تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   انواع خوراک با مرغ (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=101)
-   -   ران مرغ بریان (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=8261)

Azijam 2013-07-21 06:22 PM

ران مرغ بریان

6 :تعداد فایل پیوست
مواد لازم:ران مرغ دو عدد.............پیاز 2 عدد درشت..................فلفل دلمه ای یه تیکه کوچیک...................آب زعفرون به مقداری که مرغ رنگ بگیره ..................نمک به میزان لازم..............فلفل سیاه و آبلیمو و روغن زیتون به میزان لازم
من اول تکه های مرغ رو چند ساعت توی آب و نمک خوابوندم تا مزه دار بشه بعد توی ظرف پیرکس یه پیاز رو حلقه حلقه کردم همرا با چند تیکه فلفل دلمه............. و مرغ رو روی پیازا گذاشتم
بعد آب زعفرون و آب لیمو و روغن زیتون رو با فلفل سیاه و نمک مخلوط کردم ران مرغ رو باهاش اغشته کردم تا همه جاش رنگ بگیره....................(هر نوع سبزیجاتی هم میتونید کنار مرغ بذارید)

و باقیمانده محلول رو ریختم و روی ظرف و روش یه فویل آلومینیوم کشیدم و گذاشتم داخل .......... با درجه 180 حدود یک ساعتو نیم
بعد از 1.5 ساعت فویلش رو برداشتم و به مرغ اجازه دادم تا در همون درجه حرارت یک ساعت دیگه سرخ بشه و روش کاراملی بشه
نکته:

وقتی هم که فویل رو برمیدارین آبش داخل فر تبخیر میشه هر15 دقیقه 1 بار کمی از آب مرغ رو روی کل مرغ بریزین تا خوشمزه و آبدار بمونه {2 (5)}

baran78 2015-06-27 10:04 PM

پاسخ: ران مرغ بریان

5 :تعداد فایل پیوست
ران مرغ بريان...

موادي كه ران ها را در آن خواباندم و روش پخت مرغ مثل مرغ و سيب زميني توي فر

فقط چون ران ها درشت بود... يك و نيم ساعت اول روشون فويل كشيدم... بعد فويل رو برداشتم يك ساعت ديگه موند...{2 (6)}

قبل از فر:

فایل پیوست 272464 فایل پیوست 272465

بعد از فر:

فایل پیوست 272466

فایل پیوست 272467 فایل پیوست 272468

asayesh 2015-06-28 03:34 AM

1 :تعداد فایل پیوست
اول ازهمه کف ظرف و سبزیجات حلقه شده میچینم و بعد رانهارو روی اونا قرارمیدم نصف استکان آب کف ظرف میریزکم و میذارم تا یک ساعت ونیم توفر دویست درجه بمونه بدون فویل بعد رب انار و روغن زیتون رو مخلوط میکنم وبابرس هرده دقیقه سطح مرغارو رومال میکنم هم طعمش بهترمیشه هم رنگش قشنگ میشه{2 (30)}

baran78 2015-09-06 04:35 PM

3 :تعداد فایل پیوست
ران مرغ بريان در فر...

مثل پست دوم خودم...فقط از شب قبل ران ها رو توي مواد توي يخچال گذاشتم..

اصلا از فويل براي روي ران ها استفاده نكردم...كف ظرف پياز حلقه شده...بعد ران ها رو چيدم چند ق از آب مرغ دادم روشون... و بعد اين بار با قاشق روي هر ران يك ق غ روغن مايع ريختم كه توي رنگش بسي تاثير داشت... ساعت 11 ران ها رو گذاشتم طبقه وسط فر... درجه 180 ...

يك ساعت بعدش از آب مرغ ها كه توي ظرف جمع شده بود روش دادم... ساعت دوازده و نيم ديدم آب زيادي جمع شده و مرغ ها تقريبا حاضرن... بنابراين از آبش قاشق قاشق خالي كردم ( {4} ) دوباره گذاشتم طبقه وسط و سيب ها رو هم به همون روش هميشگي در كف فر... ساعت يك هر دو حاضر بودن.{2 (6)}

فایل پیوست 276047

فایل پیوست 276048فایل پیوست 276049

ساعت: 03:06 AM بوقت GMT +3.5