین .

فایل پیوست 253929 فایل پیوست 253930

بعد از منسجم شدن خمیر . گام پیست را روی سطحی که دو قاشق سوپخوری پودر قند پاشیده اید ورز دهید .

فایل پیوست 253931

حین ورز دادن دستهای خودتون رو با روغن قنادی که بهتره بی رنگ باشه چرب کنید و خمیر رو با دستهای چرب ورز بدین تا خمیر چسبندگیش از بین بره و خمیر یکدست بشه .

خمیر آماده رو در فویل پیچیده و در نایلون بگذارید و در دمای محیط به مدت 24 ساعت استراحت دهید . تا اماده استفاده گردد .

فایل پیوست 253932

قبل از استفاده کمی گام پیست را دستهای چرب شده ورز دهید تا اماده استفاده گردد.

گام پیست خانگی در یخچال به مدت 6 ماه و در فریزر به مدت چند سال قابل نگهداری است ( نقل قول از ارائه کننده دستور )

فایل پیوست 253933

مهرانه 2014-11-20 09:58 PM

پاسخ: گام پیست خانگی (homemade Gum Paste )

14 :تعداد فایل پیوست
من این خمیر گام پیست خونگی رو درست کردم روش تهیه خیلی آسونی داره ولی {68} برای شهر ما مشهد که فوندانت یا آیسینگ تو دمای محیط هم زود خشک میشه کار کردن با گام پیست ضروری نیست و اینکه حین کار با گام پیست خمیرتون اگر در دمای محیط باشه و در شهر خشک و نیمه خشک زندگی کنید زود سفت میشه گل رزی که امتحانی زدم الان مثل مجسمه سنگی شده :3:{4} پس بهتره این گام پیست در شهرهای مرطوب استفاده بشه که همیشه با فوندانت معمولی مشکل دارن و اگر میخواین غیر شهرهای مرطوب استفاده کنید از مقدار ثعلب دستور بکاهید تا گام پیست دیرتر خشک بشه از پودر قند مرغوب استفاده کنید که نرم باشه و ناخالصی یا درشتی نداشته باشه {1}

مراحل کار گویاست و قبلا در پست اول گذاشتم .

فایل پیوست 254994 فایل پیوست 254995 فایل پیوست 254996 فایل پیوست 254997 فایل پیوست 254998 فایل پیوست 254999 فایل پیوست 255000 فایل پیوست 255001 فایل پیوست 255002 فایل پیوست 255003 فایل پیوست 255004 فایل پیوست 255005 فایل پیوست 255006 فایل پیوست 255007

مهرانه 2014-11-22 12:22 PM

پودر cmc که در پست اول به نام ثعلب معرفی کردیم در سایت تمشک به فروش میرسه http://forushande.com/index.php?rout...roduct_id=4293{1}

baran78 2014-12-06 11:48 AM

3 :تعداد فایل پیوست
مهرانه جونم بيا مشقمو ببين لطفا {2 (5)}

الان درستش كردم با همون مقاديري كه نوشته بودي...

فایل پیوست 256661

بعد گذاشتم توي فويل:

فایل پیوست 256662

و بعد پيچيدم توي پلاستيك تا 24 ساعت ديگه .. گذاشتم بمونه روي كابينت آشپزخونه :

فایل پیوست 256663

و اما سوال خانم معلم هنرمندم: {2 (6)}

اگه بخوام رنگش بكنم بايد با رنگ ژله اي رنگ كنم ( من فقط رنگ ژله اي و رنگ مايع دارم.. پودري ندارم)

الان بايد رنگ بشه يا 24 ساعت بعد؟

مهرانه 2014-12-06 12:25 PM

نقل قول:

ارسالی توسط باران78 (785296 ارسال)
مهرانه جونم بيا مشقمو ببين لطفا {2 (5)}

الان درستش كردم با همون مقاديري كه نوشته بودي...

فایل پیوست 256661

بعد گذاشتم توي فويل:

فایل پیوست 256662

و بعد پيچيدم توي پلاستيك تا 24 ساعت ديگه .. گذاشتم بمونه روي كابينت آشپزخونه :

فایل پیوست 256663

و اما سوال خانم معلم هنرمندم: {2 (6)}

اگه بخوام رنگش بكنم بايد با رنگ ژله اي رنگ كنم ( من فقط رنگ ژله اي و رنگ مايع دارم.. پودري ندارم)

الان بايد رنگ بشه يا 24 ساعت بعد؟

خواهش می کنم خیلی خوب شده عزیزم با رنگ زله ای بهتره با رنگ مایع ممکنه خمیرتون چسبنده بشه . بهتره بعد از 24 ساعت استراحت رنگ بشه . {1}{53}

ساعت: 12:41 PM بوقت GMT +3.5