تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   ژله و دسرهای ژلاتینه (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=81)
-   -   ژله سه بعدی (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=9121)

Hanichef 2013-10-13 06:47 PM

ژله سه بعدی

20 :تعداد فایل پیوست
[ATTACH]فایل پیوست 172054[/ATTACH]

این ژله در اصل چیز خاصی نداره و در حقیقت یه تکنینکه که به نوشتن و طراحی روی ژله که تاپیکش هم هست توی تالار، اضافه میشه....کار خیلی لذت بخش و آسونیه ولی من متاسفانه نتونستم کاملش کنم که توضیح می دم در ادامه....دو روش برای درست کردن این ژله پیش رومون هست که من الان روش اول رو براتون می گم.

روش اول:

خب برای شروع نیاز داریم به :

ژله ای به رنگ سفید (ترکیب ژله آلوئه ورا با بستنی یا شیر...ژله شیرعسلی یا ......)

ژله بیس کار بسته به طرح مورد نظر

پودر ژله آلوئه ورا

یه طرح خاص

روش کار:

اول از همه تصمیم بگیرین که چه شکلی می خواین آماده کنین..مثلا اگه تم باب اسفنجی بخواین خب بهتره ژله پایه تون آبی و دریا و....... باشه ....یا اگه انگری بردز بخواین کار کنین بازم می تونه زمینه کارتون آبی آسمون باشه و .......

من یه ژله بلوبری با شیر آماده کردم برای بیس کار ... و یه ژله سفید (آلوئه ورا و بستنی) هم آماده کردم برای طرح برجسته روی کار

نکته: ژله سفید رو نازک نگیرین..بهتره حداقل به اندازه نیم بند انگشت ارتفا عداشته باشه

فایل پیوست 172037 فایل پیوست 172038

طرح مورد نظر رو با توجه به سایز ژله بیس (اینجا همون ژله آبی) می کشیم یا پرینت می گیریم

فایل پیوست 172039

حالا باید همون تکنیک ترانسفر رو انجام بدیم و با رنگ خوراکی طرحمون رو روی کاغذ بکشیم و رنگ کنیم و به ژله منتقل کنیم....من البته فقط دورگیری رو انجام دادم..اما بهتره که کل طرح رو رنگ آمیزی کنین با قلموی ریز و بعد بذارین خشک بشه کمی....رنگ رو هم زیاد استفاده نکنین بهتره...کاغذ رو روی ژله سفید میذاریم و روی طرح رو با دست می کشیم و بعد کاغذ رو آؤوم از سطح ژله جدا می کنیم تا طرح منتقل بشه به ژله
نکته: طرح برعکس متقل میشه...پس از ابتدا حواستون به طرحتون و جهتش باشه

فایل پیوست 172040فایل پیوست 172041

فایل پیوست 172042فایل پیوست 172043

حالا با یه چاقو باریک دور تا دور طرح رو آروم می بریم و جدا می کنیم ... خیلی بهتر و شیک تر و طبیعی تر میشه اگه دقیقا دور طرح رو بگیرین و جدا کنین...ولی من راستش چون حالم زیاد خوب نبود و روبه راه نبودم با کمی حاشیه برش زدم

وقتی دور تا دور کار رو آزاد کردیم..آروم و با احتیاط با همون نوک چاقو زیر کار می زنیم تا ژله بیاد بالا
برش می داریم ژله رو و روی ژله پایه مون درست جایی که در نظر گرفتیم میذاریم (یا دستکش دستتون کنین یا خوووووب قبلش بشورین دستتون رو :3:)

فایل پیوست 172045فایل پیوست 172046

فایل پیوست 172047فایل پیوست 172044

حالا شروع کردم به رنگ آمیزی طرحم...بازم می گم بهتره که روی همون کاغذ کارو تموم کنین و رنگ بزنین و بعد منتقل کنین...و در نهایت وقتی روی ژله اصلی سوار کردین فقط درصورت لزوم ترمیم کنین

فایل پیوست 172049

من رنگهام کامل نبود..مثلا مشکی نداشتم..شکلات هم نداشتم آب کنم برای دورگیری..از سایه ها موقع رنگ زدن استفاده کنین...برای جلوه دادن به کارتون تک رنگ انجام ندین و از ترکیب رنگ و سایه کاری استفاده کنین....بازم می گم من اصلا حالم خوب نبود و نشد اونجوری که دلم می خواد کار کنم

فایل پیوست 172050

طرح های جانبی رو توی کارتون در نظر بگیرین..مثلا خوب بود من ابر هم از ژله سفیدم در میاوردم و میذاشتم...ژله بیس (آبی) رو هم می شد ساده ساده درست نکنم

فایل پیوست 172051

خلاصه دستتون برای خلاقیت بازه

حالا ژله آلوئه ورایی که آماده کردین و خنک هست رو روی کل ژله می ریزیم...آروم و با احتیاط که رنگ پخش نشه (برای همینه که گفتم طرح رو روی کاغذ رنگ کنین و بعد منتقلش کنین...احتمال پخش شدن رنگ تو این حالت خیلییییییییی کمه) ژله آلوئه ورا برق خاصی به ژله میده و اون حالت بُعد رو تداعی می کنه

فایل پیوست 172053

متاسفانه من آلوئه ورام تموم شده بود و همسرم هم که برام رفت خرید مخلوط آلوئه ورا و سیب رو اشتباها خرید که سبز بود{eek} و نمی شد استفاده کنم {2 (14)}...به خاطر همین این مرحله که در اصل آخرین و جلوه بخش ترین مرحله هست رو نتونستم انجام بدم و بچه ها هم بی صبرانه منتظر بودن{2 (14)}

فایل پیوست 172056فایل پیوست 172057

امیدوارم کم و کاستم رو ببخشین...بازم امیدوارم خوب توضیح داده باشم...مجموع چیزهایی بود که توی سایت های مختلف دست و پا شکسته دیده بودم و حدس زده بودم{71}{71}

روش دوم رو هم به زودی براتون می ذارم

Hanichef 2013-10-13 07:05 PM

پاسخ: ژله سه بعدی

نقل قول:

ارسالی توسط مهرانه (671785 ارسال)
هانی جان خیلی قشنگه {2 (5)}منم یک فیلم از نحوه درست کردن ژله سه بعدی دیدم ژله شیک و قشنگی میشه . اما کمی وقت گیره باید وقت زیادی روش بذارین بخصوص طرحهای پر کار . من یک بار امتحان کردم ولی اونی که دلم میخواست نشد برای همینم عکسشو نذاشتم . یک مدل دیگه هم هست که هانی جون گفتن که عکس ترانسفر شده روی ژله سفید رو برش میدیم و کناره و ته ظرف پیرکسمون می چسبونیم و داخل ظرف رو با زله نیم بند یا بسته شده پر می کنیم . بعد از برگرداندن ظرف زله طرحهای چسبیده به ظرف حالت سه بعدی به خودش میگیره البته رنگ امیزی دقیق روی ژله و حتی استقاده از زله تزریقی همراه این تکنیک باعث میشه طرحتون سه بعدی تر به نظر بیان . عکسهایی دارم درمورد این تکنیک براتون میذارم . ممنون هانی جان {2 (5)}

دقیقا همینطوره مهرانه جان...روش دومی که گفتم بعدا میذارم، همینه که شما گفتی

متاسفانه با دو تا بچه و حال و روز این روزهام نشد اونی که باید میشد
منم به دلم ننشست اصلا اما خب گفتم بذارم و دوستان از همین تجربه دست و پا شکسته هم استفاده کنن
خیلیییییییییییییییی جای کار داره این ژله..دنیای متنوعی داره..عکساش آدم رو دیوونه می کنه واقعا

مهرانه 2013-10-13 07:07 PM

نقل قول:

ارسالی توسط Hanichef (671788 ارسال)
دقیقا همینطوره مهرانه جان...روش دومی که گفتم بعدا میذارم، همینه که شما گفتی

متاسفانه با دو تا بچه و حال و روز این روزهام نشد اونی که باید میشد
منم به دلم ننشست اصلا اما خب گفتم بذارم و دوستان از همین تجربه دست و پا شکسته هم استفاده کنن
خیلیییییییییییییییی جای کار داره این ژله..دنیای متنوعی داره..عکساش آدم رو دیوونه می کنه واقعا

بله هانی جان اتفاقا برای ماها که وقت کافی نداریم و اگر با استرس همراه باشه چیز قابل قبولی نمی تونیم در بیاریم همینم که درست کردین خیلی عالیه نگران نباش با همراهی دوستان کاملش می کنیم مثل بیشتر تایپیکهای دیگه :3:

مهرانه 2013-10-13 07:09 PM

9 :تعداد فایل پیوست
جهت ایده .{53}

zahra_a 2013-11-09 05:20 PM

2 :تعداد فایل پیوست
من این ژله ی سه بعدی رو به شکل گل درست کردم و توی سه لایه گلها رو گذاشتم{2 (6)}

فایل پیوست 179755 فایل پیوست 179756

zahra_a 2013-11-09 06:24 PM

نقل قول:

ارسالی توسط Maryam_chef (689533 ارسال)
زهرا جان عااااااالی شده دستتون درد نکنه
زهرا جان میشه لطف کنی بیشتر توضیح بدی مقدار وتعداد ژله وچگونگی اونو بازم ممنون{2 (5)}

ممنون مریم جون {2 (5)}

عزیزم من چهار بسته ژله ی الوئه ورا اماده کردم و گذاشتم خنک بشه ..
برای گلها هم یکمی ژله ی کیوی و موز و انار رو با آب و شیر درست کردم و ریختم توی سه تا قالب کوچولو و گذاشتم توی یخچال تا خودش رو بگیره بعد با کاتر به شکل برگ و گلبرگ قالب زدم ...
یه لایه ژله ی آلوئه ورا ریختم توی قالبم و گذاشتم یکمی خودش رو گرفت بعد دو تا از این گلها روش چیدم و روش دوباره ژله ی الوئه ورا ریختم گذاشتم یخچال یکمی که خودش رو گرفت دوتا گل دیگه و ژله ی الوئه ورا رو ریختم و یه بار دیگه هم همین رو تکرار کردم .. یعنی توی سه لایه گلها رو گذاشتم ..
اخرش هم یکمی ژله ی الوده ورا مخلوط با شیر رو ریختم و بعد از اینکه گرفت برگردوندم توی ظرف :3:

مهرانه 2013-12-27 11:26 AM

16 :تعداد فایل پیوست

دوستان عزیزم شب یلدای گرمی رو براتون آرزو دارم دوست دارم سهم کوچکی در زیبایی سفره یلدا 92 تون داشته باشم .

معمولا تو هر سفره یلدایی بخصوص دوستان روزمنویی یک دسر ژله ای برای پیش غذا و سفره مهمونی شب یلداتون دیده میشه این بار سعی کردم با یک ژله زیبا و در عین حال خوشمزه و جدید در خدمتتون باشم این دستور حاصل سعی و تلاش و یادگیری از طریق فیلم و دستورات خارجیه امیدوارم بتونم در آموزشش به دوستان عزیزم موفق باشم .

ژله سه بعدی از ترکیب ژله تصویری ( نقاشی روی ژله ) و ژله تزریقی تشکیل شده دوستانی که دستی در این دو موضوع و کار با این دو ژله داشته باشن کار با ژله سه بعدی براشون آسونتر میشه . این ژله می تونه از این دو تکنیک قبلی کمک بگیره یا اینکه از یکی یا هر دو تکنیک بهره ببره بسته به نوع تصویری که برای ژله تون انتخاب می کنید ممکنه به هر دو تکنیک یا یکی از این تکنیکها نیاز باشه .

من نحوه کار رو براتون تشریح می کنم اینکه چه مدل یا تکنیکی رو انتخاب کنید بسته به سلیقه خودتون داره .

نحوه کار به این صورته که : بهتره اول فیلم آموزشی رو ببنید بعد نحوه کار رو که به صورت تصویری برای شما بازگو میشه ببنید تا بهتر بتونید ژله سه بعدی رو درک کنید و تصور کنید .

فیلم آموزشی ژله سه بعدی را اینجا ببنید

1 - می تونید در قالب مورد نظر ژله پایه یا هر نوع کرم ژله ای یا زله رنگین کمان یا ژله موزاییکی یا حتی ژله میوه برای پایه ژله انتخاب بشه این بخش از ژله باید باشه تا ژله ارتفاع پیدا کنه و ژله زیباتری داشته باشیم . بعد یک لایه سفید یا هر رنگ کرم که زمینه زله سه بعدی رو تشکیل میده باید روی این کرم بیاد تا زمینه رو تشکیل بده روی این کرم زمینه میتونید نقاشی کنید ( مثلا اگر شما زمینه یک چمن زار رو برای زمینه کارتون متصور بشید این بیس کرم می تونه با رنگ سبز ژله ای و با یک قلمو به شکل چمنزار نقاشی بشه و زمینه برای یک ژله سه بعدی اماده میشه . تصویر بریده شده روی زمینه کرم گذاشته میشه و رنگ آمیزی تصاویر بریده شده تمام شد روی تمام کار یک ژله شفاف روی کار ریخته میشه این ژله شفافیت به طرحها میده و باعث میشه طرح سه بعدی تر نشون داده بشه .

2 – روش دوم می تونه تصاویر بریده شده و رنگ امیزی شده در کناره قالب که می تونه یک کاسه پیرکس باشه مورد نظر چسبیده بشه و یک کرم یا ژله زمینه در قالب ریخته بشه بعد از قالب در امدن تصاویر در دیواره زله قابل مشاهده است .

به نظر من بهترین روش روش اوله اگر ژله کوچکتری می خواین و تعداد مهمانها یا افراد خانواده کم هستند از روش دوم هم میشه استفاده کرد از نظر من روش اول هم زیبایی دو چندانی داره و هم مراحل کار آسونی داره .

برای ژله سه بعدی نیاز داریم به :
ژله سفید بیس اصلی تصویر سه بعدی ( این ژله کرمی هست که تصویر دلخواه روی این ژله بریده میشه و تصویر منتقل میشه به روی ژله ) شما می توانی از هر نوع کرمی برای این بیش استفاده کنید این بیس فقط بریا اینکه راحت طرح بریده بشه نباید زیاد انعطاف پذیر باشه یعنی پودر ژلاتین کرم رو باید از دستور بیشتر استفاده کنید تا کرم سفت تری داشته باشید . من از این مواد برای کرم استفاده کردم .

مرحله اول :

مواد لازم برای کرم شیری (طرح روی این کرم بریده میشه ) :

شیر : یک پیمانه آب جوش : نصف پیمانه ژله آلورا : یک بسته پودر ژلاتین : یک قاشق سوپخوری

آب رو در ظرفی ریخته و روی آب یک بسته ژله آلورا بهمراه پودر ژلاتین ریخته کمی صبر کنید تا پودر ژله اسفنجی شود ظرف ژله را روی درب کتری یا در مایکروفر قرار داده تا ژله شفافی بدست بیاد . ژله وقتی از داغی افتاد و رو به سردی بود شیر سرد را به مواد اضافه کنید در ظرفی نایلون کشیده و کرم شیری را در قالب گرد حداقل 25 سانت بریزید و در یخچال گذاشته تا کرم خودش را بگیرید حداقل 4 ساعت

مرحله دوم
برای کرم بیس از هر کرم یا ژله میتونید استفاده کنید ژله رنگین کمان زیبایی خوبی به ژله میده میتونه زله بیس یک کرم ساده دو رنگ باشه . این کرم را درست کرده در قالب مورد نظر ریخته و در یخچال بگذارید تا ببندد
میتوانید بعد از بستن کرم بسته به زمینه کار روی کرم زمینه را رنگ آمیزی کنید مثلا اگر طرح زمینه شما یک اسمان آبی و درخت و سبزه است با ماژیک خوراکی یا قلمو و رنگ ژله ای طرح زمینه را رنگ امیزی کنید .

مرحله سوم
برای کرم زمینه من از کرم پاناکوتا استفاده کردم . میتوانید از مخلوط ژله الورا و بستنی استفاده کنید

مواد لازم برای این کرم : کرم پاناکوتا
شیر : 2 پیمانه شکر : 150 گرم پودر ژلاتین : 2 قاشق سوپخوری خامه صبحانه : 100 گرم وانیل : یک چهارم قاشق چایخوری
همه مواد رو با هم در ظرفی ریخته و روی شعله ملایم گاز قرار بدین تا مواد فقط داغ شوند و بخار ازش بلند بشه مواظب باشید نجوشه از روی شعله گاز برداشته و بگذارید مواد کمی سرد شود وانیل را اضافه کنید .
در این مرحله کرم سفید را روی ژله مرحله دوم بریزید و بگذارید تا کرم پاناکوتا بسته شود .

مرحله چهارم :
طرح مورد نظرروی کاغذ سفید کشیده و پشت طرح را دور گیری کرده با رنگ ژله ای مشکی یا قهوه ای بهتره اگر ماژیک خوراکی دارین برای دور گیری از ماژیک خوراکی استفاده کنید تمیزی کار دو چندان میشود . طرح را روی کرم مرحله اول برگردانید وبادست روی طرح را مالش دهید کمی صبر کنید تا طرح دورگیری شده روی کرم منتقل شود . من از کاغذ روغنی استفاده کردم برای کشیدن طرح ولی دفعه بعد طرح رو روی کاغذ معمولی کشیدم خیلی خیلی طرح تمیز تر منتقل شد ( عکس کار بعدی رو خواهم گذاشت )

دور طرح را با کاتر یا چاقوی تیز بریده و طرحهای بریده شده را روی کرم مرحله دوم و از قبل بسته شده گذاشته در این مرحل می توانید روی طرحهای دور گیری شده رو رنگ آمیزی کنید . در اخر همه طرحها وقتی رنگ آمیزی شد حدودا نیم تا یکساعت در یخچال استراحت دهید تا رنگ روی طرحها خشک شود .

مرحله آخر :
یک بسته ژله آلورا رو با یک و نیم پیمانه آب داغ و سرد طبق دستور روی پاکت ژله درست کرده و بن ماری کنید بعد از سرد شدن ژله این ژله را روی طرحها ریخته و بگذارید ژله رویه بسته شود .

موقع سرو فقط یک قلق کوچولو داره موقع برگردوندن دسر دو تا ظرف بردارید هر دو تا رو کاملا خیس کنید یکی ظرف سرو اصلی و دیگری ظرف برگردوندن ژله اول ژله رو در ظرف غیر سرو برگردونید اینطوری طرحها زیر کار قرار میگیره این دفعه ظرف سرو رو بذارید روی ظرف ژله و ژله رو برگردونید روی ظرف سرو اصلی .
البته یک روش دیگری هم هست که مرحله اخر رو می تونید اول اجرا کنید اینطوری نیازی به برگردوندن دوباره قالب نیست ولی طرحهای زمینه و رنگ امیزی اگر احیانا داشته باشه رو نمیشه این در این روش استفاده کرد و یا احیانا روش سخت تر میشه .

در اخر امیدوارم با سلیقه و هنری که روزمنوییهای عزیز سراغ دارم بهترین و زیباترین ژله سه بعدی رو با هم در کنار هم تجربه کنیم . من تم یلدایی رو انتخاب کردم شما دوستان میتونید از هر تمی که دوست دارید استفاده کنید .

فایل پیوست 194177 فایل پیوست 194178 فایل پیوست 194179 فایل پیوست 194180 فایل پیوست 194181 فایل پیوست 194182 فایل پیوست 194184 فایل پیوست 194185 فایل پیوست 194186 فایل پیوست 194187 فایل پیوست 194188 فایل پیوست 194189 فایل پیوست 194190 فایل پیوست 194191 فایل پیوست 194192 فایل پیوست 194193

مهرانه 2013-12-27 11:33 AM

14 :تعداد فایل پیوست
ژله سه بعدی با تم کودکانه جناب آقای پو

روش همون روش قبلیه که توضیح دادم با این تفاوت که لایه زیرین یک ژله میوه ای هست من انار رو که یک تم یلدایی داره انتخاب کردم در حقیقت با یک تیر دو نشان زدن بود

لایه زیرین و اول : تشکیل شده از انار دون شده + یک پاکت ژله آناناس + یک قاشق چایخوری پودر ژلاتین + دو لیوان آب داغ و سرد

لایه دوم : کرم پاناکوتا با دستوری که اولین تایپیک دادم

لایه سوم و آخر : طرح سه بعدی و یک لایه نازک از ژله آلورا

*** فقط در این طرح من بجای کاغذ روغنی از کاغذ معمولی استفاده کردم و طرح به ان روش خیلی تمیز تر منتقل شد .

فایل پیوست 194194 فایل پیوست 194195 فایل پیوست 194196 فایل پیوست 194197 فایل پیوست 194198 فایل پیوست 194199 فایل پیوست 194200 فایل پیوست 194201 فایل پیوست 194202 فایل پیوست 194203 فایل پیوست 194204 فایل پیوست 194205 فایل پیوست 194206 فایل پیوست 194207

spring daughter 2013-12-27 05:34 PM

مهرانه جون منم این ژله رو پریشب درست کردم نمیدونی چقدر ذوق کردم که تونستم از پسش بر بیام چون زیاد اهل درست کردن ژله نیستم و همینشم هنوز تو یخچال مونده نخوردیم زیاد.در اولین فرصت عکسشو میزارم انقدر خوشحال بودم که شوهرم شب اومد خونه از راه نرسیده دستشو گرفتم بردمش دم یخچال و بهش نشون دادم به قول یکی از دوستام خدایا این شادیهارو از ما نگیر.{4}هرچند موقع برگردوندنش تمام شادیهام از بین رفت چون نصفه برگشت اما طرحم خراب نشد ظرف کوچیک انتخاب کرده بودم که فقط امتحان باشه به خاطر همین لایه ی زیریش خوب جدا نشد.{2 (9)}ولی به خاطر آموزش عالی و بی نقصت ممنون دوست خوبم کلی ازت جلوی خانواده ام تعریف کردم.ندا{53}{53}

مهرانه 2013-12-27 07:50 PM

نقل قول:

ارسالی توسط spring daughter (722040 ارسال)
مهرانه جون منم این ژله رو پریشب درست کردم نمیدونی چقدر ذوق کردم که تونستم از پسش بر بیام چون زیاد اهل درست کردن ژله نیستم و همینشم هنوز تو یخچال مونده نخوردیم زیاد.در اولین فرصت عکسشو میزارم انقدر خوشحال بودم که شوهرم شب اومد خونه از راه نرسیده دستشو گرفتم بردمش دم یخچال و بهش نشون دادم به قول یکی از دوستام خدایا این شادیهارو از ما نگیر.{4}هرچند موقع برگردوندنش تمام شادیهام از بین رفت چون نصفه برگشت اما طرحم خراب نشد ظرف کوچیک انتخاب کرده بودم که فقط امتحان باشه به خاطر همین لایه ی زیریش خوب جدا نشد.{2 (9)}ولی به خاطر آموزش عالی و بی نقصت ممنون دوست خوبم کلی ازت جلوی خانواده ام تعریف کردم.ندا{53}{53}

خوشحالم دوست من از اینکه آموزش این ژله برای شما و خانواده تون شادی بخش بوده {2 (5)} برای جدا شدن زله زیرین به نظر میاد وقتی ژله رو میریختین لایه قبلی خودشو گرفته بوده باید وقتی ژله کمی خودشو گرفت و هنوز سفت نشده لایه بعدی رو بریزید تا لایه ها از هم جدا نشن .موفق باشی {1}

مهرانه 2013-12-28 09:48 AM

نقل قول:

ارسالی توسط spring daughter (722526 ارسال)
دقیقا مهرانه جان الان گفتی یادم اومد چون خیلی زود بسته بود و منم خیلی اومروز کار داشتم دیر رفتم سراغش همیشه مواظب هستماااااااااا.راستش عکسش تو گوشی شوهرمه هنوز نتونستم ازش بگیرم .مهرانه جون برای اینکه پستم اسپم نشه وقتی آلوئه ورای روشو میریختم بااینکه سرد بود یکم ناخاصی های رنگ و اون شکلم روی کار میومد که یکمشو با قاشق برداشتم البته کم بود رنگمم معمولی بود ژله ای نبود.طرحو که روی کرم پایه گذاشتم همش نرفته بود یکم کم رنگ بود به خاطر همین مجبور شدم دوباره روی کارو رنگ کنم و با داشتن یه دختر همیشه صندلی به دست که دوست داره بغل من وایسه و یا کیک درست کنه یا نون کلی گیج شدم باید یکم رنگمو با آب رقیق میکردم تا خوب روی ژله پخش بشه و یه جا نمونه

دوستم بعد از رنگ آمیزی بهش وقت دادین تا رنگها خشک بشن ؟ اگر زله الورار و بعد زا خشک شدن رنگها بریزین اصلا رنگها با ژله برداشته نمیشن در دستورات خارجی گفته میشه اگر زله شفاف رو با لیکور ( شراب ) آغشته کنند رنگ برنمیگرده ولی من دلیلی نمیبینم از لیکور استفاده بشه وقتی رنگ خشک بشه و زله الورا خوب سرد باشه رنگ برنمیگرده مگر اینکه هنوز رنگ خشک نشده باشه یا رگ زیادی روی زله کشیده باشین . کمی رنگ باید رقیق بشه قلمو تو کمی اب زده بشه و رنگ رو رقیق کنید بهترین رنگ همون زله ایهاست پخش شدن رنگ شاید هم از نوع رنگتون باشه {1}موفق باشی {1}

spring daughter 2014-01-01 09:44 AM

اینم ژله ی سه بعدی من که یکم موقع برگردوندنش خرابکاری کردم اما تجربه جالبی بودلایه ی پائینی ژله نسکافه بود که الان تو عکس نیست بعدی پایه بود که من توش یکمم رنگ آبی زدم برای دریا و بعدهم که ماهی و دریا و شنای کفشو گذاشتم بعدهم که آلوئه ورا ببخشید یکم کج شده دیگه تجربه اولم بود ظرفمم مناسب نبود کوچیکترین ظرفی بود که پیدا کردم تا بشه توش درست کنم{65}

nilufari 2014-01-12 11:47 AM

8 :تعداد فایل پیوست
ژله سه بعدی حافظ
فایل پیوست 198612

اول برای درست کردن مقبره حافظ ، با دستور ( شیر کاکائو نصف لیوان ، بستنی وانیلی آب شده نصف لیوان ،پودر ژلاتین 1.5 قاشق غذاخوری ، پودر شکر 1/4 لیوان ، آب برای حل کردن ژلاتین 1 استکان ) یه ژله کاکائویی درست کردم و کف ظرف موردنظرمو که حدود 1 سانت ارتفاع داشت کیسه فریزر گذاشتم و بعد ژله کاکائویی رو ریختم توش و گذاشتم تو یخچال تا ببنده.
بعد روی کاغذ طرح مقبره حافظ رو کشیدم و با نوک یه خلال دندون که میزدم تو آب شاتوت کلشو کشیدم.
فایل پیوست 198613

بعد کاغذ رو مثل عکس برگردون روی ژله کاکائویی گذاشتم و یه کمی با دست مالش دادم که طرح روی ژله بیفته. وقتی با رنگهای طبیعی مثل شاتوت کار کنیم ، رنگ زود به خورد ژله میره و رنگش از بین میره .

فایل پیوست 198614

شکلات رو ذوب کردم. به این صورت که شکلات رو به تکه های کوچک تقسیم کردم و توی ظرف استیل ریختم و گذاشتم روی بخاری.حدود دو سومش که آب شد از روی بخاری برداشتم و شروع کردم به هم زدن. روی کتری هم میشه اینکارو کرد. مابقی شکلات هم با حرارت خود شکلات ذوب شد . بعد با کاغذ روغنی قیف های کوچیک درست کردم و شکلات رو توش ریختم و مقبره حافظ رو دورگیری کردم. اگه شکلات توی قیف سرد میشد روی بخاری میگرفتم و دوباره شل میشد. گنبدش و پله ها با شکلات قهوه ای و ستونها با شکلات سفید بود . مارک شکلات هم شمشی پارمیدا.

فایل پیوست 198615

برای اینکه توی گنبدش سایه روشن ایجاد کنم از کافی میکس غلیظ استفاده کردم.

برای کتاب، هم میشه از ژله بستنی آلوئه ورا ( ابسته ژله آلوئه ورا با 1 لیوان آب جوش و 1 لیوان بستنی وانیلی آب شده) استفاده کرد و هم دستور ژله کاکادویی ولی دیگه کاکائو نمیریزیم. ژله آماده شده رو توی ظرف مستطیل ریختم و گذاشتم ببنده. بعد به همون روش مقبره و با آب شاتوت عکس کتاب باز رو روی ژله منتقل کردم و با شکلات دورگیری کردم. برای اینکه رنگش تغییر کنه ، شکلات سفید و قهوه ای رو با هم مخلوط کردم.

فایل پیوست 198597

بعد دور تا دور کتاب رو با چاقویی که توی آب گرم میزدم بریدم. مقبره حافظ رو هم همینطور . ولی داخل ستونها رو بعدا که مقبره رو کتاب منتقل کردم بریدم که شکلات نشکنه ، که البته باز هم شکست!
مقبره رو روی کتاب گذاشتم. روی کل سطح کار ژله آلوئه ورای سرد ریختم تا براق بشه.
بعد یه بیت از حافظ رو با شکلات توی قیف روی کتاب نوشتم. البته بد خط شد . خیلی خیلی سخت بود دیگه!! دیگه بعد از نوشتن نباید آلوئه ورا ریخت ، چون تمام نوشته ها از روی کار بلند میشه. یه بار این بلا سرم اومد و با مشقت دوباره نوشتم!!
این هم از دیوان حافظ ما

فایل پیوست 198606

فایل پیوست 198607

فایل پیوست 198608

nilufari 2014-01-13 09:44 AM

نقل قول:

ارسالی توسط spring daughter (729381 ارسال)
خیلی قشنگه واقعا کار سختی بوده میشه بگید مقبره رو چطوری جابه جا کردید؟با دست یا وسیله؟

با همون کیسه فریزر زیرش با دست بلند کردم و نزدیک کتاب آروم کجش کردم و نایلون رو از زیرش کشیدم و روی کتاب گذاشتم. ولی خب چون شکلات شکننده است در حین انتقال ستونش و یه کمی از پله ها شکست!{20}

minamona888 2014-02-02 02:59 PM

طرحهای ژله 3 بعدی یا تصویری:
لینک 1
طرح کیتی
طرح پوه
طرح کریسمس

{53}

zahra_a 2014-02-08 07:37 PM

1 :تعداد فایل پیوست
ژله سه بعدی با طرح باب اسفنجی ..
من فقط عجله داشتم زود برگردوندم ... ژله ی روش یکمی خراب شد {verysad}
برای زسرش هم ژله ی خرده شیشه با بیس پاناکوتا

فایل پیوست 204184

minamona888 2014-03-09 04:31 PM

اولین تجربه ژله 3بعدی من {2 (6)}

مهرانه 2014-03-11 09:11 PM

نقل قول:

ارسالی توسط Nika61 (745789 ارسال)
مهرانه جان من ژله روگذاشتم سرد شد بعدشیرسردروبهش اضافه کردم ولی شیر میبره کلا همیشه باژلاتین وشیر این مشکل رودارم{20}میشه دقیق بگین بایدچیکارکنم؟

شیر اگر سرد باشه نباید مشکلی داشته باشید البته من زلاتین بن ماری سرد شده رو به شیر سرد اضافه می کنم شما زلاتینتون سرد بودش ؟

مهرانه 2014-03-11 09:20 PM

نقل قول:

ارسالی توسط Nika61 (745799 ارسال)
یعنی درمقابل آن لاین بودن وپاسخ سریعت سر تعظیم فرود میارم خیلی گلی{77}{2 (5)} درضمن ژلاتینم هم ولرم روبه سردبود.

:11:بهتره سرد باشه عزیز . در کل مشکلی نداره ممکننه هر دو شیر و ژلاتین سرد باشه تا مشکلی ایجاد نشه .

nasim7 2014-03-12 09:10 PM

12 :تعداد فایل پیوست
اینم از ژله ی سه بعدی من واسه مسابقه که دومین تجربه ام بود ،سعی کردم از مراحلش عکس بگیرم گمانم عکسها کاملا گویا باشند ابهامی بود درخدمتم.
من داخل ژله رو هم قلب سورپرایز گذاشتم ولی چون نمیشد بیشتر ازیک عکس تومسابقه باشه قرار نگرفت.عکس قبل از ریختن ؤله آلوئه ورا و بعدشم هست.

(میخواستم عکسا بیاد بین متنم اما نشد بااین که از قسمت گیره کاغذم استفاده کردم!!!)

nilufari 2014-04-05 09:03 PM

7 :تعداد فایل پیوست

ژله سه بعدی طومار حاجی فیروز

فایل پیوست 215366

فایل پیوست 215367

اول توی یه سینی مستطیل 25 در 35 با ارتفاع 5 سانت. چند رنگ ژله درست کردم.5 بسته ژله برد. اول آلوده ورا با بستنی .لایه بعد توت فرنگی و بعد موز با بستنی. به روش ژله رنگین کمان. کاملا که بسته شد از قالب خارج کردم و طرح طومار رو که با آب شاتوت و قلمو روی کاغذ کشیده بودم روش انداختم و بعد کاغذ رو بلند کردم و طرح زومار افتاد روی ژله . بعد شکلات اب کرده رو توی قیف ریختم و روی خطوط رو کشیدم. بعد که شکل طومار کامل شد . چاقو رو داغ میکردم و دورتادور شکل رو بریدم.

توی یه ظرف دیگه که کفش نایلون انداختم یه بسته آلوئه ورا با بستنی درست کردم و وقتی بسته شد. طرح حاجی فیروز رو با قلمو که توی آب شاتوت میزدم کشیدم و به روی ژله منتقل کردم و با شکلات دورگیری کردم.

فایل پیوست 215362

فایل پیوست 215363

فایل پیوست 215364

حاجی فیروز رو با ژله توت فرنگی و پرتقال و لیمو رنگ کردم.البته میخواستم لباسش قرمز بشه که نشد . فکر کنم اگه ژله انار میریختم قرمز میشد!. ژله ها رو با قطره چکون داخل خطوط دورگیری شده با شکلات ریختم. صورتشو هم با کافی میکس قهوه ای کردم.

فایل پیوست 215365

بعد که ژله ها بست ، روشو کمی آلوئه ورا ریختم . بعد کمی دورشو بریدم وروی طومار قرار دادم. دور تا دور حاجی فیروز رو با چاقوی گرم برش دادم. در آخر روی سطح طومار رو کمی ژله پرتقال ریختم.

فایل پیوست 215368

spring daughter 2014-05-12 09:02 AM

ژله سه بعدی لایه زیریش نسکافه بود طرح قلبش هم که برای پاگشای یه عروس وداماد بود که دیدم با مسابقه هم همخوانی داره عکسشو برای مسابقه هم گذاشته بودم

حانیه جون 2014-05-23 12:14 AM

سلام دوستان اینم اولین تجربه ژله سه بعدی من که به مناسبت ۀش پشت پای برادرم که به مکه رفته بود درست کردم البته پر از اشکال است که از اساتید خواهش میکنم اشکالات آن را به من بگویند متشکرم

فایل پیوست 227071

asieh.mohammad 2014-07-03 03:47 PM

من این ژله رو برای دومین بار دست کردم
الان میخوام برای یه مسابقه درست کنم و اینو تمرینی درست کردم میشه ایرادات کارم رو بگید
یه سوال من طرح رو از 1 روز گذشته کشیده بودم...یعنی حس کردم خشک شده ولی بازم وقتی برگردوندم طرحم پخش شد
چیکار کنم؟
یه سوا دیگه هم دارم چه جوری نوشته ها رو برعکس بنویسم رو کامپیوترم میزارم نمیشه
خیلی با نوشتن درگیرم
واسه همین با رنگ رو خودش نوشتم وگرنه دوست داشتم نوشته هاش هم سه بعدی بشه
راستی رنگ ژله ای مشکی گیرم نیمد به نظرتون با چی دورگیری کنم مشکی باشه؟
چون آرم شرکت هم دورش کاملا مشکی هست
شکلات هم خیلی کار کردن باهاش برام سخته
راستی یه چیز دیگه الان زله آلوورا نداشتم بریزم روش روز مسابقه حتما میریزم ولی آلورا هایی که میریزن پایین رو چه جوری تمیز کنم

asieh.mohammad 2014-07-13 02:39 AM

ژله گلدار سه بعدی که برای یه مسابقه درست کرده بودم و برنده شدم

مهرانه 2014-07-13 03:20 PM

نقل قول:

ارسالی توسط asieh.mohammad (765400 ارسال)
من این ژله رو برای دومین بار دست کردم
الان میخوام برای یه مسابقه درست کنم و اینو تمرینی درست کردم میشه ایرادات کارم رو بگید
یه سوال من طرح رو از 1 روز گذشته کشیده بودم...یعنی حس کردم خشک شده ولی بازم وقتی برگردوندم طرحم پخش شد
چیکار کنم؟
یه سوا دیگه هم دارم چه جوری نوشته ها رو برعکس بنویسم رو کامپیوترم میزارم نمیشه
خیلی با نوشتن درگیرم
واسه همین با رنگ رو خودش نوشتم وگرنه دوست داشتم نوشته هاش هم سه بعدی بشه
راستی رنگ ژله ای مشکی گیرم نیمد به نظرتون با چی دورگیری کنم مشکی باشه؟
چون آرم شرکت هم دورش کاملا مشکی هست
شکلات هم خیلی کار کردن باهاش برام سخته
راستی یه چیز دیگه الان زله آلوورا نداشتم بریزم روش روز مسابقه حتما میریزم ولی آلورا هایی که میریزن پایین رو چه جوری تمیز کنم

آسیه جان تو کارگاه اموزشی که برای زله سه بعدی داشتیم فیلمی در همین مورد هم رو آپارات گذاشتم برای دورگیری در فیلم از ماژیک مشکلی خوراکی استفاده میشد . {1}

titish khanoom 2014-08-02 12:55 AM

ژله حبابدار سه بعدی :35:

مامان مریم وآرمان 2014-10-25 06:15 PM

این ژله ی روز عید قربان.البته سه بعدی نیست ولی تاپیک تصویری رو پیدا نکردم.خیلی ابتداییه ولی برام جالب بود.

nilufari 2015-01-12 01:01 PM

20 :تعداد فایل پیوست
ژله جنگل برفی

فایل پیوست 260165فایل پیوست 260166

نگین باز ژله سه بعدی برنده شد! {21}اول میخواستم آدم برفی رو هم با شکلات درست کنم، بعد دیدم اگه برجسته باشه خوشگلتر میشه . {71} این شد که تبدیل شد به ژله سه بعدی !!!{eek}خخخ
دیگه چه کار کنیم ،همیشه پای یک ژله سه بعدی در میان است!{21}

یه کیک اسفنجی برای قالب مربع 25 سانت پختم و کف قالب انداختم.بعد ژله بستنی با ژله بلوبری درست کردم که زمینه آبی مات درست بشه. مارک فرمند آبی تر و بهتر از دراژه است.
ژله بستنی با 1 لیوان آب جوش و 1 لیوان بستنی اب شده درست کردم.
وقتی نیم بند و غلیظ شد روی کیک ریختم و گذاشتم یخچال تا ببنده.چون ژله نیم بند یه کمی سطحش ناصاف میشه ، بعد از بسته شدن دوباره حدود 1 لیوان ژله مات شده با خامه اضافه کردم که سطح کارم کاملا صاف و تمیز دربیاد.

فایل پیوست 260149

برای درست کردن آدم برفی ، ژله بستنی باژله آلوئه ورا درست کردم. 1 لیوان آب جوش و 1 لیوان بستنی آب شده.داخل ظرفم کیسه فریزر انداختم و بعد ژله بستنی رو ریختم تو ظرف و گذاشتم یخچال که ببنده.

از اضافات ژله بستنی بلوبری بریدم و پایین کار گذاشتم و روش پودر نارگیل ریختم که زمین برفی ایجاد بشه.

با آب لبو طرح آدم برفی رو روی کاغذ دورگیری کردم و برگردوندم روی ژله .( مثل روش ژله تصویری). بعد دور تا دورشو بریدم و روی ژله اصلی قرار دادم.
شکلاتهای استفاده شده پارمیدا بود.

درختها رو هم چشمی با شکلات داخل قیف کشیدم و برفش هم شکلات سفیده.

فایل پیوست 260150

گربه هارو هم با شکلات درست کردم. با قلم موی 0/3 طرحشونو کشیدم. برای ایجاد رنگهای روشن ، شکلات سفید و قهوه ای رو مخلوط کردم. اون گربه سیاهه رو با شکلات تلخ کشیدم.
بعد از سفت شدن و جدا کردن از کاغذ روغنی ، شال گردن هاشونو با رنگ و قلمو رنگ کردم.

فایل پیوست 260158فایل پیوست 260159فایل پیوست 260162

فایل پیوست 260151

گربه جلوی آدم برفی رو که کشیدم و سفت شد روی ژله بستنی آلوئه ورا گذاشتم و دورتادور ژله رو بریدم. بعد روی ژله گذاشتم.

فایل پیوست 260154فایل پیوست 260155فایل پیوست 260156

فایل پیوست 260157فایل پیوست 260164

شال گردن هم برای اینکه سه بعدی باشه، از ژله بستنی آلوئه ورا نوار باریک با چاقو بریدم و روی آدم برفی گذاشتم و رنگش کردم با قلم مو و دورشو با شکلات سفید دورگیری کردم و ریشه زدم. دستکش ها هم همینطور

فایل پیوست 260153فایل پیوست 260152فایل پیوست 260163

دماغ آدم برفی با ژله بستنی بریده شده و رنگ شده است. چشم و دهانش هم شکلات.

برف ها رو با شکلات سفید آب شده درست کردم.داخل قیفی که با کاغذ روغنی درست کرده بودم ریختم و سوراخ قیفم هم تقریبا ظریف بود .طرح زیر کاغذ روغنی گذاشتم و کشیدم.

فایل پیوست 260147فایل پیوست 260148

برف ها در جاهای مختلف گذاشتم و چندتاش هم با شکلات به دیواره ژله و کیک چسبوندم.

فایل پیوست 260161فایل پیوست 260160

hafezeh 2015-01-27 11:51 AM

نقل قول:

ارسالی توسط Hanichef (671780 ارسال)
[ATTACH]فایل پیوست 172054[/ATTACH]

این ژله در اصل چیز خاصی نداره و در حقیقت یه تکنینکه که به نوشتن و طراحی روی ژله که تاپیکش هم هست توی تالار، اضافه میشه....کار خیلی لذت بخش و آسونیه ولی من متاسفانه نتونستم کاملش کنم که توضیح می دم در ادامه....دو روش برای درست کردن این ژله پیش رومون هست که من الان روش اول رو براتون می گم.

روش اول:

خب برای شروع نیاز داریم به :

ژله ای به رنگ سفید (ترکیب ژله آلوئه ورا با بستنی یا شیر...ژله شیرعسلی یا ......)

ژله بیس کار بسته به طرح مورد نظر

پودر ژله آلوئه ورا

یه طرح خاص

روش کار:

اول از همه تصمیم بگیرین که چه شکلی می خواین آماده کنین..مثلا اگه تم باب اسفنجی بخواین خب بهتره ژله پایه تون آبی و دریا و....... باشه ....یا اگه انگری بردز بخواین کار کنین بازم می تونه زمینه کارتون آبی آسمون باشه و .......

من یه ژله بلوبری با شیر آماده کردم برای بیس کار ... و یه ژله سفید (آلوئه ورا و بستنی) هم آماده کردم برای طرح برجسته روی کار

نکته: ژله سفید رو نازک نگیرین..بهتره حداقل به اندازه نیم بند انگشت ارتفا عداشته باشه

فایل پیوست 172037 فایل پیوست 172038

طرح مورد نظر رو با توجه به سایز ژله بیس (اینجا همون ژله آبی) می کشیم یا پرینت می گیریم

فایل پیوست 172039

حالا باید همون تکنیک ترانسفر رو انجام بدیم و با رنگ خوراکی طرحمون رو روی کاغذ بکشیم و رنگ کنیم و به ژله منتقل کنیم....من البته فقط دورگیری رو انجام دادم..اما بهتره که کل طرح رو رنگ آمیزی کنین با قلموی ریز و بعد بذارین خشک بشه کمی....رنگ رو هم زیاد استفاده نکنین بهتره...کاغذ رو روی ژله سفید میذاریم و روی طرح رو با دست می کشیم و بعد کاغذ رو آؤوم از سطح ژله جدا می کنیم تا طرح منتقل بشه به ژله
نکته: طرح برعکس متقل میشه...پس از ابتدا حواستون به طرحتون و جهتش باشه

فایل پیوست 172040فایل پیوست 172041

فایل پیوست 172042فایل پیوست 172043

حالا با یه چاقو باریک دور تا دور طرح رو آروم می بریم و جدا می کنیم ... خیلی بهتر و شیک تر و طبیعی تر میشه اگه دقیقا دور طرح رو بگیرین و جدا کنین...ولی من راستش چون حالم زیاد خوب نبود و روبه راه نبودم با کمی حاشیه برش زدم

وقتی دور تا دور کار رو آزاد کردیم..آروم و با احتیاط با همون نوک چاقو زیر کار می زنیم تا ژله بیاد بالا
برش می داریم ژله رو و روی ژله پایه مون درست جایی که در نظر گرفتیم میذاریم (یا دستکش دستتون کنین یا خوووووب قبلش بشورین دستتون رو :3:)

فایل پیوست 172045فایل پیوست 172046

فایل پیوست 172047فایل پیوست 172044

حالا شروع کردم به رنگ آمیزی طرحم...بازم می گم بهتره که روی همون کاغذ کارو تموم کنین و رنگ بزنین و بعد منتقل کنین...و در نهایت وقتی روی ژله اصلی سوار کردین فقط درصورت لزوم ترمیم کنین

فایل پیوست 172049

من رنگهام کامل نبود..مثلا مشکی نداشتم..شکلات هم نداشتم آب کنم برای دورگیری..از سایه ها موقع رنگ زدن استفاده کنین...برای جلوه دادن به کارتون تک رنگ انجام ندین و از ترکیب رنگ و سایه کاری استفاده کنین....بازم می گم من اصلا حالم خوب نبود و نشد اونجوری که دلم می خواد کار کنم

فایل پیوست 172050

طرح های جانبی رو توی کارتون در نظر بگیرین..مثلا خوب بود من ابر هم از ژله سفیدم در میاوردم و میذاشتم...ژله بیس (آبی) رو هم می شد ساده ساده درست نکنم

فایل پیوست 172051

خلاصه دستتون برای خلاقیت بازه

حالا ژله آلوئه ورایی که آماده کردین و خنک هست رو روی کل ژله می ریزیم...آروم و با احتیاط که رنگ پخش نشه (برای همینه که گفتم طرح رو روی کاغذ رنگ کنین و بعد منتقلش کنین...احتمال پخش شدن رنگ تو این حالت خیلییییییییی کمه) ژله آلوئه ورا برق خاصی به ژله میده و اون حالت بُعد رو تداعی می کنه

فایل پیوست 172053

متاسفانه من آلوئه ورام تموم شده بود و همسرم هم که برام رفت خرید مخلوط آلوئه ورا و سیب رو اشتباها خرید که سبز بود{eek} و نمی شد استفاده کنم {2 (14)}...به خاطر همین این مرحله که در اصل آخرین و جلوه بخش ترین مرحله هست رو نتونستم انجام بدم و بچه ها هم بی صبرانه منتظر بودن{2 (14)}

فایل پیوست 172056فایل پیوست 172057

امیدوارم کم و کاستم رو ببخشین...بازم امیدوارم خوب توضیح داده باشم...مجموع چیزهایی بود که توی سایت های مختلف دست و پا شکسته دیده بودم و حدس زده بودم{71}{71}

روش دوم رو هم به زودی براتون می ذارم

عزیزم بعد که عروسکامون گذاشتیم روی ژله بیسمون دیگه نباید مایه ژله بریزیم.
اینا همینجوری روش باشن فقط؟{53}{53}

Maryam_chef 2015-01-27 02:49 PM

نقل قول:

ارسالی توسط hafezeh (789563 ارسال)
عزیزم بعد که عروسکامون گذاشتیم روی ژله بیسمون دیگه نباید مایه ژله بریزیم.
اینا همینجوری روش باشن فقط؟{53}{53}

عزیزم هانی جان دیگه اینجا نمیان
میتونی فیلمش رو اینجا ببینی

www11 2015-02-16 08:55 PM

ژله خوشمزه من برای ولنتاین {2 (6)}{2 (6)}{2 (6)}{53}{53}{53}

فایل پیوست 263052

avish 2015-05-17 08:34 AM

ژله سه بعدی

اولین تجربه واسه تولد یه فرشته کوچولو :25:

shirinsadat 2015-11-30 10:59 AM

نقل قول:

ارسالی توسط nilufari (788364 ارسال)
ژله جنگل برفی

فایل پیوست 260165فایل پیوست 260166

نگین باز ژله سه بعدی برنده شد! {21}اول میخواستم آدم برفی رو هم با شکلات درست کنم، بعد دیدم اگه برجسته باشه خوشگلتر میشه . {71} این شد که تبدیل شد به ژله سه بعدی !!!{eek}خخخ
دیگه چه کار کنیم ،همیشه پای یک ژله سه بعدی در میان است!{21}

یه کیک اسفنجی برای قالب مربع 25 سانت پختم و کف قالب انداختم.بعد ژله بستنی با ژله بلوبری درست کردم که زمینه آبی مات درست بشه. مارک فرمند آبی تر و بهتر از دراژه است.
ژله بستنی با 1 لیوان آب جوش و 1 لیوان بستنی اب شده درست کردم.
وقتی نیم بند و غلیظ شد روی کیک ریختم و گذاشتم یخچال تا ببنده.چون ژله نیم بند یه کمی سطحش ناصاف میشه ، بعد از بسته شدن دوباره حدود 1 لیوان ژله مات شده با خامه اضافه کردم که سطح کارم کاملا صاف و تمیز دربیاد.

فایل پیوست 260149

برای درست کردن آدم برفی ، ژله بستنی باژله آلوئه ورا درست کردم. 1 لیوان آب جوش و 1 لیوان بستنی آب شده.داخل ظرفم کیسه فریزر انداختم و بعد ژله بستنی رو ریختم تو ظرف و گذاشتم یخچال که ببنده.

از اضافات ژله بستنی بلوبری بریدم و پایین کار گذاشتم و روش پودر نارگیل ریختم که زمین برفی ایجاد بشه.

با آب لبو طرح آدم برفی رو روی کاغذ دورگیری کردم و برگردوندم روی ژله .( مثل روش ژله تصویری). بعد دور تا دورشو بریدم و روی ژله اصلی قرار دادم.
شکلاتهای استفاده شده پارمیدا بود.

درختها رو هم چشمی با شکلات داخل قیف کشیدم و برفش هم شکلات سفیده.

فایل پیوست 260150

گربه هارو هم با شکلات درست کردم. با قلم موی 0/3 طرحشونو کشیدم. برای ایجاد رنگهای روشن ، شکلات سفید و قهوه ای رو مخلوط کردم. اون گربه سیاهه رو با شکلات تلخ کشیدم.
بعد از سفت شدن و جدا کردن از کاغذ روغنی ، شال گردن هاشونو با رنگ و قلمو رنگ کردم.

فایل پیوست 260158فایل پیوست 260159فایل پیوست 260162

فایل پیوست 260151

گربه جلوی آدم برفی رو که کشیدم و سفت شد روی ژله بستنی آلوئه ورا گذاشتم و دورتادور ژله رو بریدم. بعد روی ژله گذاشتم.

فایل پیوست 260154فایل پیوست 260155فایل پیوست 260156

فایل پیوست 260157فایل پیوست 260164

شال گردن هم برای اینکه سه بعدی باشه، از ژله بستنی آلوئه ورا نوار باریک با چاقو بریدم و روی آدم برفی گذاشتم و رنگش کردم با قلم مو و دورشو با شکلات سفید دورگیری کردم و ریشه زدم. دستکش ها هم همینطور

فایل پیوست 260153فایل پیوست 260152فایل پیوست 260163

دماغ آدم برفی با ژله بستنی بریده شده و رنگ شده است. چشم و دهانش هم شکلات.

برف ها رو با شکلات سفید آب شده درست کردم.داخل قیفی که با کاغذ روغنی درست کرده بودم ریختم و سوراخ قیفم هم تقریبا ظریف بود .طرح زیر کاغذ روغنی گذاشتم و کشیدم.

فایل پیوست 260147فایل پیوست 260148

برف ها در جاهای مختلف گذاشتم و چندتاش هم با شکلات به دیواره ژله و کیک چسبوندم.

فایل پیوست 260161فایل پیوست 260160

با سلام و خسته نباشید دستتون درد نکنه خیلی خوشگل و زیباست و از دیدنش لذت می برم،فقط یک زحمت داشتم براتون من هر چی سرچ کردم طرح جنگل برفی را نتونستم پیدا کنم می تونید طرح را هم بگذارید.باز هم ممنون

azita418 2017-12-04 11:40 AM

6 :تعداد فایل پیوست
چند تا ژله سه بعدی که به مناسبت های مختلف مثل، پاییز - یلدا و ..... درست کردم :3{2 (6)}:3:

ساعت: 10:24 PM بوقت GMT +3.5