تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   دورچین و پوره (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=122)
-   -   سیب زمینی دوشس - سیب زمینی بامیه ای (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=8281)

Azadeh-world 2013-07-24 03:40 AM

سیب زمینی دوشس - سیب زمینی بامیه ای

1 :تعداد فایل پیوست
بسیار خوشمزه و ساده و رحت.
مطمین باشید بهترین گزینه واسه دورچین هاست...
مواد لازم :
آرد 3/2 پ
آب 3/2 پ
تخم مرغ 1 عدد
کره 15g
نمک 1ق چ
پکینگ پودر 2/1 ق چ
سیب زمینی کوچک 2 عدد معادل 170g

طرز تهیه :
سیب زمینی رو آبپز کرده و داغ رنده میکنیم

آب و کره رو روی حرارت ملایم میگذاریم تا جوش بیان بعد همه آرد رو یک مرتبه میریزیم تو قابلمه و مرتب هم میزنیم تا خمیر منسجم شه و مثل توپ وسط ظرف جمع شه و دیگه نشه با قاشق هم زد

خمیر رو داخل ظرفی میریزیم و تخم مرغ رو بهش اضافه میکنیم و ورز میدیم تا تخم مرغ به خورد خمیر بره
بعد پکینگ پودر ، نمک و سیب زمینی رو اضافه میکنیم و خوب ورز میدیم

مواد رو داخل قیف با ماسوره کنگره دار میریزیم و از مواد به اندازه 3.4 سانت با قیچی چرب شده میبریم و داخل روغن داغ سرخ میکنیم...

نوش جان{53}

این رسپی خیلی شبیه پخته بامیه برای زولبیا هست اما با این تفاوت که بسیار ساده تر هست اساسا میشه به عنوان شام کم دردسر هم ازش استفاده کرد با دورچین خیار شور و گوجه و...

Chef-Sheri 2013-09-30 11:38 PM

پاسخ: سیب زمینی دوشس - سیب زمینی بامیه ای

1 :تعداد فایل پیوست
{2 (30)}{2 (30)}خیلی ترد و خوشمزه هست...حتما امتحان کنید{4}:3:
فایل پیوست 168052

Hanichef 2013-10-01 10:38 AM

جالب بود...ممنون عزیزم....دستورایی که من برای دوشس پوتیتو دیدم و می دونم، چیزی شبیه پوره بود که سرخ هم نمیشد و توی فر می رفت
آزاده جان این دستور از کیه خانومی؟

zahra_a 2013-11-18 07:31 PM

10 :تعداد فایل پیوست
دوستای گلم خیلییی خوشمزه بود توصیه میکنم حتما درست کنید برای کنار مرغ و قیمه عالی میشه .. {2 (30)}{2 (30)}

مواد لازم براي 4 نفر:
سيب‌زميني 500 گرم
كره 34 گرم
آب يك‌ و يك‌دوم پيمانه
آرد 2 پيمانه
تخم‌مرغ 3 عدد
بيكينگ‌پودر 1 قاشق مرباخوري
شكر 1 قاشق غذاخوري

طرز تهيه:
سيب‌زميني‌ها را پخته، داغ‌داغ رنده كرده، كنار بگذاريد.

فایل پیوست 182522

كره و آب را روي گاز قرار دهيد تا كره ذوب شود. (من از یکمی زعفرون اب کرده هم استفاده کردم )

فایل پیوست 182520

در يك مرحله سريع آرد را اضافه كرده هم بزنيد، در حدي كه كره و آب جذب آرد شوند به صورتي كه تمام خمير به يك طرف جمع شود.

فایل پیوست 182521

بعد از روي حرارت برداشته در ظرف ريخته، با همزن برقي هم زده، تخم‌مرغ‌ها را دانه دانه اضافه كنيد هم بزنيد تا به خورد خمير بروند.

فایل پیوست 182523

سيب‌زميني‌هاي رنده شده را اضافه كرده هم بزنيد. در آخر بيكينگ‌پودر و شكر را اضافه كرده، هم بزنيد.

فایل پیوست 182524 فایل پیوست 182525

فایل پیوست 182526

سپس در قيف با ماسوره دلخواه ريخته و در روغن داغ مانند باميه سرخ كنيد. به اين ترتيب كه براي بريدن تكه‌هاي باميه از قيچي چرب شده استفاده كنيد. سپس در صافي قرار داده،‌ سرو كنيد.
(من با دو مدل ماسوره درست کردم که اونی که کوچیکتر بود مواد یکمی سخت ازش در میومد و شکلش بهم میخورد ولی خیلییی کرانچی تر بود :3: )
فایل پیوست 182527 فایل پیوست 182528

فایل پیوست 182529

منبع : هنر اشپزی ... خانم شهین حمیدیان

حمیده25 2013-11-19 01:18 AM

2 :تعداد فایل پیوست
اینم بامیه سیب زمینی من دستوری که من پختم همون دستوریه که زهرا خانوم گذاشتن

فایل پیوست 182609

فایل پیوست 182610

ساعت: 10:23 PM بوقت GMT +3.5